Norintiems sveikiau gyventi – nauja vietos verslininko paslauga

Tadas Žukauskas su žmona Sonata Pasvalyje atidarė Sporto barą. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Ar norėtumėte sveikai bei skaniai maitintis ir numesti svorio? Dar daugiau – ar norėtumėte, jog visą maistą už jus pagamintų, o jums tereikėtų pasiimti patogiai supakuotą ir pagal jūsų poreikius visai dienai paskirstytą racioną. 

Tokią paslaugą siūlo neseniai Pasvalyje, Vilniaus 61A, atsidaręs Sporto baras, kurio savininkai nuoširdžiai tiki, jog tokia naujiena mūsų mieste prigis.

Idėją brandino kelerius metus Sporto baro įkūrėjas – Tadas Žukauskas – anaiptol ne naujokas sporto pasaulyje. Vyras profesionaliai užsiima kultūrizmu, yra laimėjęs ne vieną šalies titulą, sėkmingai pasirodęs tarptautinėse varžybose. 

Sportas taip patiko, kad paskatino pomėgį paversti verslu. Pardavęs kitą iki tol plėtotą verslą, Tadas nusipirko Pasvalyje šiauliečių valdytą sporto klubą, kuris veikė buvusiose „Luminor“ banko patalpose. Prieš dvejus metus klubas persikėlė į dabartinę vietą.

– Sportu intensyviai užsiimu dešimt metų. Prieš šešerius metus pasiūliau asmeninio trenerio paslaugas. Labai greitai supratau, kad jei žmogus ateina į sporto klubą ir bando siekti kokių nors tikslų, jis jau labai daug padarė. Tačiau tam, kad pasiektum gerų rezultatų, vien sporto nepakanka – būtina ir tinkamai subalansuota mityba. Mintis apie galimybę ne tik padėti žmonėms sportuoti, bet ir pasiūlyti jiems visavertę mitybą, mane užvaldė prieš kelerius metus. Pradžia buvo numatyta anksčiau, bet prasidėjo pandemija. Žiūrint iš dabartinės perspektyvos, gailiuosi, jog tuomet nepradėjome darbo – dabar jau būtų geras įdirbis. Visgi to meto nežinomybė gąsdino ir mes nesiryžome rizikuoti, – Sporto baro atsiradimo istoriją pasakoja Tadas Žukauskas. 

Sveikas maistas – ne tik salotos 

Pažvelgus į meniu suglumstu – kiaulienos, jautienos kepsniai, šonkauliai. 

– Žmonės klaidingai įsivaizduoja, kad sveikas maistas – tik salotos. Mūsų fiziologija tokia, kad turime gauti visų maistinių medžiagų. Jei mityba subalansuota – jūs nejausite alkio, nepersivalgysite ir numesite (arba priaugsite – jei to reikia) svorio. Ir šitoje vietoje mes pagrindinį akcentą dedam į maisto ruošimą. Aš norėjau, kad iš konkurentų šsiskirtume būtent kitokiu – sveiku požiūriu į maisto gamybą. Dauguma mūsų produktų gaminami nenaudojant pridėtinių riebalų, dedami tik baziniai prieskoniai – druska, pipirai, žolelės – todėl maistas yra ir sveikas, ir skanus, – tikina Tadas. 

Kaip pasakoja verslininkas – Pasvalys mažas miestas, konkurencija didelė, tad norint išgyventi, siūlomi ir ne tik sveikai besimaitinančiai ar sportuojančiai visuomenės daliai skirti patiekalai. Todėl šalia kepsnių, salotų, baltyminių ar žaliųjų kokteilių siūlomos picos, mėsainiai ar gruzdintos bulvytės. 

Sporto klube instruktore dirbanti Sonata randa laiko pasirūpinti ir Sporto baro reikalais. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

– Bet net ir čia mes akcentuojame sveiką maisto gamybą. Pagalvokite – vaikų labai mėgstamų aliejuje gruzdintų 100 g bulvyčių yra 300 kalorijų. Porcija – 250 g, o tai jau 750 kalorijų. Dar pridėkime majonezinį padažą, limonadą ir gausime 1 000 kalorijų „bombą“ vaikui. Ir tai tik iš pirmo žvilgsnio „nekaltos“ skrudintos bulvytės. Mes bulves ruošiame pramoninėje karšto oro gruzdintuvėje (šis prietaisas kol kas visiška naujovė ir Lietuvos, ir pasaulio rinkoje) be pridėtinių riebalų. Porcija tokių bulvyčių turi 225 kalorijas. Skirtumas akivaizdus, – apie Sporto bare gaminamo maisto naudą pasakoja Tadas. 

Kalorijos 

Prakalbus apie kalorijas pastebiu, kad jos nurodytos prie daugelio meniu patiekalų. 

– Sportuojančiam ir savimi besirūpinančiam žmogui maisto sudėtis, baltymų, riebalų, angliavandenių kiekis bei bendras kalorijų skaičius yra būtini, – tvirtina Tadas. 

Beje, ir personalą Tadas rinko kryptingai: 

– Iš keturių pas mus dirbančių virėjų, tik viena su ilgamečiu stažu. Kadangi mūsų filosofija pagrįsta kitokiu požiūriu į maistą, labai norėjome, kad tie, kurie jį gamins nebūtų „sugadinti“ tradicinio gaminimo patirties. 

Visuomenės testas 

Sporto baro veikla orientuota į maisto gaminimą išsinešti. Ir, žinoma, į naujovę – subalansuotą mitybą kiekvienam norinčiam. 

Taip atrodo subalansuoto maisto porcijos, kurias savo klientams siūlo Sporto baras. Asmeninio albumo nuotr.

– Pirmos darbo savaitės nuteikia optimistiškai. Klientų yra ir jų atsiliepimai išskirtinai teigiami. Tačiau labai norisi, ir kad mūsų pasiūlyta idėja apie sveiką mitybą ir galimybę be rūpesčių maitintis sveikai, pasiektų kuo daugiau pasvaliečių. Jau ne vienerius metus dirbu su sportuojančiais žmonėmis ir, pasikartosiu, – norint apčiuopiamo rezultato – būtina darbą sporto salėje derinti su mityba. Kiekvienam žmogui, atsižvelgiant į jo asmeninius duomenis, sudarome individualų mitybos planą. Iš vakaro jam reikia atvažiuoti pas mus ir pasiimti patogiai supakuotą visos dienos racioną – keturis patiekalus, kuriuos jis valgys visą kitą dieną tam tikromis valandomis, – pasakoja Tadas. 

Kaip pasakoja verslininkas, baras jau turi keletą klientų, kurie susidomėjo šia naujove bei sudarinėjami sąrašai visų norinčių tam, kad kai nauja paslauga startuos visu pajėgumu, būtų galima deramai organizuoti maisto produktų užsakymus, gaminimą bei paskirstymą: 

– Tai bus savotiškas testas visuomenei – kiek ji nori ar nenori būti sveikesnė. Panaši paslauga jau sėkmingai veikia ne viename Lietuvos mieste. Tikiuosi, jog Pasvalyje ji taip pat prigis. 

Beje, verslininkas planuoja dalyvauti šį rudenį Irane vyksiančiame pasaulio kultūrizmo čempionate ir iki jo žada maitintis tik savo Sporto baro virtuvėje paruoštu maistu ir rezultatus viešinti baro feisbuko paskyroje: 

– Noriu savo pavyzdžiu įrodyti, jog tai veikia.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.