Priminė Sveikatos draudimo aktualijas

Su susirinkusiaisiais bendravo (iš kairės) Panevėžio teritorinės ligonių kasos administravimo skyriaus vyriausioji specialistė Angelė Valentinavičienė, Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė ir šio skyriaus atstovė Pasvalyje, vyresnioji specialistė Jurgita Prakapienė. Autoriaus nuotrauka

Veiklių mamų klubo organizuotas susitikimas su Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistėmis netapo nuobodžiu kanceliariniu svečių monologu. Į Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro salę susirinkę pasvaliečiai domėjosi privalomojo sveikatos draudimo (PSD) aktualijomis, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) pasinaudojimo galimybėmis Europos Sąjungos šalyse, kompensuojamo dantų protezavimo ir kitais klausimais. Šiomis temomis su susirinkusiaisiais bendravo Panevėžio TLK gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė, šio skyriaus atstovė Pasvalyje, vyresnioji specialistė Jurgita Prakapienė ir Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė Angelė Valentinavičienė.

Pradėdama pokalbį A. Valentinavičienė minėjo, kad dar prieš kelerius metus nemažai gyventojų TLK atrodė kone mistinė institucija, nors jai jau 80 metų. Dar iki šiol TLK painiojama su „Sodra“, gydymo įstaigomis, Mokesčių inspekcija. „Didžioji TLK funkcija – apmokėti gydymo įstaigoms už gyventojams suteiktas paslaugas. Šiųmetis Panevėžio TLK biudžetas yra 176 mln. eurų“, – aiškino Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė A. Valentinavičienė. Aukštaitijos sostinėje įsikūrusi TLK aptarnauja Panevėžio ir Utenos apskritis. Simboliška tai, kad pernai 20-metį atšventusi Panevėžio TLK įsikūrusi jos pirmtakės pastate, statytame 1937 m. Dabar Lietuvoje veikia penkios teritorinės ligonių kasos ir Valstybinė ligonių kasa Vilniuje.

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė pasidžiaugė, kad TLK atstovus į susitikimus vis dažniau kviečiasi įvairių socialinių grupių žmonės, pradedant veiklių mamų klubais, pacientų organizacijomis, baigiant trečiojo amžiaus universiteto klausytojais.

Asmuo gali būti draustas tik vienoje šalyje

Panevėžio teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja S. Paulauskienė papasakojo, kaip surenkami pinigai į Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą, paaiškino, ką reiškia Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemos visuotinumo ir solidarumo principai. „Nėra nemokamų paslaugų, už visas sumokama iš surinktų pinigų“, – akcentavo S. Paulauskienė.

Panevėžio TLK atstovė Pasvalyje J. Prakapienė papasakojo, kokiais klausimais į ją dažniausiai kreipiasi pasvaliečiai. Ji paragino į užsienį dirbti išvykstančius tėvelius, kurie savo vaikus laikinai palieka seneliams ar giminaičiams, teisiškai įforminti savo atžalų globą, kad susirgę jie būtų visateisiai PSD sistemos dalyviai ir galėtų nemokamai gydytis Lietuvoje.

Visą straipsnį skaitykite 2017-06-03 „Darbe“

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

2 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.