Kaip buvęs kaimo vaikas nėrė į mokslo pasaulį

LauraIš Pasvalio krašto kilusi jauna mokslininkė Laura Mačiukaitė, gruodžio 28-ąją Vilniaus universiteto Neurobiologijos ir biofizikos katedroje apsigynusi biomedicinos mokslų daktarės disertaciją, taip pat įrodė, kad ir kaimo vaikas gali pasiekti mokslo aukštumų.

– Ir nereikia mums čia savęs nuvertinti, – šypteli Laura.

Beje, iš Pajiešmenių kaimo kilęs matematikas Jonas Jankauskas, jau anksčiau apsigynęs mokslų daktaro disertaciją, buvo Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos tos pačios laidos abiturientas, kaip ir Laura Mačiukaitė, tik mokėsi paralelinėse klasėse.

Asmenybę formuoja sutikti žmonės

Laura gimė Puškonių kaime, bet vėliau šeima persikraustė ir mergaitė aštuonias klases baigė Vaškų vidurinėje mokykloje.

– Vaškuose labai daug pasitikėjimo ir laisvumo suteikė kultūros namuose dirbantis Mindaugas Garalevičius. Mums, kaimo vaikams, nebijoti išeiti į sceną, laisvai bendrauti, kartu kurti, vaidinti, šokti davė neįkainojamos patirties. Nebijojom pasakyti savo nuomonės, nes Mindaugas mus ne kritikuodavo, bet patardavo. Viską kurdavom kartu, mums leido suprasti, jog visi esam lygūs, visi asmenybės. Taip jau nuo vaikystės įgijom drąsos ir pasitikėjimo, kuris gyvenime labai reikalingas, – šiandien pripažįsta Laura Mačiukaitė.

Asta BITINAITĖ

Visą straipsnį skaitykite 2016-01-09 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Skaičiau ir šluosčiausi ašaras. Smagu, kad a.a Vidos ir Algio dukra jau garsina mūsų kraštą. Malonu matyti seniai matytą jauną nepasikeitusi veidą. Šaunuolė Laurutė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.