Naudoto automobilio pardavimas: kaip lengviau ir saugiau parduoti

pixabay.com

Paprastai naudotus automobilius vartotojams tenka parduoti privatiems pirkėjams ir tai dažniausiai reikalauja daugiau laiko ir pastangų, kadangi potencialūs pirkėjai būna suinteresuoti įsigyti kuo kokybiškesnę ir patvaresnę transporto priemonę už jiems tinkančią kainą. Todėl jei tai bus pirmasis kartas, kai jūs bandysite parduoti savo automobilį, pats metas susipažinti su keliomis naudingomis įžvalgomis. 

Turėkite visus reikalingus dokumentus

Iš anksto surinkite svarbius dokumentus, kad būtumėte tikri, jog turite viską, ko reikia būsimam sandoriui užbaigti. Tai gali būti:

  • Išsamūs automobilio techninės priežiūros dokumentai. Tokia informacija potencialiems pirkėjams parodytų, jog jūs tinkamai prižiūrėjote savo transporto priemonę. 
  • Jūsų automobilio techninis pasas ir jūsų asmens dokumentas. Tokiu būdu jūs galėsite įrodyti, jog parduodamas automobilis priklauso būtent jums.
  • Būtų naudinga potencialiam pirkėjui pateikti ir informaciją, kuri yra gaunama atlikus VIN patikrą. Tai suteiktų galimybę labai tiksliai atsakyti į kiekvieną būsimo pirkėjo klausimą. Kadangi VIN patikra gali būti atliekama internetu, tai padaryti jums bus labai nesudėtinga.

Nustatykite jums tinkamą pardavimo kainą

Visiškai suprantama, kad norint parduoti savo naudotą automobilį pačiu svarbiausiu veiksniu paprastai tampa kaina. Tai reiškia, kad jei jūs norite automobilį pardavinėti patys ir ketinate jį parduoti privačiam pirkėjui, tuomet akivaizdu, jog norėsite gauti kaip įmanoma didesnį kainos pasiūlymą. Tačiau vėlgi, visa tai labai tiesiogiai priklauso nuo jūsų turimo laiko ir ketinamų skirti pastangų. Be to, kainai įtakos turi ir jūsų automobilio būklė bei situacija rinkoje.

Kaip bebūtų, visų pirma jums reikės išsiaiškinti, kokia yra dabartinė jūsų automobilio rinkos kainą. Tai galima nesunkiai padaryti apsilankius įvairiuose internetiniuose portaluose ar peržiūrėjus skelbimų tinklalapius. Kai daugiau ar mažiau žinosite, kokios kainos vyrauja rinkoje, galėsite lengviau nustatyti ir savo automobilio kainą, kurios prašysite iš jūsų parduodamu automobiliu besidominčių vartotojų.

Pasirūpinkite teigiamu pirmuoju įspūdžiu

Švarus automobilis atrodo kaip gerai prižiūrėtas automobilis, o būtent tokią žinutę jūs norite perduoti kiekvienam potencialiam pirkėjui. Geriausia būtų, jei galėtumėte užsisakyti profesionalų atliekamą automobilio valymą. Tačiau jei jūsų numatytas biudžetas to padaryti neleidžia, pasistenkite patys labai kruopščiai išvalykite automobilio saloną ir išorę, kartu savo automobilį ir nuvaškuojant. Iš automobilio taip pat turėtumėte išimti asmeninius daiktus, jo vidų išsiurbti dulkių siurbliu, nuvalyti apmušalus ir visus stiklus. Senus, nešvarius grindų kilimėlius turėtumėte pakeisti naujais. Visa tai labai reikšmingai pakeistų ir bendrą jūsų automobilio išvaizdą, kuri turi labai didelės įtakos potencialių pirkėjų priimamiems sprendimams.

Pasirūpinkite reklamine medžiaga

Kai būsite pasirūpinę savo automobilio tinkama išvaizda, turėsite pasirūpinti ir profesionalia bei kokybiška reklamine medžiaga. Ką tai reiškia? Ateis metas padaryti kokybiškas savo parduodamo automobilio nuotraukas – tiek iš vidaus, tiek ir iš išorės, pasirenkant labai įvairius kampus. Be to, darydami savo automobilio nuotraukas nepamirškite jose užfiksuoti ir kilometražo. Tuo tarpu, jei automobilis turi įvairių įbrėžimų ir įlenkimų, nuotraukose įamžinkite ir juos.

Sudarykite informatyvų ir tikslų sąrašą, kuriame aprašykite savo automobilio metus, markę, modelį, ridą ir būklę. Sąžiningai nurodykite visas mechanines ar kosmetines problemas ir pateikite transporto priemonės identifikavimo numerį (VIN), kad pirkėjai galėtų gauti transporto priemonės istorijos ataskaitą. Nurodykite prašomą kainą ir pažymėkite, ar esate pasirengę derėtis. Visa ši informacija turėtų padėti jums sutaupyti gerokai daugiau savo brangaus laiko, kartu padedant išvengti ir įvairių galimų papildomų nesusipratimų.

