Vandens gerinimo įrenginiai – dar keturiuose kaimuose

02 (2)
Nakiškių bendruomenės žmonės ragavo ir gyrė nuskaidrėjusį vandenį.

Šios savaitės pirmadienį Nakiškių ir Deglėnų kaimų žmonėms buvo pristatytos jų gyvenvietėse įrengtos geriamojo vandens ruošyklos su nugeležinimo įranga. Dabar tokių statinių rajone yra jau per 30-tį.

Sodiečiai sakė, jog namukai su vandens gerinimo įrengimais prie kaimų vandenviečių išdygo taip netikėtai ir greitai, kad daugelis nė nepastebėjo, jog ten kažkas statoma.

UAB „Pasvalio vandenys“ direktorius Algimantas Mataitis paantrino, jog per porą mėnesių Pasvalio krašte buvo įrengtos net keturios naujos modernios geriamojo vandens ruošyklos: dar dvi kitą svaitę bus pristatytos Sabonių ir Kraštų bendruomenėms.

– Gegužės mėnesį man paskambino Pasvalio vietos veiklos grupės vadovė ir pasakė, jog yra sutaupyta pinigų, todėl papildomai galime teikti paraiškas dėl paramos vandens gerinimo projektams įgyvendinti. Tačiau suktis turime labai sparčiai – iki rugpjūčio pabaigos reikės užbaigti visus statybos darbus ir paleisti įrangą. Susitikę su rajono vadovais sutarėm, kad pirmiausia pagelbėti reikia tų kaimų žmonėms, kuriuose geriamas vanduo prasčiausias. Skubiai parengėm projektus ir paraiškas, paskelbėm viešųjų pirkimų konkursą. Džiaugiamės pasirinkę patikimus tiekėjus, kurie operatyviai sumontavo vandens gerinimo įrenginius, – apie įgyvendintus projektus pasakojo „Pasvalio vandenų“ vadovas.

Ir nakiškiečiai, ir deglėniečiai minėjo, jog nors ne visi pastebėjo, kad jų gyvenvietėje kažkas statoma, bet smarkiai pagerėjusią vandens kokybę pamatė ir pajuto visi. Beje, ir atlikti tyrimai parodė, jog dabar geležies vandenyje yra likę tik pėdsakai – 0,02 mg/l. O iki paleidžiant vandens nugeležinimo įrangą, geležis jame net 8 kartus viršijo leistiną normą. Kaip vaizdžiai sakė nakiškiečiai, iš čiaupų bėgo parudavęs vanduo, tad tokį pat atspalvį greitai įgaudavo ir skalbiniai, ir puodai. Dabar, nors nugeležinimo įrenginiai veikia vos kelias dienas, vanduo pastebimai nuskaidrėjo, pagerėjo ir jo skonis. Algimantas Mataitis patikino, jog laikui bėgant vandens kokybė dar labiau pagerės, nes išsiplaus vandentiekio vamzdynuose susikaupusios rūdys.

Zina MAGELINSKIENĖ

Visą straipsnį skaitykite 2015-09-17 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.