Lietuviškos braškės: tiesiai iš daržo – į burną

1
Miglės ir Sauliaus Linaburkių braškyne jau sunoko pirmosios raudonskruostės.

 

Kai pas Talačkonių kaimo ūkininkus Miglę ir Saulių Linaburkius, įsikūrusius gražioje vienkiemio sodyboje, lankėmės pirmą kartą („Darbas“, 2014 m. birželio 21 d. „Tėviškėj ir darbas mielesnis, ir braškės saldesnės“), ši šeima braškių auginimo verslą buvo neseniai pradėjusi. Raudonskruostės uogos tuomet raudonavo 11 arų sklype prie pat namų, bet sodybos šeimininkai sakė ketiną braškyną išplėsti iki pusės hektaro. Jie savo užmojus ištesėjo su kaupu. Šiandien pusės hektaro plote auga vien tik pirmametės braškės, o visas braškynas užima per 60 arų.

Aplink Linaburkių sodybą plyti Miglės prosenelių žemė. Talačkonietė paveldėjo 25 hektarus. Dalį dirba patys sodybos šeimininkai, dalį nuomoja kitam ūkininkui. Namus Linaburkiai čia pasistatė prieš keliolika metų.

Naujos braškių vagos nusidriekė itin vaizdingoje vietoje, tarp Įstro ir Lėvens upių, viena nuo kitos tekančių vos per kelias dešimtis Lietuviškos braškės: tiesiai iš daržo – į burną Zina MAGELINSKIENĖ Miglės ir Sauliaus Linaburkių braškyne jau sunoko pirmosios raudonskruostės. metrų. Upių pakrantės apaugusios medžiais, kurie yra tarsi savotiško „šiltnamio“ sienos, saugančios braškyną nuo šaltų vėjų. Tokios sąlygos gan lepioms uogoms labai patinka.

Šiomis dienomis Miglę ir Saulių Linaburkius nudžiugino pirmosios savos uogos, o kitą savaitę pirmuosius šviežutėlių braškių kilogramus jie galės pasiūlyti patiems ištikimiausiems ir nekantriausiems savo pirkėjams. Miglė šypsosi, jog daug jų verslą žinančių žmonių jau senokai skambina ir klausia, kada bus galima atvažiuoti pirmųjų, pačių kvapniausių uogų.

Pernai sodybos šeimininkai augino keturių desertinių veislių braškes: Honeoye, Polka, Sonata, Florence. Šiemet noksta ir dvi naujos veislės – Darselect ir Rumba. Pačios ankstyviausios yra Honeoye ir Rumba, o pastaroji nokina ir pačias saldžiausias uogas.

Zina MAGELINSKIENĖ

Visą straipsnį skaitykite 2015-06-13 „Darbe“

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Perskaičiau tekstą – net seilę nurijau! /nors man trešnės gardesnės, bet čia jau skonio reikalas/.
    Įstrigo eilutė tekste: ,,…tiesiai iš daržo – į burną Zina MAGELINSKIENĖ…” (?!?). Nesupratau vienok, ką tai galėtų reikšti, tačiau kaip riebi žalia musė ant „pirmosios raudonskruostės“ užtupė mintis: „Darbs“ redakcija aiškiai stokoja naujo etato, tarkim, vyriausiojo redaktoriaus vyresniojo pavaduotojo…
    Ir dar ta žaliasparnė musė – cokotusė privertė suabejoti vaizdelio antrašte: šiaip jau mus dar vaikų darželyje auklytė mokė vaisius ir daržoves prieš valgant nuplauti idant kokia kvaraba neprikibtų ir pilvukas nesusoptų! Kitaip, žėk, gali tekti užsisėdėti namuke su širduke…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.