Pasvalio rajono jaunimo apdovanojimai 2020

Socialinės iniciatyvos įkūrėja ir vadovė Viktorija Gaspariūnaitė organizavo jau tradicinius Pasvalio rajono jaunimo apdovanojimus.

Viešoji įstaiga „Socialinė iniciatyva“, vadovaujama Viktorijos Gaspariūnaitės, ketvirtus metus organizavo Pasvalio rajono jaunimo apdovanojimus.

– Tik šiemet teko prisitaikyti prie karantino sąlygų ir apdovanojimus transliuoti nuotoliniu būdu. O tai toli gražu neprilygsta gyvam bendravimui ir tikroms emocijoms, – įsitikino Viktorija. – Vis dėlto mūsų rajono jaunimo apdovanojimai tampa gražia tradicija. Šia iniciatyva siekiame įvertinti jaunus žmones, kurie veiklūs, entuziastingi, iniciatyvūs. Norime, kad visi rajono gyventojai, tiek patys jauniausi, tiek vyresni, išgirstų ir pamatytų energingus bei idėjų turinčius jaunuolius, pasidžiaugtų jų pasiekimais ir pokyčiais. 

Buvo renkama Metų jaunimo organizacija – aktyviai veikianti, bendradarbiaujanti, įgyvendinanti naujas idėjas, rašanti projektus bei dalyvaujanti visuomeniniuose ir kitų jaunimo organizacijų renginiuose. 

Daugiau nei pusę balsų surinko jaunimo iniciatyvinė grupė „Marabu“ – viena aktyviausių rajono jaunimo organizacijų, užsiimanti įvairiomis veiklomis ir rengianti projektus jaunimui, juos suburianti bei garsinanti Vaškus ir visą Pasvalio kraštą. 

Taip pat buvo nominuoti Jaunųjų konservatorių lygos Pasvalio skyrius ir Vileišiečių organizacija. 

Jaunieji konservatoriai organizuoja tradicinę Pilietiškumo mokyklą, kviečia įdomių žmonių. 

O Pasvalio gimnazistų Vileišiečių organizacija buvo pasiūlyta už įdomias ir visuomenę buriančias iniciatyvas, ypač gražinant ir puoselėjant Vileišių parką Medinių kaime. 

Iniciatyvinė, taip pat ir muzikos, grupė „Marabu“ – Metų jaunimo organizacija. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Metų jaunimo iniciatyvos nominacijoje neabejotinai nugalėjo Pumpėnų ežero atnaujinimo projektas. Pandemija suvienijo miestelio gyventojus susikurti patrauklią aplinką atostogoms. 

Neprireikė laimėti valstybinio projekto, kad Pumpėnų ežeras atgytų, užteko darbščių jaunų žmonių rankų ir savanorystės. Ši iniciatyva įtraukė daugiau nei pusšimtį savanorių, kurie dirbo, šimtą žmonių bei organizacijų, kurie aukojo pinigų, davė medienos. 

Pumpėniečių idėja atnaujinti ežerą susidomėjo ir nacionalinė žiniasklaida, kurioje šis kraštas išgarsėjo skambia žinute: „Pumpėnai nepasidavė koronavirusui ir Turkijos paplūdimio versiją sukūrė patys: atostogausime čia!“

Be to, buvo nominuotos mokinių mokomoji bendrovė „SomeNew“ už įdomią, patrauklią idėją bei aukštą įvertinimą šalies konkurse ir Pušaloto jaunimo krepšinio komanda „Savi“ už fizinio aktyvumo skatinimą bei savo krašto garsinimą. 

Metų jaunimo ambasadoriumi išrinktas Arminas Vareika – iš Pumpėnų miestelio kilęs aktyvus šios bendruomenės narys, Kazickų šeimos fondo programos „Jaunimas gali“ koordinatorius, renginių organizatorius, ne tik žodžiais, bet ir darbais įkvepiantis veikti. 

