Tradiciniame susitikime – ne tik verslo problemos

12271035_1099124576766565_969338410_o

Praėjusio trečiadienio popietę daugiau nei porą valandų tęsėsi tradiciniu tapęs rajono Savivaldybės vadovų ir Pasvalio verslininkų asociacijos „Verslo žiedas“ susitikimas-diskusija. Jai vadovavo Savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas ir „Verslo žiedo“ vadovas, individualios įmonės „Pasvalio Auta“ savininkas Antanas Kairys. Savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje vykusio renginio didžiąją auditorijos dalį sudarė verslininkai. Diskusijos apie dabartinę verslo padėtį ir jo perspektyvas sudomino ir kelis Savivaldybės tarybos narius. Susitikimą-diskusiją galima suskirstyti į dvi dalis – informacinę ir diskusinę, kurioje buvo paliesti ne tik verslininkus dominantys klausimai. Tad jiems ir skiriame pagrindinį dėmesį.

Turbūt nesuklysime pasakę, kad apie rajono teritoriją kertančio kelio „Via Baltica“ išnaudojimo galimybes verslui plėsti jau daugelį metų kalbama vos ne kiekviename valdžios atstovų ir verslininkų susitikime. Šia tema ir pradėtos renginio diskusijos. Meras G. Gegužinskas priminė, kad prieš metus vykusiame susitikime užsiminta apie žemės sklypus prie kelio „Via Baltica“, šalia jau įrengto naujo žiedo. Dabar „Via Baltica“ važiuojantys lengvieji ir sunkiasvoriai automobiliai nebeprašvilpia pro Pasvalį kaip vėjas, tad imta galvoti kuo būtų galima privilioti pakeleivius, kad jie bent trumpam stabtelėtų. „Mums reikia apsispręsti, kuriuo keliu geriau pasukti. Savivaldybė gali iš savininkų nupirkti žemę šalia naujo transporto žiedo ir organizuoti viešus konkursus. Ar ne logiškesnis būtų kitas variantas – verslininkai patys nusiperka žemę, o Savivaldybė savo ruožtu organizuoja, kad verslo plėtrai skirtus sklypus pasiektų vandentiekio, nuotekų, šiluminės trasos, elektra?“ – svarstė G. Gegužinskas.

Savivaldybės architektas Kęstutis Klivečka priminė susirinkusiesiems, kad rajono teritorijos ir Pasvalio miesto bendruosiuose planuose prie Pasvalio žiedo esantys žemės sklypai pažymėti kaip galima verslo plėtros zona. Anot architekto, nekiltų didesnių problemų norint pakeisti žemės paskirtį. Pagal galiojančius reikalavimus, statyti pastatus šalia „Via Baltica“ kelio leidžiama ne mažesniu kaip 70 metrų atstumu.

„Verslo žiedo“ vadovas A. Kairys domėjosi, ar kuriant verslo įmones šalia kelio „Via Baltica“, yra galimybių pasinaudoti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.

Sigitas KANIŠAUSKAS

Visą straipsnį skaitykite 2015-11-19 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

4 Comments

  1. Visiškai teisingai! Pradėkite nuo normalių poilsio vietų automobilistams su vaikų žaidimo aikštele ir lengvai nesulaužomais stalais užkandžiui (prie Via Baltica). Suprantama – švarus ir kokybiškas WC būtinas! Toks, kad nereiktų raudonuoti prieš vakariečius!! „Kebabai“, atsiprašant ar tarkuotų bulvių „cepelinai“ – visiškai nereikalingi, nes daugelis keliautojų tenkinas kava iš termoso ir sumuštiniu. Koks čia biznis, paklausite? Nagi imkite 0,5 – 1,0 € už pasisėdėjimą „geroje“ vietoje (minkštas popierius – būtinai, vanduo iš čiaupo – irgi!).
   Neprastai būtų ir rajono ribose įrengti bent vieną moteiį su protingomis nakvynės kainomis (lenkų pavyzdžiu).
   Projektais jau dabar galėtų pradėti rūpintis ponai Užuotas su Petkevičium, kurie, KAS GALI PANEIGTI, už popierinį pakeverzotą eskiziuką mokės iš ES fondų po milijoną, ne mažiau…
   P. S. Konteinerinio tualeto pavyzdį pasvaliečiai gali nemokamai pamatyti Kaune, Santakoje, netoli pilies. Kolegos konservatoriai – šio šedevro autoriai, tikėtina, tikrai tam neprieštaraus…

