Apie populiarėjantį skuterį ir kitą kompensacinę techniką

Pasvalio socialinių paslaugų centro vyriausioji socialinė darbuotoja Rūta Gegeckienė atsakinga už kompensacinę techniką. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

– Suprantama, kai neįgalus žmogus techninę pagalbos priemonę nori gauti kuo greičiau. Bet taip pat labai pageidauja naujos. Tuomet tenka ir palaukti. Daugiau ir pigesnių priemonių būdavo kinų gamybos. Vis dėlto aprūpinimas mūsų centre kol kas vyksta be didelių trukdžių, rimtesnio trūkumo nejaučiame. Stengiamės išgyventi iš grąžintų ir remontuotų priemonių, – pripažįsta Rūta Gegeckienė – Pasvalio socialinių paslaugų centro vyriausioji socialinė darbuotoja kompensacinei technikai.

Ji atskleidžia, kad pirmiausia neįgalius žmones, pensininkus ir ypač vaikus stengiamasi aprūpinti judėjimo, klausos, regos ir komunikacijos priemonėmis. 

O kokių yra naujovių? 

– Naujovė dėl skuterio, aktyvaus tipo neįgaliųjų vežimėlio, įsigijimo bei kompensacijos. Ir dėl to šiuo metu kyla daug klausimų, nes vietoj elektrinio vežimėlio populiarėja būtent skuteris, – pastebi Rūta Gegeckienė. – Norint gauti skuterio kompensaciją, reikia atitikti visus ministro įsakyme nurodytus kriterijus. Būtinai reikia pateikti prašymą mūsų centre ir kartu turėti gydytojo pažymą 027/a, neįgaliojo pažymėjimą, asmens dokumentą. Prašymas registruojamas Vilniuje ir tik priėmus sprendimą galima pirkti skuterį, o ne nusipirkus prašyti kompensacijos. 

Vyriausioji socialinė darbuotoja prisiminė, kaip moteris pirmiausia nusipirko brangų skuterį ir tik po to į centrą atnešė visus reikalingus dokumentus: 

– Todėl prarado galimybę gauti kompensaciją. Už skuterį ji skiriama iki 900 eurų kartą per šešerius metus, jeigu yra nustatytos tam tikros ligos. Skuteris perkamas specializuotose parduotuvėse su visais atitikties dokumentais, o ne turguje ar iš kaimyno. 

Su kompensacija galima įsigyti ir pasėstus, čiužinius praguloms išvengti, aktyvaus tipo vežimėlius bei kitą kompensacinę techniką.

– Elektrinės lovos, čiužiniai, lovos staliukai išduodami mūsų centre, tik būtinai reikia turėti slaugos pažymą, gali būti pirmo ar antro lygio. Gydytojo pažymos nereikia, – Rūta Gegeckienė paaiškina, kad tokios pažymos nereikia ir lazdelėms. 

Už naują elektrinę lovą vienkartinė įmoka – 72 eurai, o už dėvėtą – 35 eurai, tačiau lovos vis tiek būtinai grąžinamos. 

– Naktipuodžio kėdutės vienkartinė įmoka – šeši eurai, bet jos negrąžintinos, kaip ir tualetiniai paaukštinimai. Tačiau jei šios priemonės tvarkingos ir nebereikalingos, visada galima sugrąžinti, nes tuomet greičiau bus aprūpintas kitas žmogus. Kai priemonės negrąžintinos, dėl jų kartais susidaro ir eilutė, – pripažįsta vyriausioji socialinė darbuotoja. 

Už vaikštynę su staliuku vienkartinė įmoka – devyni eurai, o už dėvėtą – penki. Vaikštynės yra grąžinamos. 

– Pasvalio socialinių paslaugų centre nuomojami pažastiniai ir alkūniniai ramentai. Nuomos kaina už porą – šeši eurai per mėnesį, – atskleidžia Rūta Gegeckienė. 

Ji teigia, kad siekiama, jog žmogus kuo daugiau priemonių galėtų įsigyti su kompensacija: 

– Be to, visada laukiame priemonių grąžinimo, kad daugiau ir greičiau aprūpintume kitus. Pasitaikė, kai vaikštynių laukė šeši žmonės. Tuomet pažiūrėjau, kas seniau paėmę. Paskambinau ir vaikštynės greitai buvo grąžintos. Pasirodo, namuose jos stovėjo nebereikalingos ir pamirštos. 

Kadangi centras ne visada turi naujų priemonių, todėl Pakruojyje „Retenė“ remontuoja ir tvarko senas. 

Visais rūpimais klausimais dėl priemonių įsigijimo, pritaikymo, remonto, kompensavimo ir kt. galima kreiptis į Pasvalio socialinių paslaugų centrą asmeniškai arba tel.: (8 451) 51 471, (8 451) 52 755. Galima skambinti ir kreiptis į Panevėžio centrą (Dainavos g. 23A, Panevėžys) arba tel. (8 454) 36 386. Taip pat visa medžiaga yra internetinėje svetainėje: pasvaliospc.lt, galima domėtis ir google-tpnc

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Teko kreiptis pas Rūtą.
    Tikrai labai maloniai buvo viskas suderinta, patarta.- Žmogus dirba iš širdies-toks susidarė įspūdis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.