Žygeiviai rado ir tinklų

baidares 1 (2)
Brakonierių tinklus iš upės ištraukė baidarių žygio iniciatorius parlamentaras Antanas Matulas.

Seimo nario Antalo Matulo iniciatyva kiekvieną vasarą rengiamas baidarių žygis Šiaurės Lietuvos upėmis „Pažink savo kraštą“ šiemet buvo jau penktasis. Šešiolika baidarių, į kurias sėdo pasvaliečių, panevėžiečių ir kupiškėnų komandos, Lėvens upe įveikė beveik pusšimtį kilometrų. Baidares į vandenį nuleidę ir startavę ties Skverbų kaimu Kupiškio rajone, kitą dieną žygeiviai finišavo Panevėžio rajone, Piniavoje.

Nakvynės žygio dalyviai buvo apsistoję svetingoje Karsakiškio kaimo sodyboje. Čia vakarojant juos aplankė Kovo 11-osios Akto signatarė, Seimo narė Rasa Juknevičienė, Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, bendraminčiai iš Panevėžio.

Pirmąją žygio dieną teko matyti daug laukinės gamtos, sodybos švystelėdavo tik kur ne kur. Artėjant link Panevėžio, pasitaikydavo vis daugiau poilsiaviečių, gražiai įrengtų paplūdimių.

Šis baidarių žygis yra ne tik pažintinis, bet ir ekologinis. Jo dalyviai ne tik gėrisi savo krašto gamtos grožiu, bet ir atlieka svarbią užduotį – surenka upėse plūduriuojančias šiukšles, fiksuoja vandens taršos šaltinius, ištraukia brakonierių paspęstus tinklus ir apie pastebėtus pažeidimus informuoja aplinkosaugininkus. Be to, tai puiki galimybė šauniai praleisti laiką nuostabios gamtos ir gerų bičiulių apsuptyje.

 

Toma GIEDRYTĖ

Visą straipsnį skaitykite 2015-08-22 „Darbe“.

 

 

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Kur slypi „Darbo“ jėga? Atsakymas paprastas – jis visada šalia. Jam nesvarbūs globaliniai kataklizmai, neįdomios „žvaigždučių“ intrigos ar „aukštosios“ mados pasaulis. Labai jaudinantis pono Viktoro S.žodžiai, kurie pamirsti yra.Kažko ar kažkokiu renginiu viešinimas vyksta tiktai pagal savivaldybes valdanciuju (konservatoriu )partine linija,o mes visi kiti nublankstame,,,,,,,,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.