Namajūnuose įamžintas pirmojo savanorio atminimas

Lapkričio 23-iąją, minint Lietuvos karių dieną, Saločių seniūnijos Namajūnų kaime atidengtas paminklinis akmuo Kaziui Škirpai (1895–1979). Pirmasis Lietuvos kariuomenės savanoris, politikas ir visuomenės veikėjas, diplomatas, lietuvių aktyvistų fronto įkūrėjas – šie paminklinėje lentoje iškalti žodžiai iškalbingai byloja turtingą žymaus kraštiečio biografiją ir nuopelnus tėvynei. Per iškilmes žvarboką trečiadienio popietę juos priminė šios kilnios patriotinės akcijos sumanytojas Saločių seniūnas Algimantas Mašalas, Pasvalio dekanato vadovas, Saločių Šv. Juozapo parapijos klebonas, ats. kpt. Jonas Tamošiūnas ir Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Roma Jakubonienė.

Iškilmingą paminklinio akmens atidengimo ceremoniją pradėjęs seniūnas A. Mašalas pirmiausia pasveikino susirinkusiuosius su Lietuvos karių diena. Simboliška, kad būtent šią dieną pagerbiamas pirmojo Lietuvos kariuomenės savanorio, pulkininko Kazio Škirpos atminimas. Skambant šalies valstybiniam himnui, Lietuvos trispalvę pakėlė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Pasvalio 503-iosios pėstininkų kuopos kariai-savanoriai. Iš Saločių patrankos nuaidėjo trys salvės: už Kazį Škirpą, kariuomenę ir Lietuvą.

Paminklinį akmenį palaimino Pasvalio dekanas, ats. kpt. J. Tamošiūnas. Dvasininkas minėjo, kad iš atokaus Namajūnų kaimo kilusio pirmojo savanorio Kazio Škirpos pavyzdys turėtų mums visiems būti patriotinio įkvėpimo šaltiniu. „Jis aukojosi dėl tėvynės, nepaisydamas savo asmeninės gerovės ir ambicijų“, – sakė J. Tamošiūnas. Dekanas apgailestavo, kad dabar Namajūnų kaimo padėtis iš esmės skiriasi nuo prieškarinės – jame likusi vos viena gyvenama sodyba.

Nuotraukoje: Pasvalio 503-iosios pėstininkų kuopos kariai-savanoriai prie Kaziui Škirpai skirto paminklinio akmens

Visą straipsnį skaitykite 2016-11-26 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

2 Comments

  1. Per pastaruosius pora metų tai jau ne pirmas ir ne antras kartas, kai dirbtinai bandoma pasiųsti žinią, pasak kurios lietuviai – žydšaudžių tauta. Iš apdulkėjusios istorijos traukiami tikri arba menami faktai ir istorinės spekuliacijos kursto etninį konfliktą tarp lietuvių ir žydų bei niekina lietuvių tautos savimonę, taip silpninama pati tauta. Visa tai yra naudinga Kremliui, todėl šias bangas visuomenėje keliantys veikėjai turėtų susimąstyti ar jie nėra paprasčiausi naudingi idiotai bei apsidairyti aplinkui – gal kartais jų aplinkoje yra dirbančių Kremliui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.