Jauki erdvė ir sveikti, ir žaisti

Savo duris mažiesiems ligoniukams vėl svetingai atvėręs atjaunėjęs ir išgražėjęs Vaikų ligų skyrius buvo paskutinis Pasvalio ligoninės gydomojo korpuso remonto darbų pabaigos akordas.

Ligoninės vyr. gydytojas Rolandas Rastauskas minėjo, jog šio 1984 metais pastatyto korpuso remontas užtruko beveik šešerius metus. 2011-aisiais atnaujintas Chirurgijos ir traumatologijos skyrius, dar po metų – Terapijos ir neurologijos. 2013 metais remonto darbai stabtelėjo, nes Vyriausybė neskyrė lėšų. Teko į Pasvalį kviestis tuometį Sveikatos apsaugos ministrą Vytenį Povilą Andriukaitį, kad savo akimis įsitikintų, jog investicijos mūsų ligoninėje būtinos. 2014-aisiais kapitaliai atnaujinta ligoninės virtuvė, kuriai remonto tuomet reikėjo labiausiai. O ilgiausiai jo laukė pirmasis gydomojo korpuso aukštas, kuriame ir įsikūręs Vaikų ligų skyrius. Užtat šiandien čia visur matyti dideli ir gražūs pasikeitimai. Prie kiekvienos palatos įrengti tualetai, dušai. Padaugėjo vienučių, kuriose su savo mažyliais gali įsikurti ir mamos. Ypač išgražėjo žaidimų kambarys, pagausėjo jame ir žaislų. Jų kraitį savo dovanomis gerokai papildė atnaujinto Vaikų ligų skyriaus įkurtuvių šventės svečiai.

– Dažnas į šį skyrių paguldytas mažylis pirmąkart savo gyvenime susiduria su baltus chalatus vilkinčiais žmonėmis – gydytojais, seselėmis. Tas pirmasis įspūdis labai svarbus, jis gali nulemti, ar vaikas ateityje su medikais draugaus, ar jų bijos. Jauki aplinka ir dėmesingi medikai mažajam ligoniukui padeda užmiršti savo baimes ir greičiau pasveikti, – įsitikinęs ligoninės vadovas.

Nuotraukoje: Vaikų ligų skyriaus vedėjas Valentinas Virbickas ir skyriaus vyr. slaugytoja Rima Šepetauskienė aplankė mažąjį ligoniuką ir jo mamą.

Zina MAGELINSKIENĖ

Visą straipsnį skaitykite 2016-10-22 „Darbe“.

 

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.