Gimnazijos sienas puošia ir jaunųjų darbai

Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos bibliotekoje atverta Rugilės Kiežaitės paroda „Akimirkos grožis“. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Švenčiant Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos Dailės galerijos jubiliejų, profesionalių dailininkų paveikslus papildė ir mokyklos auklėtinių meninė kūryba. Viena jų, ilgai planuota ir pagaliau sulaukta, – abiturientės Rugilės Kiežaitės fotografijų – portretų bei natiurmortų – paroda „Akimirkos grožis“.

Rugilės Kiežaitės fotografijos portretų ir natiurmortų parodos „Akimirkos grožis“ ištrauka – portretai.

Rugilė šio meno kelionę pradėjo dar pradinėse klasėse, lankė fotografijos būrelį. Viskas prasidėjo nuo gamtos fotografijos – Rugilė stebėjo aplinką, lapelių, šakelių raštus… Kaip pati pasakoja, apie fotografiją dar žinojo nedaug. Buvo ir laikas, kai kurti nieko nesinorėjo. O vėliau, vienuoliktoje klasėje, atėjus į fotografijos pamoką, noras vėl užgimė. Šįsyk – įamžinti žmogų. „Jie tokie paslaptingi, įdomūs. Kiekviena fotosesija kažką duoda asmeniškai, kažką iš jos išmoksti, labiau pažįsti žmogų. Įdomu matyti, kaip žmogus reaguoja į nuotraukas“, – kalbėjo autorė. 

Mokytoja Aida Garastaitė, Rugilės fotografijos kelią matanti jau dešimtus metus, giria mokinę, kad ji jau pradžioje jautusi tai, kas meno kūrinyje svarbiausia, – kompoziciją. Ji skatina mokinius dalyvauti visur, kur tik galima – konkursuose, parodose… Tačiau čia – Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos bibliotekoje – pirmoji Rugilės autorinė paroda. 

Rugilės Kiežaitės fotografijos portretų ir natiurmortų parodos „Akimirkos grožis“ ištrauka – portretai.

Rugilės palaikyti bei pasveikinti atėjo dalis mokyklos bendruomenės bei artimieji – mama, draugės. Viena jų, Aurėja Puodėnaitė, yra ir Rugilės modelis. Beje, Rugilės fotografijomis buvo iliustruota Aurėjos peozijos knyga „Priimk“. Aurėja pripažįsta: „Dažniausiai ateinu pas Rugilę ir zyziu – padaryk fotosesiją, noriu naujų nuotraukų… Taip akimirkos ir gimsta – visai netikėtai. Kaip jaučiuosi? Atrodo – akimirką sustoju. 

Ir tą sekundę, kol mane fotografuoja, viską pamirštu.“ 

Gimnazijos direktorius šmaikščiai autorės paklausė – na, o kodėl fotografijose nėra nei vieno vaikino? „Su vaikinais sunku, jie turi kompleksų…“ – nusišypso Rugilė. Mokytoja Aida pastebi, kad meniškiausios nuotraukos – Rugilės draugių portretai. Geriausios nuotraukos juk gimsta akimirkoje, visai netikėtai. Na, o leidžiant laiką su draugėmis, fotoaparatas tarsi pats spragsi… „Neieškok lengvų kelių!“ – patarė direktorius. Autorė iškėlė sau iššūkį ieškoti ir dar neatrastų veidų… 

Rugilės Kiežaitės fotografijos portretų ir natiurmortų parodos „Akimirkos grožis“ ištrauka – portretai.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui pastebėjo, kad Rugilės fotografijose – itin svarbus jausminis ryšys, kuris autorę sieja su modeliu. Kiekvienos jų veidas, susitikdamas su Rugilės žvilgsniu, į meno kūrinį atneša savitą aurą – paslaptingumą, šmaikštumą, jaunatvišką žavesį… 

Žiūrėdama į turimas nuotraukas, iš pradžių Rugilė nesuprato – kuo jos siejasi? Juk visos – skirtingos… Tačiau visose jose įamžinta tam tikra akimirka. Kiekviena jų turi savitą jausmą. „Noriu, kad ši paroda jus kažkiek sustabdytų nuo lakstymo – nes šiais laikais žmonės visur skuba… Noriu, kad sustotumėt, kad nuotraukos priverstų jus susimąstyti, ką nors pagalvoti. Ir, tikiuosi, kad bent vienam jūsų ši paroda bus artima ir vidun ką nors įneš…“ – į susirinkusiuosius kreipėsi autorė.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. „Romuvos“ gimnazijoje dailes dalyka anglu kalba 2009-2010 m.m. desto dailes-anglu kalbos mokytoja Irma Adomaviciene. Dailes vyresnioji mokytoja Daiva Petryliene desto daile pirmose – ketvirtose klasese, vadovauja „Dailes studija“ bureliui nuo pat pirmu gimnazijos ikurimo dienu. Si mokytoja yra sukurusi mokyklos veliava, herba, nutapiusi mokyklos interjere freska „Draugystes puokste“. Mokytoja kasmet su gabiaisiais mokiniais dalyvauja miesto dailes olimpiadose ir ivairiuose miesto, respublikos ir tarptautiniuose konkursuose, projektuose. Jos mokiniai dziugina savo autorinemis parodomis ne tik gimnazijos bendruomene, bet ir ivairiu miesto viesuju istaigu lankytojus. „Dailes studijos“ jaunieji menininkai savo kurybinemis kompozicijomis puosia mokykloje organizuojamu renginiu interjero erdves. Siu metu balandzio pabaigoje numatoma organizuoti menu fiesta „Kelione laiku“. I si rengini bus kvieciami dalyvauti jaunieji dailininkai, muzikantai, sokejai ne tik is Siauliu miesto, bet ir Siauliu rajono viduriniu ir pagrindiniu mokyklu. Mokytoja 20. dalyvavo Siauliu miesto IV dailes mokytoju parodoje. „Romuvos“ gimnazijos jaunuju dailininku neaplenkia ir sekmes fortuna. Jie ne tik miesto, respublikiniu, tarptautiniu konkursu, projektu dalyviai, bet ir laureatai. Tikimes, kad ju laukia dar daug atradimu ir naujos patirties iskeliant savo menines idejas ir atrandant kurybinius ju igyvendinimo budus. Dailes vyr. mokytoja Armidija Biliuviene desto daile, grafini dizaina 3-ose ir 4-ose klasese. Mokytojos vadovaujami mokiniai dalyvauja ivairiose parodose ir konkursuose. Kasmet organizuojamos mokiniu kurybiniu darbu parodos „Pasauli matau toki“, eksponuojami grafikos darbai, kaledines miniatiuros. Mokytojos vadovaujami mokiniai gimnazijoje sukure grafiti, freska, pano. Mokiniai sekmingai laiko dailes egzaminus. Ju baigiamieji kurybiniai darbai puosia gimnazija. Mokytoja dalyvavo Siauliu miesto III dailes mokytoju parodoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.