,,Posėdis” svarstys šiuolaikinės mokyklos skaudulius

Šio spektaklio idėja jau seniai knibždėjo galvoje, tik vis nepavyko surasti formos, į kurią būtų galima „įsprausti“ siužetą, – sako spektaklio tekstų autorė Jolanta Rastauskienė. – Sprendimas buvo rastas vieno pedagogų posėdžio metu. Apsižvalgius supratome, kad tai kas vyksta aplinkui, yra tikras spektaklis. Kažkas aptaria dienos įspūdžius, kažkas ruošiasi taisyti vaikų namų darbus, kažkam labai knieti parodyti savaitgalio kelionės nuotraukas…Dabartinėje, sumodernėjusioje mokykloje pedagogų posėdis yra bene vienintelė proga visiems mokytojams susirinkti drauge. Sueina žmonės su savo gyvenimai, patirtimis, nuostatomis… Tai ir tapo šio pastatymo fabula.

– „Posėdžio“ siužetas paprastas – į pasitarimą susirinkusios mokytojos sužino, kad kažkuriai iš jų teks palikti darbą, – pasakoja spektaklio režisierė Asta Liukpetrienė. – Situacija iki skausmo pažįstama šių dienų provincijos pedagogams. Tai savotiška ašis, apie kurią sukasi žmonių baimės, nerimas, laikinumo nuojauta, noras parodyti, kad esi geresnis už kitus, prisipažinimai sau ir aplinkiniams. Bandysime parodyti, kad ir kokiai profesijai beatstovautume, pirmiausia visi mes esame žmonės. Kita vertus, spektaklio herojai prabils apie nūdienos mokyklos skaudulius. Tai bus savotiškas protestas. Prieš ką – sužinosite atėję į spektaklį.

Posėdžio“ premjera lapkričio 12 d., ketvirtadienį, 18 val. Pasvalio kultūros centre.

Vaidina: Aida Abukevičienė, Birutė Demenienė, Liudmila Gertienė, Jūratė Jakštienė,Jolanta Rastauskienė, Lina Rauckienė, Daiva Sakalauskienė, Nida Sakalauskienė,Virginija Stapulionytė, Rasa Žygienė.

Režisierė: Asta Liukpetrienė.

Tekstų autorė: Jolanta Rastauskienė

Dailininkė: Erika Andriūnaitė

Garso ir šviesos inžinierius: Aivaras Povilauskas.

Spektaklio metu žiūrovai bus kviečiami aukoti visuomeninei organizacijai ,,Gelbėkit vaikus”.

Darbo“ inf.

image102 (1)-001

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.