„Senasis tiltas“ vėl sujungs du Lėvens krantus

Visa ko pradžia buvo 2008 metai, kai anuometinis Pasvalio klebonas Algis Neverauskas kreipėsi į šviesaus atminimo režisierių Gintarą Kutkauską, prašydamas suorganizuoti kitokią nei įprasta Joninių šventę. Taip gimė „Senojo tilto“ idėja ir mintis Šv. Jono krikštytojo atlaidus švęsti kartu su teatru. Tiksliau su teatrais, nes per savo egzistavimo dešimtmetį ši šventė išaugo į trijų dienų festivalį, kuriame pasirodo geriausi mūsų šalies mėgėjų teatro kolektyvai. Nemažai staigmenų žiūrovų laukia ir rytoj prasidėsiančioje šventėje.

Festivalį Pasvalio kultūros centre atidarys Kupiškio kultūros centro jungtinė grupė, kuri 20 val. parodys režisierės N. Danienės sukurtą spektaklį „Barbora“. Jį verta pamatyti ne tik dėl klasika tapusių J. Grušo tekstų, bet ir dėl įspūdingų scenoje naudojamų muziejinių kostiumų.

Emociškai paveikiausia festivalio dalis – penktadienį 23 val. prasidėsianti tradicinė misterija Svalios ir Lėvens santakoje. Šiemet tai – Aurelijos Kutkauskienės sukurtas ir Ramunės Uždavinienės režisuotas pasirodymas „Gerumas tas gyvenimas… gerumas“. Du upės krantus, dvi Lietuvas (dabartinę ir šimto metų senumo) jungs Justino Marcinkevičiaus tekstai, teatras, muzika ir šokis.

Misterija vyks tiek krante, tiek ir upėje. Tiesa, kas, kur, kada ir kaip bris vandeniu, organizatoriai nesutiko atskleisti, pažadėję, jog tai bus dar viena staigmena žiūrovams. Ir ne paskutinė tą vakarą.

Ypatingas misterijos svečias – vienu geriausių šviesų menininku Lietuvoje tituluojamas Arvydas Buinauskas, kuris specialiomis šviesos instaliacijomis papuoš Pasvalio šv. Jono krikštytojo bažnyčią.

Beje, misterijos organizatoriai visus pasvaliečius ir miesto svečius kviečia būti ne tik pasyviais reginio stebėtojais, bet ir dalyviais.

– Ši misterija yra skirta atkurtos Lietuvos šimtmečiui. Vienas iš mūsų sumanymų – paleisti Lėvens upe tai progai ir, žinoma, Joninėms, skirtus šimtą vainikėlių. Tikimės, kad šį sumanymą palaikys žiūrovai ir nuoširdžiai kviečiame visus atsinešti savo nupintų vainikų, kuriuos misterijos finale kviesime paleisti žemyn upe, – „Darbui“ sakė režisierė Ramunė Uždavinienė.

Šeštadienį 18 val. Pasvalio kultūros centre jaunimo teatras „Drãma“ rodys premjerinį spektaklį „Visos mes Klaros“ (rež. Asta Liukpetrienė). „Darbas Norvegijoje. Svajonės apie savo namus ir kliūtys, trukdančios kaskart sugrįžt į juos“, – rašoma šio spektaklio anotacijoje.

Apie gailestį motinų, laukiančių iš norvegijų, anglijų negrįžtančių vaikų, apie gailestį išvytųjų ne tik iš paežerių, bet ir iš savo gyvenimo, iš užuojautos, pagarbos lauko ir apie vis dar rusenančią žmogiškumo kibirkštėlę pasakos asociacijos „Žmogui“ sukurta tragikomedija „Išvarytieji“ (rež. J. Andriulevičius). Spektaklis bus rodomas šeštadienį 20 val. Klėties teatre (Joniškėlio g. 1).

Sekmadienį 11 val. Pasvalio šv. Jono krikštytojo bažnyčioje vyks šv. Mišios, kurias aukos Biržų dekanas, kunigas Algis Neverauskas. Mišiose giedos Vilniaus Dievo gailestingumo šventovės ansamblis.

Festivalio „razinka“ – Klėties teatre (Joniškėlio g. 1) 13 val. prasidėsianti Varėnos r. Matuizų kultūros centro suaugusių žmonių teatro „Giraitė“ komedija „Tuščia kertė širdyje“ (rež. I. Čeplikienė). Tai dzūkiško humoro kupina pjesė, kurioje dvi kartu gyvenančios senmergės, bijodamos likti vienišos, svajoja susirasti kad ir bet kokį vyrą…

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.