Latvių verslininkai remia lietuvius pigiu alkoholiu

Kol didelio pono R. Karbauskio vedami „valstiečiai“ jau daugiau nei pusantrų metų mąsto, ką čia nuveikus, kad dar pablogėtų „alkoholikų“ tautos gyvenimas, mūsų kaimynai tikrai nesnaudžia. Lenkai siūlo lietuviams pirkti gerokai žemesnėmis kainomis beveik visas prekes, o broliukai latviai stengiasi nepalikti mūsų bėdoje, kol Seimas ir Vyriausybė priiminėja absurdiškas Alkoholio įstatymo pataisas.

Praėjusią savaitę Latvijoje atidaryta alkoholio parduotuvė, kurios pagrindiniai klientai, taip tikimasi, bus lietuviai. „Alko 1000“ įsikūrė vos už 20 žingsnių nuo mūsų šalies ribų – buvusio Saločių ir Grenstalės pasienio posto patalpose.

Nors buvo vadinamasis „sausros“ laikotarpis – tarp mėnesio 25-osios ir kito mėnesio 10-osios, kai visiems baigiamos mokėti pašalpos, pirkėjų netrūko jau pirmąją prekybos dieną. Daugiausia – iš pasienyje esančių kaimų ir Saločių miestelio. Nesvarbu, kad apie naujos parduotuvės atidarymą nebuvo jokios reklamos. Gerą naujieną išgirdo vieni iš kitų. Į naująją parduotuvę jau pirmąją dieną automobiliais atvyko nemažai Saločių gyventojų, kartu pavėžėjusių ir neturinčius nuosavo transporto kaimynus. Dauguma jų pirko stipriausią, 7,1 laipsnio „bambalinį“ alų. Nereikia stebėtis – plastikiniuose 2 litrų talpos buteliuose išpilstytas alus naujojoje parduotuvėje kainuoja nuo 1,6 iki 1,9 euro. Taigi tiek pat, kiek pas mus litrinis „matuliukas“. Tiek mėgėjams, tiek profesionalams būtų nuodėmė nenusipirkti dvigubai pigesnio alaus jau seniai pamirštoje dvilitrinėje taroje.

Įdomu, kad čia sulygintos stipraus ir silpnesnio alaus vartotojų teisės: 5,2–5,6 laipsnio stiprumo alus („Cesu Premium“, „Livu tradicinis“, „Žigulinis“) kainuoja beveik tiek pat, kiek ir stiprusis – nuo 1,74 iki 1,76 euro už porą litrų.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

2 Comments

  1. Kiek suprantu šiam žurnalistui alkoholis jau padarė savo žalą. Straipsnyje propaguodamas pigų alų jis akivaizdžiai įrodo, kad yra stipriai pažeista jo smegenų funkcija arba važiuojant į pasienį įvyko galvos trauma. Galimai jis jau nebe suvokia, kuo alkoholis pakenkė tautiečius, o alaus baruose nuo pat ryto matomi pasišlapinę alus mėgėjai, tai tie Karbauskio „nuskriaustieji“. Aplamai rajoninis laikraštis „Darbas“ kaip vedamąjį straipsnį reklamuoja alkoholį. Šiuo metu veikiantis LR „Alkoholio kontrolės įstatymas“ skatina mažinti bendrąjį alkoholio suvartojimą, jo prieinamumą, piktnaudžiavimą alkoholiu. O šiuo atveju „Darbas“ skatina jo vartojimą ir per du puslapius reklamuoja pigų alkoholį ir siūlo važiuoti į pasienį bei gerti iki „apsimyžimo“. Straipsnį parašęs žurnalistas pažeidžia ne tik alkoholio kontrolės įstatymą, bet ir Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą. Tai kylą klausimas, kam ir apie ką rašo „Darbas“?. Straipsniai perspauzdinami iš tinklalapių, kitų dienraščių, aprašoma tik valdžios, konservatorių veikla, arba aprašomi joniškėliečiai.

  2. Atkreipkite dėmesį į sakinį : … Dauguma jų pirko stipriausią, 7,1 laipsnio „bambalinį“ alų. Tačiau kas toliau? Kas pagailės motinų, žmonų ir vaikų? Kas leis joms bent mėnesį metuose atsikvėpti nuo smurto, pagirių, abstinencijos ir nuo nevalingos aukos sindromo? Juk tos šeimos pasmerktos, jos neturi vilties, užburtas ratas. Dieve mano- nėra valstybės požiūrio į alkoholikų šeimas, į jų gelbėjimą. Atsibuskite „Darbo“ žurnalistai! Reklamuojate pigesnę parduotuvę pasienyje… Pagalba reikalinga, o ne pigios alkoholio parduotuvės.. Pagalba reikalinga čia ir dabar! Tai gal apie tai ir reikia rašyti, o ne prasigėrusiom mintim pudrinti smgenis besvaigstantiems kur gauti išgerti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.