Daujėnuose ir Pušalote – nauji seniūnai

Kitą pirmadienį, spalio 18 d., dviejų mūsų rajono seniūnijų duris pravers nauji seniūnai. 

Aplenkęs aštuonis pretendentus, naujuoju Daujėnų seniūnu tapo 43 metų amžiaus Paįstrio kaime (Panevėžio r.) gyvenantis Tomas Krikščiūnas. 

Vyras 2004 metais Utenos kolegijoje įgijo teisininko kvalifikaciją. 2011 m. Šiaulių universitete apsigynė viešojo administravimo bakalauro laipsnį.

Tomas Krikščiūnas nuo 1997 dirbo policijoje. Paskutinės pareigos – Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas. 

– Nors su Daujėnais ir Pasvalio kraštu manęs nesieja niekas, tačiau kaimo žmonių problemos man tikrai nėra svetimos. Mano profesinis kelias buvo glaudžiai susijęs su darbu policijoje. Daug metų dirbau kaimiškoje teritorijoje, tekdavo nuolat bendrauti su seniūnais, socialiniais darbuotojais, lankyti šeimas, spręsti įvairias problemas. Ir iš šono stebint seniūnijų darbą, jis man jau seniai buvo įdomus, nemonotoniškas ir leidžiantis realizuoti save, tad dažnai pagalvodavau, kad, išėjęs iš policijos, norėčiau dirbti būtent seniūnijoje, – „Darbui“ sakė būsimasis seniūnas. 

Vyras minėjo, kad pirmiausia sieks susipažinti su seniūnijos žmonėmis, jų kasdienybe ir problemomis, tačiau svarbiausius prioritetus jau galėjo išvardinti – šiukšlių vežimą, aplinkos tvarkymą, kelius, viešąjį saugumą. 

T. Krikščiūno žmona dirba policijoje. Šeima augina du 10 ir 14 metų sūnus. 

– Mėgstu aktyvų laisvalaikį gamtoje. Patinka žvejoti, turiu medžiotojo bilietą. Pastaraisiais metais susidomėjau pėsčiųjų žygiais. Teko ne viename jų dalyvauti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Žaidžiu stalo tenisą. Taip pat patinka šachmatai, jais žaisti išmokiau ir vaikus, tad vos ne kiekvieną vakarą namuose vyksta turnyrai, – minėjo T. Krikščiūnas. 

Į Pušaloto seniūno vietą pretendavo devyni kandidatai. Stipriausiai iš jų konkurse pasirodė Inga Jankauskaitė. Trisdešimt ketverių metų moteris gyvena Pušalote, šių metų gegužę buvo išrinkta miestelio bendruomenės pirmininke. 

Būsima seniūnė gimė ir augo Daujėnuose. Ten baigė pagrindinę mokyklą, po to mokėsi Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje. Po jos – teisės studijos Šiaurės Lietuvos kolegijoje bei išlyginamosios studijos Mykolo Romerio universitete. Čia ji apsigynė teisės bakalauro bei magistro laipsnius. 

Pusseptintų metų dirbo teisininke AB „Dolomitas“, po to – Panevėžio apylinkės teisme, Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centre. Paskutinė darbovietė – Pasvalio Nacionalinė žemės tarnyba. 

Inga Jankauskaitė – Pasvalio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkės pavaduotoja, Lietuvos teisininkų draugijos Pasvalio skyriaus pirmininkė, Pasvalio VVG valdybos narė. 

– Pirmiausias uždavinys, kurį keliu sau – bendravimas ir bendradarbiavimas su vietos gyventojais ir bendruomenėmis. Mano manymu, tokios abipusės komunikacijos iki šiol labai trūko. Artimiausi darbai? Pasiruošimas artėjančiai žiemai, kiti ūkiniai darbai, kurių laukia ne tik Pušalotas, bet ir Mikoliškis, Deglėnai bei kiti kaimai. Kalbant apie ilgesnius uždavinius, norėčiau naujam gyvenimui prikelti Pušaloto kultūros namus. Bendruomenė turėjo nedidelę salę, kurios nuomos sutartis nutrūko dar 2016 metais ir iki šiol nebuvo pratęsta. Dabar bendruomenė glaudžiasi bibliotekoje. Aš, būdama bendruomenės pirmininke, turėjau drąsos pagal panaudos sutartį paimti vietos žmonių reikmėms buvusius kultūros namus. Turime viziją, kad ten po vienu stogu galėtų glaustis ir kultūros namai, ir biblioteka, ir vaikų dienos centras. Žinau, kad tai ne vienadienis projektas, tačiau tikiu, kad kartu su komanda, kartu su vietos žmonių pagalba mes pasieksime savo tikslą, – „Darbui“ kalbėjo Inga Jankauskaitė. 

Naujoji Pušaloto seniūnė taip pat mėgsta aktyvų laisvalaikį – daug keliauja, važinėja dviračiu, užsiima joga, aerobika, mėgsta žaisti komandinius žaidimus – krepšinį, tinklinį, rankinį.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.