Ilgas Grūžių žvyrkelio kelias asfalto link

Nauja kelio sankasa jau įrengta. Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

Prieš kurį laiką redakcija gavo laišką pavadinimu „Asfaltas į Grūžius turbūt vėl liks pažadu“. Jame vienas šio kaimo gyventojas primena, kad daugelį metų per visus susitikimus su rajono vadovais būdavo teiraujamasi, kada gi pagaliau bus asfaltuotas kelias į Grūžius. Anot laiško autoriaus, konkretaus atsakymo žmonės taip ir nesulaukė.

„Tačiau šiemet, kaip griaustinis iš giedro dangaus, internete pasirodė žinutė, kad kelio į Grūžius asfaltavimo darbai tikrai bus vykdomi 2018 m. antrame ketvirtyje ir nurodytas atstumas, berods, aštuoni kilometrai ir du šimtai metrų… Visi Grūžių, Kalneliškių ir Vainekonių gyventojai labai apsidžiaugė. Į Pasvalį dažnai važinėjame, tad tenka tik stebėtis, kaip automobiliai atlaiko žvyrkelio duobes, ypač atkarpoje nuo Kalneliškių iki Medinių“, – rašo susirūpinęs Grūžių kaimo gyventojas (stilius kiek taisytas – aut.). Toliau jis aprašo neseniai ties Grūžių kaimu prasidėjusius parengiamuosius kelio atkarpos asfaltavimo darbus. „Važiuodami pro šalį grūžiečiai pakalbino darbininkus ir pasiteiravo, kada prasidės darbai. Jų žiniomis, ruošiamasi asfaltuoti tik penkis šimtus metrų pro Grūžius einančio kelio ruoželį, o likusio kelio asfaltavimo teks palaukti. Matyt, kad jie sako tiesą, nors internete ir „Darbe“ aiškiai buvo parašyta, kad asfaltas bus. Tad prašome išsiaiškinti ir paskelbti laikraštyje visą tiesą…“ – baigia savo laišką Grūžių kaimo gyventojas.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) internetiniame portale www.lakd.lrv.lt yra 2018–2020 m. asfaltuojamų žvyrkelių žemėlapis ir sąrašas valstybinės reikšmės rajoninių kelių su žvyro danga, kurie šiemet bus pradėti asfaltuoti. Tiek žemėlapyje, tiek minėtame sąraše yra pažymėtas kelio Raudonpamūšis–Vienžindžiai–Vytartai asfaltuojamas ruožas nuo 7,290 iki 15,534 kilometro. Taigi asfalto danga turėtų būti paklota 8,244 km kelio ruože nuo Grūžių iki Medinių.

Kaip mums paaiškino LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas Evaldas Tamarūnas, yra du minėto žvyrkelio ruožo asfaltavimo darbų projektai: nuo 7,290 iki 7,837 (547 m) km ties Grūžių kaimu ir nuo 7,838 iki 15,3 (7,5 km) km – nuo Grūžių iki Medinių.

Dabar vyksta pirmajame projekte numatyti darbai, kuriuos atlieka konkursą laimėjusi AB „Panevėžio keliai“. Apie juos mus išsamiai informavo šios bendrovės atstovė ryšiams su visuomene Rasa Čepienė. Daugiau kaip pusės kilometro – 547 m – kapitaliai remontuojamo kelio Raudonpamūšis–Vienžindžiai–Vytartai ruožas prasideda ties sankryža su privažiuojamuoju keliu prie Grūžių B. Uoginto gatvėje ir baigiasi ties sankryža su Pasvalio gatve. Pertvarkomo kelio ruožo sankasa bus 8 metrų pločio: važiuojamajai daliai skirti 6 metrai, abiem kelkraščiams – po metrą. Po nuovažomis rengiamos naujos plastikinės pralaidos. Naują kelio konstrukciją sudarys 35 centimetrų storio šalčiui atsparus sluoksnis, 15 cm storio skaldos sluoksnis. Bus paklota 4,5 cm storio minkštojo asfalto danga. „Ši danga yra mineralinių medžiagų ir minkštojo bitumo mišinys. Minkštasis asfaltas plačiai naudojamas gyvenvietėse. Dėl aplinkos poveikio atsiradus smulkiems pažeidimams, asfalto dangos sudėtyje esantys rišikliai patys pašalina smulkius defektus“, – aiškino AB „Panevėžio keliai“ atstovė R. Čepienė. Tuo tarpu nuovažos ir sankryžos bus padengtos asfaltbetonio danga.