 1. Nelabai valdziai ir rupi verslo atstovai, jiem svarbiau reklama pasidaryt su mociutem fotografuojantis, Juk supraskim, kad juos renka pensininkai.. tai ir varo per kaimus maratonus, o darbo laikrastis.. gi UAB as, savininkai aisku ir taip kas.. tai va ir reklamuojasi jie ten..
  o del valdzios.. kai meras neranda per metus laiko susitikt su verslo atstovais.. tai ka jau cia ir kalbet.. kai verslas ateina pas ji tai kalba..

  O del projekto prie via baltikos.. nelabai tai rupi musu valdziai..

  1. Taikliai šovėt! Ta proga – keletas skaičių. 2015 m. sausio – lapkričio mėnesiais „Darbe“ p. Gegužinsko (valdžia) veidas sušmėžavo 60 (šešiasdešimt) kartų, p. Matulo (valdžios valdžia) – 24 (dvidešimt keturis)! Vidutiniai rezultatai, lyginant su, tarkim, viena Azijos valstybe: ten toks Kim Čen Unas visų laikraščių skaitytojams šypsosi kasdien! Dar keli skaičiai, pasiskolinti iš LLRI (Laisvosios rinkos instituto) 2015 m. savivaldybių indekso: Pasvalio raj. savivaldybė – iš 54 (be didžiųjų miestų savivaldybių) – tik 30 (trisdešimta); investavimo srityje aplenktos tik 8 savivaldybės, valdyme – dešimti nuo galo, mažiausiai išduota statybos leidimų, tenkančių 1000 gyventojų (2014 m. duomenys), rajono moksleiviai blogiausiai (!!) iš visų išlaikė valstybinius brandos egzaminus (užuot panagrinėjus, k o d ė l taip, laikraštėlyje talpinamos bevertės kompiliacijos apie „naująją (Z) kartą“)… Ir t. t., ir pan. (2015 10 25 buvo replikuotas „Transparency International“ Lietuvos skyriaus įvertinimas, jog Pasvalio raj. savivaldybė – paskutinė Lietuvoje, žr. ,,Jurgio kepurė“, tačiau replika giliai giliai „pakavota“ redakcijos stalčiuose…). Tikėtina, kad 2016 – aisiais, pagal kiniečių kalendorių Beždžionės ir batalijų už šiltą seimūno krėslą metais, „Darbe“ rasime dar daugiau panegirikos, dar daugiau paveikslėlių su žirklutėmis ir juostelėmis ar filtruoto vandens stiklinėmis… Yra toks T. Giedrytės straipsnis: „Remontuoti dviračius, valyti kaminus ir batus kol kas niekas nenori“. Pridurčiau: rašyti apie skaudulius – taip pat! Taip, kad, ponios ir ponai „Darbo“ skaitytojai, mūsų 2016 – aisiais laukia daug įdomybių, prieš kurias prof. Vytauto Mykolo Kanapėno parinktos „įdomybės“ tebus tik apvytę žiedeliai…
   Beje, suvis ne į temą. Dera pataisyti profesorių, parašiusį apie V. Putiną: ne „моль“, o „белая моль“, ne slapyvardis, o p r a v a r d ė, ne Leningrado VSK (rus. КГБ), o aukštojoje spec. paskirties mokykloje… Visur, profesoriau, dera būti tiksliam, ne tik technikoje (ypač vibrotechnikoje). Netgi, jei „įdomybes“ iškapstote iš rusiškų internetinių svetainių… Jeigu cituoju, tai dar „biškį“: neseniai „Forbes“ V. Putiną (studentiška pravardė „белая моль“) išrinko į t a k i n g i a u s i u pasaulio žmogumi (Putinas, Merkel, Obama, popiežius Pranciškus etc.). Punktualumas yra karalių mandagumas, o tikslumas – profesorių ir vyriausiųjų redaktorių…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.