Drausmintoja sulaukė keiksmažodžių ir grasinimų lavinos

Į mišrių komunalinių atliekų konteinerius negalima mesti nei kelmų, nei šakų. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Nors apie atliekų rūšiavimą kalbama ir aiškinama seniai, tačiau buvo, yra ir bus žmonių, kuriems civilizuoto gyvenimo taisyklės – nė motais. Maža to, užklupti šiukšlinantys svetimą teritoriją jie dažniausiai elgiasi įžūliai. Su tokiais asmenimis prieš kurį laiką susidūrė Pasvalio miesto „Draugystės“ sodų bendrijoje gyvenanti moteris.

Pastebėjusi, kad prie mišrių komunalinių atliekų konteinerio „Mercedes Benz“ markės mašina atvažiavę vyras su žmona iš priekabos krauna kelmą ir šakas, ji iš pradžių bandė gražiuoju paprašyti, jog išsivežtų šiukšles. Tačiau iš pirmo žvilgsnio inteligentiškai atrodanti „dama“ bjauriais žodžiais iškoneveikė pilietiškai pasielgusią pasvalietę. Anot į redakciją besikreipusios moters, žaibais besispjaudanti „dama“ pagrasino dar ir susidoroti, nes žinanti, kur gyvena. Gerai, kad vyras elgėsi santūriai ir nesiburnodamas atgal į priekabą susikrovė kelmą bei šakas. „Net lentelę su atitinkamu užrašu esame pastatę. Tačiau šiukšlintojai į ją nekreipia dėmesio“, – sakė pasvalietė. 

Tokią situaciją, kurioje turbūt ir atsidūręs ne vienas tvarką mėgstantis pilietis, pirmiausia paprašėme pakomentuoti rajono policijos Veiklos skyriaus viršininką Darių Indrišiūną. Pareigūnas įspėjo, kad nesugebėjimas valdyti emocijų, juolab kai grasinama susidoroti, nėra jau toks nekaltas dalykas. „Kiekviena situacija yra individuali, tačiau už grasinimą susidoroti yra numatyta ir baudžiamoji atsakomybė“, – aiškino D. Indrišiūnas. Tuo tarpu už „palaidą liežuvį“ – necenzūrinius žodžius ar gestus viešosiose vietose, įžeidžiamą kibimą prie žmonių, kitus tyčinius veiksmus, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį, Administracinių nusižengimų kodeksas numato piniginę baudą nuo 30 iki 140 eurų. Jei toks nusižengimas daromas pakartotinai, bauda siekia nuo 140 iki 240 eurų. 

Šiukšlintojų nesudrausmina įspėjamosios lentelės. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Komunalinių atliekų tvarkymo taisykles Savivaldybės taryba patvirtino beveik prieš aštuonerius metus – 2014 m. lapkričio 27 d. Vienas iš taisyklių punktų skamba taip: „Komunalinių atliekų turėtojai, kurie neturi galimybių kompostuoti žaliąsias atliekas individualių namų ūkių teritorijose, šias atliekas privalo pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę ar į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę“. Keista, kad yra dar nežinančių ar apsimetančių, jog „nežino“, kad didelių gabaritų atliekų aikštelės, kuriose pastatyti ir žaliųjų atliekų konteineriai, yra Pasvalyje, Mūšos g. 12, bei Joniškėlyje, Vytauto g. 52B. Didesnius kiekius žaliųjų atliekų reikia vežti į Levaniškio k. esančią aikštelę, kuri yra netoli kelio Šiauliai–Pakruojis– Pasvalys. Yra dar viena kategorija žmonių, deja, ne tokia jau maža, manančių, kad prie mišrių atliekų konteinerių numestas šakas, kelmus, padangas, televizorius vis dar turi „išvežti valdžia“. 

Minėtų taisyklių pažeidėjus turi teisę bausti seniūnai. Iš pradžių įspėjimu, o jei jis „išeina pro ausis“ – piniginė bauda gali siekti ir kelis šimtus eurų. Vakar telefonu kalbintas Pasvalio miesto seniūnas Kęstutis Mitras sakė, kad yra mieste įspėjęs kelis šiukšlintojus. Tačiau piniginė bauda nė vienam kol kas nebuvo skirta.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.