Sutartį dėl šio kelio ruožo kapitalinio remonto AB „Panevėžio keliai“ su užsakovu – LAKD pasirašė praėjusių metų liepos 18 d. Projektavimo ir rangos darbų kaina – per 106 tūkst. eurų (be pridėtinės vertės mokesčio). Pagal sutartį visus projekte numatytus darbus planuojama baigti šiemet iki liepos 18 d. Tiesa, LAKD atstovas E. Tamarūnas nurodo kitą darbų pabaigos datą – iki rugsėjo pradžios.

„Panevėžio keliai“ jau atliko parengiamuosius darbus, įrengė kelio sankasą. Ketvirtadienio rytą, kuomet lankėmės Grūžiuose, jokie kelio remonto darbai nevyko, o atvažiavęs vilkikas išgabeno greiderį. „Laukiame užsakovo (LAKD – aut.) atstovų, kurie turi įvertinti šio etapo darbų kokybę ir tada galėsime juos tęsti“, – paaiškino R. Čepienė, pridūrusi, kad įrengus asfalto dangą sumažės automobilių keliamas triukšmas ir pakelės plotų užterštumas dulkėmis.

Deja, šiandien negalime pasakyti, kada prasidės daugiau kaip 7,5 kilometro žvyrkelio akarpos tarp Grūžių ir Medinių asfaltavimas.

š LAKD gavome tokį kanceliarinį atsakymą: „Kelio Nr. 2925 (Raudonpamūšis–Vienžindžiai– Vytartai – aut.) nuo 7,838 iki 15,30 valstybinės reikšmės kelio ruožas, kuris patenka į 2018–2020 metais asfaltuojamų žvyrkelių programos sąrašą. Šios programos objektams konkursai kol kas dar nepaskelbti“. Dar kartą primygtinai pasiteiravus, ar realu šiemet tikėtis darbų pradžios, E. Tamarūnas atsakė, kad negali užsiiminėti „varažyjimu“ – gal realu, o gal ir ne…

LAKD internetiniame tinklalapyje skelbiama, kad gegužės 17 d. jau pasirašytos pirmosios žvyrkelių asfaltavimo Alytaus ir Vilniaus apskrityse sutartys. Galbūt po jų eilė ateis ir Panevėžio apskrities žvyrkeliams?

Liaudies išmintis byloja, kad geriau žvirblis saujoj negu briedis girioje. Turbūt nereikia nė abejoti, kad žinoma ir didelę patirtį turinti bendrovė AB „Panevėžio keliai“ laiku įvykdys savo įsipareigojimus ir šalia kelio gyvenantiems Grūžių gyventojams nebereikės springti dulkėmis. O likusios žvyrkelio atkarpos asfaltavimo teks luktelėti.

Į 2018–2020 metais asfaltuojamų žvyrkelių programą taip pat patenka privažiuojamasis kelias prie Švobiškio (per 800 metrų) nuo kelio Ustukiai–Šimoniai–Stipinai, keliai Vytartai–Pervalkai (2,4 km), Vildūnai–Norgėlai (1,7 km) ir kelio Linkuva–Joniškėlis–Pumpėnai 2,5 km atkarpa nuo Stačiūnų iki Pakruojo r. ribos.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Kur bevaziuotum, verciau renkiesi ilgesni, taciau asfaltuota kelia. O kai zmonems nera pasirinkimo ir kiekviena diena tenka vazinetis duobetu zvyrkeliu, automobilio remontas manau gerokai daznesnis. Ka jau bekalbeti apie krovinius vezancius sunkvezimiu. Tikekimes, kad si karta tai neliks tik pazadais ir viskas bus atlikta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.