Paskelbkite savo automobilio skelbimus

Nors akivaizdu, kad nei vienas savo naudotą automobilį parduoti norintis vartotojas nėra linkęs šiame procese patirti papildomų išlaidų, vis dėlto reikėtų susitaikyti, kad norint sulaukti didesnio potencialių pirkėjų susidomėjimo jums teks pasinaudoti populiariausiais ir didžiausiais automobilių skelbimų portalais, kuriuose skelbimų publikavimas yra mokamas. Kaip bebūtų, susidomėjimas jūsų automobiliu taip pat labai tiesiogiai priklausys ir nuo jo paklausos šiandieninėje rinkoje. Apie tai jūs galite nesunkiai sužinoti apsilankę pasirinktuose automobilių skelbimų portaluose ir įvertinę tokių automobilių pasiūlą.

Tuo tarpu, jei jūs pastebėsite, jog sulaukiate pakankamai nedidelio susidomėjimo, jums gali tekti skirti papildomų lėšų, kurių pagalba galėtumėte paryškinti savo skelbimą arba jį iškelti į skelbimų sąrašo viršų.

Tinkamai atsakinėkite į vartotojų užklausas

Daugelis automobilių pirkėjų vienu metu apžiūrinėja kelis automobilius, todėl būtinai kuo greičiau atsakykite į skambučius ar el. laiškus. Be to, svarbu, kad jūs išmoktumėte atsižvelgti ir į įvairias svarbias detales, kurias nugirsite pokalbio metu, tokiu būdu lengviau suprasdami, ko galėtumėte tikėtis iš tokių potencialių pirkėjų. Kai kurie vartotojai nėra suinteresuoti įsigyti jūsų parduodamą automobilį, todėl norėdami sutaupyti daugiau laiko turėtumėte užduoti ir teisingus klausimus.

Organizuokite bandomuosius važiavimus

Su potencialiais pirkėjais susitarkite susitikti šviesiu paros metu saugioje ir viešoje vietoje. Geras pasirinkimas – prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje įrengtos apsaugos kameros. Dėl papildomo didesnio saugumo kartu su savimi galite pasiimti ir draugą ar šeimos narį. Visuomet būkite šalia potencialaus pirkėjo ir būkite pasirengę atsakyti į visus jam kylančius klausimus.

Žinoma, prieš atliekant bandomąjį važiavimą jūs turėtumėte įsitikinti, kad jūsų automobiliu besidomintis vartotojas turi vairuotojo pažymėjimą (ypač, jei jums dėl to kyla abejonių). Taip pat neturėtumėte leisti, jog potencialus pirkėjas išbandydamas jūsų automobilį juo važiuotų labai agresyviai, nesaugiai ir atsainiai. Trumpiau tariant, bandomasis važiavimas turi vykti atsižvelgiant į visas kelių eismo taisykles.

Nepamirškite apie techninės apžiūros prašymus

Daugelis automobilių pirkėjų pageidauja, kad juos dominančio automobilio techninę patikrą atliktų jų pasirinkti automobilių mechanikai. Ir tai yra visiškai įprasta bei priimtina praktika, jei pirkėjas apmoka autoserviso pateiktą sąskaitą ir jei automobilio techninė patikra yra atliekama patikimose transporto priemonių dirbtuvėse. Be to, jūs visuomet galite paprašyti, kad autoservise būtų pateikta ir atliktos techninės apžiūros ataskaitos kopija, kuria vėliau galėsite pasidalyti ir su kitais potencialiais pirkėjais, jei vis dėlto pirmasis susitikimas nepasibaigtų automobilio pardavimu.

Užpildykite dokumentus

Gavę priimtiną kainos pasiūlymą, priimkite iš pirkėjo jums perduodamus pinigus ir užpildykite pirkimo-pardavimo sutartį. Tai padaryti šiandien yra labai nesudėtinga. Ir net jei šią akimirką jūs neturite automobilio pirkimo-pardavimo sutarties šablonų, juos visuomet visiškai nemokamai galite atsisiųsti pasinaudoję oficialiu „Regitros“ internetiniu tinklalapiu.

Atnaujinkite savo draudimo poliusą

Kuomet parduosite savo transporto priemonę, jokiu būdu nepamirškite pranešti savo draudimo bendrovei apie tai, kad pardavėte jums priklausiusį automobilį. Tokiu atveju jūs turėsite galimybę susigrąžinti nepanaudotą draudimo pinigų dalį arba sustabdyti draudimo sutartį, kurią vėliau panaudotumėte savo kitam automobiliui.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.