Atsikratyti senų padangų turėtume civilizuotai

Įsibėgėjo vasarinių padangų keitimo metas, truksiantis iki lapkričio 10-osios. Deja, kasmet tokiu laiku nemažai vairuotojų senų padangų atsikrato išmesdami jas atokiame gamtos kampelyje ar pakelėse.

Todėl aplinkosaugininkai kviečia gyventojus padangų atsikratyti civilizuotai. Jie taip pat primena, kad ne vietoje išmetus padangą gali tekti atlyginti aplinkai padarytą žalą, kuri pagal nustatytą minimalų dydį siektų ne mažiau kaip 140 eurų.

Vienas iš būdų atsikratyti senų padangų – atiduoti jas padangų pardavėjams. Visi šie pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš pirkėjo nemokamai priimti padangų atliekas, žinoma, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama.

Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios turi būti priimamos nemokamai. Šias atliekas transporto priemonės naudotojui grąžinti draudžiama.

Senas padangas galima nugabenti ir į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę. Paprastai jos nemokamai iš gyventojų per metus priima iki penkių padangų. Šiuo metu Lietuvoje veikia 96-ios didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės. Iš jų aštuonios – Panevėžio apskrityje: po dvi Panevėžio mieste ir Biržų rajone bei po vieną – likusiuose rajonuose. Visas jas valdo UAB „Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras“. Kaip teigė šios įmonės eksploatacijos inžinierius Kazimieras Šinkūnas, įprasta, kad prieš žiemą į aikšteles senų padangų atgabenama itin daug. „Kiekvieną rudenį didėja ir bendras susikaupiantis jų kiekis. Tikriausiai dėl nuolat augančio vairuotojų skaičiaus. Iš jų nemažai turi ir ne po vieną automobilį, nes gan daug senų padangų numetama prie atliekų konteinerių ar paliekama prie stambių gabaritų atliekų aikštelių vartų. Taip elgiasi nemokamai priimamų padangų limitą išnaudoję gyventojai. Išaiškinti tokius „gudročius“ retai kada pavyksta. Kaip ir tuos, kurie išmeta senas padangas pamiškėse, krūmuose ar pakelėse“, – kalbėjo K. Šinkūnas, priminęs, kad mūsų rajone stambiagabaričių atliekų aikštelė įsikūrusi Pasvalyje, Mūšos g. 12B. Prieš vežant į ją atgyvenusį „automobilių apavą“ reikėtų pasitikslinti dėl aikštelės darbo laiko bei priimamo padangų kiekio. Ši informacija teikiama telefonu 8 682 30 177.

Edvardas BALČIŪNAS

Visą straipsnį skaitykite 2016-11-05 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.