Naujas gręžinys – per porą savaičių

Kai Gulbinėnų kaimo žmonės pastebėjo, jog stringa vandens tiekimas iš šio kaimo vandenvietės ir apie tai informavo „Pasvalio vandenų“ bendrovę, ši, nedelsdama nė dienos, ėmėsi kardinalių pertvarkymų. Kadangi prieš 30 metų įrengto ir jau susidėvėjusio gręžinio remontuoti nebuvo prasmės, nutarta išgręžti naują. Tuoj pat buvo paskelbti viešieji pirkimai, o netrukus juos laimėjusios vilniškės UAB „Artva“ technika jau darbavosi Gulbinėnų vandenvietėje. Išgręžtas 119 metrų gylio naujas gręžinys, jame sumontuota patikima įranga. Dabar gręžinį dar reikia išbandyti, išplauti, prijungti prie vandentiekio, atlikti vandens kokybės tyrimus. Tikėtina, kad kitos savaitės pabaigoje Gulbinėnų gyvenvietės žmonės jau gers naujojo gręžinio vandenį. Kol kas jis dar tiekiamas iš senojo, nors ir su pertrūkiais. Vis dėlto cisternomis vežti vandens į Gulbinėnus neprireikė.

Pasmalsavus, kiek „Pasvalio vandenų“ bendrovei kainuos naujasis Gulbinėnų vandenvietės gręžinys, įmonės direktorius Algimantas Mataitis minėjo, jog skelbiant viešuosius pirkimus skaičiuojama gręžinio gylio vieno metro kaina. Šiuo atveju ji – 107 eurai už metrą. Taigi iš viso – apie 20 tūkst. eurų. Tačiau būna, kad, norint pasiekti vandeningą sluoksnį, prireikia ir 140–150 metrų gręžinio.

Gulbinėnų vandenvietė priklauso „Pasvalio vandenims“, tad atitarnavusio gręžinio pakeitimas nauju yra savaime suprantamas reikalas. Tačiau bendrovė neretai imasi gelbėti ir tų kaimų žmones, kurie iki tol naudojosi ne „Pasvalio vandenų“ eksploatuojamu vandentiekiu. Prieš pora metų naujas gręžinys už bendrovės lėšas buvo įrengtas Pervalkų kaime, kai iš rikiuotės išėjo senasis, tuomet priklausęs kaimo bendruomenei. Už bendrovės lėšas daugelyje kaimo vandenviečių yra sumontuoti vandens gerinimo ir nugeležinimo įrenginiai. Galbūt neilgai trukus juos turės ir naują gręžinį jau turinti Gulbinėnų gyvenvietė.

Toma GIEDRYTĖ

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

3 Comments

 1. Ar čia tas dešinėje stovintis žilas palinkęs senelis yra gręžėjas? O gal gręžėjų „brigadyrius“, nes baltais darbo marškinukais pasirėdęs?
  Ne į temą: UAB „Artva“ internetiniame puslapyje rašoma, jog gręžinio įrengimo darbų kaina – nuo 32 eurų už 1 metrą. „Šiuo atveju ji – 107 eurai už metrą“ (žr. Tomos Giedrytės tekstą). Kiba per granito klodus tie „gręžėjai“ (įskaitant ir „brigadyrių“) braunasi?!?
  P. S. Jei kas dar prisimena seną mokslinės fantastikos knygutę apie inžinieriaus Garino hiperboloidą, turi teisę pagalvoti: o gal anuo pigiau būtų „gręžti“? (kas nesuprato – humoras toksai…). O jei „brigadyrių“ atsisakyti – suvis gręžinio savikaina juntamai ištirptų…

 2. UAB „Artva” interneto svetainėje nurodyta „Vandens gręžinių individualių namų ūkio reikmėms” kaina. Manau tokie „šulinių tipo” gręžiniai savo parametrais, panaudotomis medžiagomis bei įranga, o kartu ir vieno metro kaina, gerokai skiriasi nuo gręžinių stambiose vandenvietėse, iš kurių vanduo tiekiamas visai gyvenvietei. Reikėtų atidžiau skaityti… Bet, kai norima įgelti, tinka bele kas…

  1. Nesiginčyju su Tamsta: kuo triūba storesnė, tuo ana brangesnė!.. Ir eurais, ir litais, ir tugrikais! Skaitysiu ateity „atidžiau“!
   P. S. Įkvėptas „Darbo“ publikacijos „Ketvirčiui dešimtokų du kart du – penki“, nekvestionuodamas Jūsų loginio mąstymo teigiamybių bei pritardamas nepriekaištingam Tamstos kaip komentatoriaus mano parašyto teksto suvokimui siūlau prisiminti aritmetikos žinias ir išspręsti uždavinuką: už taip vadinamą „Joniškėlio planą“ (žr. Pasvalio rajono savivaldybės administracijos analus!..) buvo dosniai atseikėta kažkokiai neįgaliųjų bendrovei beveik 0,5 mln. litų (jei dar pamenate, buvo tokia Lietuvos valiuta, šiandien tai būtų apie 145 tūkst. eurų). Klausimas: kiek metrų Pasvalio molžemio būtų galima „praurlinti“ už tuos pinigėlius su pačia storiausia triūba? Ir kiek pradžiuginti vandenėliu gyvenviečių?
   P. P. S. Nieks niekam niekada „įgelti“ nenorėjo! Stačiai pabodo „Darbo“ redakcijos įkyriai publikuojamos kai kurių vietinio „maštabo“ PONŲ „fotkės“! Beje: „bele kas“ = bet kas! /į užrašų knygutę, prašom…/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.