Armino idėjos ir darbai kalba patys už save, jie gerai žinomi ir mūsų krašte, ir visoje Lietuvoje. 

Arminas Vareika – Metų jaunimo ambasadorius. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Jaunimo ambasadoriaus titului buvo nominuotas Kostas Butkus, atgaivinęs ir prikėlęs naujam gyvenimui Pasvalio kempingą. Norėdamas pritraukti kuo daugiau jaunimo, ir ne tik, sukūrė dviračių bei paspirtukų nuomą, sutvarkė paplūdimio aikšteles. 

Kostas, pats būdamas entuziastingas sporto mėgėjas ir sveiko gyvenimo būdo propaguotojas, stengiasi, kad Pasvalio kempingas ir toliau liktų jaunųjų sportininkų mėgstama vieta. 

Liuda Gertienė, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja, Metų jaunimo ambasadore nominuota už mokinių įtraukimą į projektinę veiklą, tarptautiškumo skatinimą ir kitų kultūrų pažinimą. 

Metų jaunimo partneris – įmonė arba asmuo, kuris neatsisako paremti jaunų žmonių veiklos. 

Pumpėnų ežero atnaujinimas – Metų jaunimo iniciatyva. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Šią nominaciją laimėjo „Toras.lt“ – iš Pasvalio krašto kilusių žmonių įkurta įmonė aktyviai prisideda prie iniciatyvų, kurios įveiklina jaunimą bei tvarko mūsų rajono aplinką ir infrastruktūrą. 

Vienas ryškiausių pavyzdžių – bendradarbiavimas su Pumpėnų miesteliu, kur padėjo sutvarkyti ežerą, buvo įrengti suoliukai bei poilsio zona. „Toras.lt“ – nuolatinis sporto renginių ir kitų prasmingų iniciatyvų rėmėjas. 

Metų jaunimo partnerio apdovanojimui buvo nominuoti ir Pasvalio žemtiekimas bei Pasvalio atviras jaunimo centras. 

Jaunimo lyderis – asmenybė, motyvuojanti siekti užsibrėžtų tikslų, aktyviai vienijanti ir telkianti jaunus žmones, skatinanti savanorystę bei bandanti spręsti mūsų rajono jaunimo problemas. 

Metų jaunimo lyderio apdovanojimą pelnė Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos abiturientas Martynas Mažuolis už puikų vadovavimą Mokinių atstovybei, aktyvų dalyvavimą teatrinėje veikloje bei originalius, kūrybiškus sprendimus kuriant filmus. 

Lyderio kategorijoje taip pat nominuota Enrika Budrytė, kurios iniciatyva Joniškėlyje įkurta jaunimo organizacija, pasiūlytas ir Pušaloto krepšinio komandos „Savi“ vadovas Eimantas Staškevičius. Jis nuoširdus, atkaklus ir visa širdimi atsidavęs sportui bei komandai. 

Šiemet pirmą kartą įsteigta Metų savanorio nominacija. 

Savanoris aktyviai veikia ir įsitraukia į visuomeninę bei jaunimo organizacijų veiklą, įvairius renginius. 

Metų savanorės apdovanojimą laimėjo Ugnė Bartašiūtė, dėl gražesnio gyvenimo savanoriaujanti gimtajame Pumpėnų miestelyje. 

Ugnė – viena aktyviausių socialinės organizacijos „Būk geresnis“ narių, savanoriaujanti jau nuo 2016-ųjų. Ji neskaičiuoja savo laiko ir energijos. 

Ši jauna pumpėnietė drąsiai prisiima iniciatyvą, mielai padeda naujiems savanoriams. 

Praėjusiais metais Ugnė sėkmingai plėtojo organizacijos „Čia mano namai“ sukurtų marškinėlių projektą. 

Metų savanoriu pasiūlytas ir Pumpėnų gimnazistas Kasparas Markevičius – aktyvus įvairių iniciatyvų dalyvis. 

