„Pieno žvaigždės“ – Baltijos krepšinio lygos finale

Per antrąsias BBL pusfinalio rungtynes rezultatyviausiai žaidė Justas Tamulis. www.basketnews.lt nuotrauka.

Ketvirtadienį namuose per pratęsimą 82:75 (17:14, 21:16, 13:19, 15:17, 16:9) Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa, įveikusi Tartu universiteto komandą, pirmą kartą žengė į Baltijos krepšinio lygos (BBL) finalą. Kovoje dėl čempionų titulo mūsiškiai kausis su Prienų-Birštono „Vytautu“. Pirmosios finalo rungtynės vyks Prienuose kovo 29 d. 18. 30 val. Atsakomosios rungtynės Pasvalyje po savaitės – balandžio 5 d., trečiadienį, 18.30 val.

Primename, kad pirmosios pusfinalio rungtynės Tartu baigėsi taikiai 88:88, tad viską lėmė antrasis mačas Pasvalyje. Tartu komandą atlydėjo pilnas autobusas sirgalių. Ne įsismarkavusių paauglių armija, kaip įprasta, o solidus ir drausmingas vidutinio amžiaus krepšinio aistruolių būrys. Tokio organizuoto sirgalių būrio labai trūksta mūsų komandai.

Pirmąją rungtynių pusę geriau sekėsi aikštelės šeimininkams. Rezultatyviai žaidė Justas Tamulis, kelis tritaškius pataikė Egidijus Dimša. Tartu krepšininkai, žinodami rungtynių svarbą, po didžiosios pertraukos perėmė iniciatyvą. Mūsų krepšininkai dažnai pralaimėdavo kovą dėl atšokusių kamuolių, taip pat nesisekė mesti baudų, kelis kartus apmaudžiai nepataikyta iš po krepšio. Svečiai buvo vos per žingsnį nuo pergalės. Iki finalinės sirenos likus 25 sek., Justas Tamulis išlygino rezultatą 66:66. Laimė, paskutinė estų ataka nebuvo sėkminga.

Pratęsimo pradžioje dominavo estai, išsiveržę į priekį 5 taškais 73:68. Tada keturis taškus pelnė Nikita Balašovas, o Karoliui Babkauskui pataikius tritaškį, „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai išsiveržė į priekį 75:73. Galingą spurtą pratęsė E. Dimša ir Evaldas Žabas, kurių taiklūs metimai įtvirtino pergalę.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė J. Tamulis, pelnęs 19 taškų. E. Dimša ir N. Balašovas įmetė po 14 taškų ir atkovojo po 5 kamuolius. Tartu komandoje labiausiai pasižymėjo 18 taškų pelnęs ir 13 kamuolių atkovojęs Maksas Konate.