Ligoninės gydytojų komandoje –gimtinėn sugrįžęs radiologas

Aidos GARASTAITĖS nuotr

Baigęs rezidentūros studijas jaunas gydytojas radiologas Žygimantas Zimkus nesusiviliojo didmiesčių patogumais, o grįžo gimtinėn ir jau trečias mėnuo darbuojasi Pasvalio ligoninėje.

„Norėjau atsikvėpti nuo didmiesčio skubos ir triukšmo, nes labiau mėgstu ramų gyvenimo ritmą, – šypsosi mūsų pašnekovas. – O iš tiesų manau, jog ir dirbti, ir tobulėti puikiai galima ir mažesnėje gydymo įstaigoje.“ 

Gydytojui Žygimantui jau teko padirbėti Kauno klinikose. Mediciną jis studijavo Vilniaus universitete, o apsisprendęs tapti radiologu, rezidentūros studijas tęsė Kaune – Lietuvos sveikatos mokslų universitete.

Pasvalio kraštas – Žygimanto gimtinė: jis gimė ir užaugo Girsūduose, Vitalijos ir Zenono Zimkų šeimoje. Darbštūs, visuomeniški mūsų krašto šviesuoliai sūnui įskiepijo atsakomybės, pareigos jausmą, jie ir paragino savo atžalą sugrįžti gimtinėn. Tėvams irgi smagu, kai sūnus po darbo grįžta namo, sėda prie bendro stalo, dalijasi dienos įspūdžiais, mielai padeda tvarkytis tėvų išpuoselėtoje sodyboje. 

Vitalija ir Zenonas Zimkai užaugino du sūnus ir dukrą. Vyresnėlis sūnus Ernestas darbuojasi energetikos srityje, dukra Akvilė Vilniaus universitete studijuoja psichologiją, o Žygimantas pasirinko gydytojo profesiją. Žygimantas sako, kad Zimkų giminėje medikų lyg ir nebuvo. Tiesa, brolio žmona – irgi gydytoja. 

„Mediciną aš rinkausi ne sekdamas kieno nors pavyzdžiu, o todėl, kad ši profesija atrodė ir patraukli, ir reikalinga. Be to, mokykloje sekėsi medicinos studijoms būtini dalykai – chemija, biologija. Pasirinkimu tikrai nenusivyliau – radiologo darbas įdomus, skatinantis gilintis į naujoves. Nuo radiologo žinių ir kruopštumo, nuo to, kaip tiksliai jis įvertina ir aprašo rentgenografinių tyrimų vaizdus, rentgenogramas, kokias išvadas pateikia, daug priklauso, kaip kitų sričių kolegos tiksliai galės diagnozuoti paciento ligą, pakitimus organizme“, – savo darbo subtilybes praskleidžia Žygimantas Zimkus. 

Jaunasis gydytojas pasidžiaugia, jog į Pasvalio ligoninę netrukus atkeliaus naujas, modernus skaitmeninis rentgeno aparatas. Ir rentgenogramos bus daug tikslesnės, aiškesnės, kokybiškesnės, ir pacientams tenkanti apšvitos dozė daug mažesnė, saugesnė. 

Ligoninė taip pat ketina įsigyti naują, daugiau funkcijų turintį ultragarsinį diagnostikos aparatą. Gydytojas Žygimantas atlieka ir echoskopijas – pilvo srities, skydliaukės. 

„Echoskopuodamas galiu su pacientais pabendrauti gyvai, nes šiaip daugiausia laiko praleidžiu nagrinėdamas ir aprašydamas rentgenografinių tyrimų vaizdus. Puiku, kad nedidelė Pasvalio ligoninė turi tokį modernų prietaisą kaip kompiuterinis tomografas, suteikiantį dideles tikslaus ištyrimo galimybes. Sulaukiame pacientų ir iš kaimyninių Biržų, Pakruojo rajonų, nes ten gydymo įstaigos tokių aparatų neturi. Atvažiuoja ir panevėžiečiai – mūsų ligoninėje daug mažesnės eilės ir tyrimo tomografu nereikia laukti taip ilgai kaip didmiesčiuose“, – patikina gydytojas Žygimantas Zimkus. 

Jis aptarnauja ne tik Pasvalio ligoninės, bet ir Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro gydytojų atsiųstus pacientus, taip pat tuos, kurie gydosi ligoninės stacionaro skyriuose. Tad įtempta darbo diena prabėga greitai. 

Laisvalaikiu, o ypač – žiemos vakarais, Žygimantas pasineria į knygų pasaulį: skaityti knygas, ypač fantastines, vienas didžiausių jo pomėgių. Smagu tvarkytis ir gražioje tėvų sodyboje, tarkim, ankstų rytą nupjauti rasotą vejos žolę. 

Gydytojas Žygimantas Zimkus patenkintas patekęs į darnų ir labai draugišką Pasvalio ligoninės kolektyvą, nes geri santykiai su kolegomis jaunam gydytojui yra labai svarbūs. Anot jo, tai, kad savame krašte gali jaustis ramiai ir jaukiai – dar vienas sugrįžimo dirbti į gimtinę pranašumas. 

Jauno specialisto apsisprendimu papildyti Pasvalio ligoninės gydytojų komandą džiaugiasi ir ligoninės vyriausiasis gydytojas Rolandas Rastauskas. 

„Kai amžinybėn išėjo ilgametė daugelio pasvaliečių pamilta gydytoja radiologė Rima Gailiūnienė, labai jautėme šios srities specialisto trūkumą. Tiesa, kelias dienas per savaitę dirbo iš kitų miestų atvažiuojantys gydytojai, bet pacientams tekdavo laukti ir pačių tyrimų, ir kol bus aprašyti jų rezultatai. O kai pas mus atėjo gimtinėn grįžęs gydytojas Žygimantas, labai palengvėjo daugelio kitų gydytojų darbas. Gyd. Žygimantas dirba labai profesionaliai ir kruopščiai: rentgenologinių tyrimų, rentgenogramų aprašymai yra išsamūs, konkretūs, tikslūs. O pacientams nebereikia laukti, be to, jie gali pasikonsultuoti ir su pačiu gydytoju, kartu peržiūrėti rentgeno nuotraukas, gydytojas išsamiai viską paaiškina“, – ligoninės vadovas viliasi, jog jaunų specialistų sulauksime ir daugiau.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.