Pasvalio gimnazistas Martynas Mažuolis – Metų jaunimo lyderis. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Dar vienas Metų savanorio nominantas – Benas Janušonis, Pasvalio krašto jaunųjų matematikų konkursų nugalėtojas. Vaikinui patinka logika ir racionalus protas. Mėgstamas Beno užsiėmimas – „finger tutting“ šokiai. Tai – gatvės šokio stilius, kuriame svarbiausi yra rankų pirštų judesiai… 

– Nominantus siūlo visuomenė, o po tris dažniausiai paminėtus atrenkam balsuoti, – atskleidžia Viktorija Gaspariūnaitė. 

Šį kartą už jaunimo apdovanojimų nominantus buvo atiduota beveik pusę tūkstančio balsų. 

– Mes irgi gal ne visada viską pastebim, o žmonės daugiau mato, žino ir siūlo, – įsitikino Viktorija. – Laukiam karantino laisvėjimo kaip šviežio oro gurkšnio. Norime teigiamų emocijų ir pozityvo. O šie Metų jaunimo apdovanojimai taip pat suteikia daugiau vilties bei įkvėpimo, jog ir pandemijos metais išradingi ir entuziastingi jauni žmonės nuveikia nemažai puikių darbų. Iš tiesų turime viešinti, skleisti ir skatinti pozityvias nuotaikas. 

Viktorija pripažįsta, kad jų organizacija siekia būtent gyvo bendravimo ir bent kiek atitraukti jaunimą nuo kompiuterių, telefonų. Bet per karantiną viskas išėjo atvirkščiai – vėl visi sulindo į ekranus, nes galimas tik nuotolinis bendravimas. 

– Orientuojamės į atokesnius miestelius, kaimus, – atskleidžia Viktorija. 

Socialinės iniciatyvos organizacija stengiasi spręsti nuošalių kraštų atskirties, nedarbo, nusikalstamumo ir kitas problemas. 

– Jau veikiame ne tik Pasvalio, bet ir Biržų rajone. Šiemet ketiname plėstis dar į dvi Savivaldybes – Anykščių ir galbūt Kupiškio, – apie planus pasakoja Viktorija. 

Mobilios jaunimo darbuotojų komandos gali veikti bet kuriame Lietuvos kampelyje. Vieną komandą sudaro du kompetentingi žmonės, kurie keliauja į skirtingas vietoves ir pagal poreikius įtraukia jaunimą į įvairias veiklas. 

Pumpėnietė Ugnė Bartašiūtė (dešinėje) – Metų savanorė. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Jaunuoliai patys nusprendžia, ką veiks grupiniuose užsiėmimuose. 

– Turime virtualios realybės žaidimų, stalo žaidimų, galime mokytis atnaujinti ir perkurti drabužius, gaminti maistą, žiūrėti filmus, taip pat organizuojame stovyklas ir išvykas. Skatiname sportuoti lauke, einame į žygius, – pasakoja vadovė. – Taip sustipriname ne vien vaikų grupės ryšius, tačiau stengiamės suprasti kiekvieną jaunuolį. Jeigu jam prireikia pagalbos, paramos ar patarimo, esame pasiruošę tai suteikti. Dabar ketiname Pasvalyje atidaryti Jaunimo informavimo ir konsultavimo centrą. Bet vėlgi labai laukiam karantino laisvėjimo, kad su jaunimu galėtume bendrauti gyvai.

Per karantiną rengiami virtualūs užsiėmimai. Tačiau vaikams, kurie mokosi nuotoliniu būdu, įsitraukti į dar daugiau virtualių veiklų tampa sunku. 

– Todėl beveik kiekvienas pokalbis su jaunimu baigiasi retoriniu klausimu: ir kada pagaliau čia viskas baigsis? – prisipažįsta Viktorija Gaspariūnaitė.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.