„STATYBOS ABC“ – STOGO DENGIMO IR FASADO APDAILOS KOKYBĖS MEISTRAI

Turbūt visi yra girdėję, kad tiek stogas, tiek fasadas yra labai svarbūs pastato elementai. Bet ar išties kiekvienas žino, kodėl? Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausias gero stogo ir fasado funkcijas.

3 priežastys, kodėl svarbi stogo kokybė

Daugybė kvalifikuotų meistrų ir patikimų statybos darbų įmonių akcentuoja gero stogo svarbą ir dažnai paaiškina, kaip sužinoti, ar stogo būklė yra gera ir ką daryti, jei jam reikia remonto. Kuo svarbus geras stogas?

1. Apsauga

Pastato stogas ne tik padeda kurti namo eksterjerą, bet ir atlieka labai svarbią apsaugos funkciją. Jei stogas kokybiškai sumontuotas, jis nepriekaištingai saugos nuo įvairiausių gamtos reiškinių – sniego, lietaus, pernelyg kaitrios saulės, stipraus vėjo ir kt. – bei medžio šakų, įvairių nuolaužų ir kt. O jei stogas yra prastos būklės, pastato viduje gali atsirasti nuotėkių, pelėsio bei kitų problemų. Net nedidelis vandens nuotėkis gali sukelti didelių problemų visose pagrindinėse namų sistemose.

2. Pastato vertė

Kokybiškas stogas padidina statinio patrauklumą, kuris yra vienas iš didesnės vertės veiksnių. Jei ant stogo daug samanų, jei jis suglebęs ar netgi sugriuvęs, tai požymis, kad stogas yra senas ir gali neatlikti savo funkcijų. Jei stogas yra geros būklės, galima manyti, kad ir likusi namo dalis buvo kruopščiai prižiūrima. Kodėl šis rodiklis svarbus? Nes tokį pastatą galima parduoti už aukštesnę kainą.  

3. Energijos efektyvumas 

Kai pastato stogo konstrukcija yra tvirta, kai įrengta tinkama ventiliacija, kai stogas gerai apšiltintas – tai pagerina viso statinio energijos efektyvumą. Jei stogas įrengtas kokybiškai, tai oro kondicionieriaus veikla bus efektyvesnė, o sąskaitos už vėsinimą ir šildymą bus mažesnės.

Tad trumpai tariant, jei jums rūpi komfortas namuose, norite sutaupyti pinigų ir norite sukurti namui pridėtinės vertės, rūpinkitės pastato stogu, prireikus atlikite stogo remonto darbus, o jei įrenginėjate naują stogą, nepagailėkite investuoti į jo kokybę. 

3 priežastys, kodėl svarbu, kad fasado apdaila atitiktų aukščiausios kokybės standartus

Fasado apdaila svarbi ne vien tuo, kad nuo jos priklauso, kaip atrodys visas pastatas. Fasado apdaila didžiąja dalimi nulemia ir statinio kokybę, nes užtikrina šilumos našumą, apsaugą nuo drėgmės, patvarumą ir pigesnį statinio išlaikymą. 

1. Šilumos našumas

Fasado šiltinimas yra būtinas. Šilumą užtikrina izoliacinės savybės, kurios priklauso nuo pasirinkto izoliacijos storio. Fasado šilumos izoliacija laikoma efektyviausia priemone, nes būtent per išorę prarandama daugiausiai šilumos ir sąskaitos už šildymą tampa didesnės.  

2. Apsauga nuo drėgmės

Fasadas saugo pastatą nuo drėgmės įsiskverbimo. Dėl šios priežasties labai svarbu naudoti kokybiškas fasado apdailos medžiagas, kurios ne tik leidžia drėgmei pasišalinti iš vidaus, bet ir nepritraukia jos iš išorės. Patyrę specialistai žino, kad hidrofobiškų priedų turinčios medžiagos sumažina vandens įgertį paviršiuje, o garams leidžia laisvai pasišalinti, todėl nesikaupia perteklinė drėgmė.

3. Pigesnė statinio eksploatacija

Jei fasado šiltinimas ir kiti fasado apdailos darbai yra atlikti tinkamai, neabejotinai namuose bus šilčiau, bus užtikrintas geresnis sandarumas. O tai reiškia, kad už šildymą teks mokėti mažiau.

Beje, fasado apdailos atsparumas aplinkos veiksniams, tokiems kaip krituliai, puvėsis, mikroorganizmai, lemia apdailos ekpsloatavimo trukmę, tad investuoti į šiuos statybos darbus verta.

Reikalingas stogo dengimas ar fasado apdaila, bet nežinote, kur kreiptis ir neturite gerų rekomendacijų? Jums gali padėti kvalifikuota „StatybosABC“ komanda. Kreiptis galima patogiausiu būdu: telefonu – +370 633 73735, el. paštu – info@statybosabc.lt, užpildžius specialią formą internete – https://www.statybosabc.lt/stogo-dengimas-darbai/. Čia ne tik kokybiškas stogų dengimas, fasado apdaila, bet ir profesionalūs atsakymai į rūpimus statybų darbų klausimus!

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.