Sėkmingo verslo paslaptis – mylimas darbas

Prieš trejus metus grožio saloną įkūrusios pasvalietės Violeta Gaspariūnaitė ir Agnė Mackevičiūtė tiki, kad neskaičiuojant valandų ir nuoširdžiai dirbant sėkmingą verslą galima sukurti ir Pasvalyje.

Visais amžiais moterys troško būti gražios. Ir visiškai nesvarbu, ar tai būtų klasikiniai antikos laikai, vadinamieji tamsūs viduramžiai ar permainų vėjų blaškomas renesansas – moteriškumas buvo svarbiausias Ievos dukrų ginklas. 

Ir net dabar, kai emancipacija tampa visos epochos simboliu, būti gražiai, elegantiškai, patraukliai ir tvarkingai – vis dar yra gero tono ženklas ir būtinybė. 

Paklausa gimdo pasiūlą, todėl grožis seniai tapo milžinišką pelną nešančia industrija. Ar įmanoma atskirti, kas tikra, o kas tik rinkodaros sukurta kokybės iliuzija? 

Ar įmanoma gyvenant toli nuo didmiesčių gauti profesionalias grožio paslaugas? O gal tai tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose gyvenančių moterų privilegija? 

Bene populiariausios Pasvalyje grožio studijos „AVI studio“ savininkės tikina, jog misija GROŽIS įmanoma ir mūsų krašte. Ambicingos verslininkės ir savo srities žinovės trečius metus iš eilės įrodinėja, kad sėkmingas, kokybiškas bei profesionalias paslaugas siūlantis grožio verslas galimas ir periferijoje. 

Grožiu rūpinasi ir vyrai 

Panevėžio gatvės 6-uoju numeriu pažymėto namo antrame aukšte įsikūrusi grožio oazė pakeri šviesa bei moderniu ir jaukiu interjeru. 

Viena iš studijos savininkių kosmetologė Agnė Mackevičiūtė pasakoja, jog rūpestis kūno grožiu – ne tik moterų privilegija. 

– Mažų miestelių vyrai galbūt ir norėtų pasirūpinti savo grožiu, bet čia dar labai gajūs stereotipai, kad tai esą ne vyriškas užsiėmimas, kad tai kažkas gėdingo. Tačiau situacija keičiasi ir šiandien vyrai sudaro apie 20–30 procentų visų mūsų klientų. Jie čia užsuka norėdami išspręsti vienas ar kitas odos problemas, pasidaryti higieninį pedikiūrą ar manikiūrą. Vasarą, kai prasideda vestuvių metas, prieš svarbiausią gyvenimo šventę pasigražinti užsuka ne tik nuotakos, bet ir jų sutuoktiniai. 

„AVI studio“ klientus žavi ne tik kokybiškomis paslaugomis, bet ir
moderniu bei jaukiu interjeru. Aidos DULKIENĖS nuotraukos.

Aknė – ne tik paauglių problema 

Kosmetologės teigimu, dalį vyriškos klientūros sudaro jaunuoliai, kuriuos mamos atveda gydyti aknės – vadinamųjų jaunatvinių spuogų. Iš tiesų tai rimta odos problema, kuri pasireiškia įvairiais odos bėrimais, spuogais ir dažniausiai kamuoja 12– 18 metų vaikus ir jaunuolius. Tiesa, pasitaiko atvejų, kai aknė diagnozuojama ir 50 metų sulaukusioms moterims. 

– Didžiausia bėda, kad neretai mamos ignoruoja šį susirgimą ir dažnai numoja ranka sakydamos, jog jų vaikas „išaugs“. Tai ne visai tiesa. Negydoma aknė gali įsisenėti. Dar didesnių problemų kyla, kai bandoma gydytis nepasitarus su specialistu – naudojami netinkami preparatai, spuogai išspaudžiami, po to „uždeginami“ spiritu ar odekolonu. Toks „gydymas“ gali sukelti tik dar didesnių odos problemų, – tikina Agnė. 

Kosmetologė pasakoja, kad daugumos nuvertinamą odos susirgimą gali sukelti labai daug priežasčių. Tai ir netinkamas maitinimasis, ir hormonų disbalansas, ir skrandžio problemos. 

– Prieš parinkdama tinkamas priemones, primygtinai reikalauju atlikti reikiamus medicininius tyrimus. Jei matau, kad aknė pažengusi ir būtinas medikamentinis gydymas, nukreipiu žmogų pas dermatologą. 

„AVI studio“ kosmetologė pabrėžia, jog paskyrus gydomuosius preparatus klientas nepaliekamas likimo valiai. Kas dvi savaites vyksta konsultacijos, stebima, kaip vyksta gijimas. Po trijų mėnesių vertinama būklė ir, jei yra poreikis, koreguojami preparatai. 

– Specialistai tai nuolat akcentuoja, bet žmonės dažnai praleidžia pro ausis. Esant tam tikriems odos susirgimams, būtina laikytis atitinkamo mitybos režimo. Atsisakyti saldžių, riebių patiekalų ir pakeisti juos salotomis bei daug omega 3 riebalų turinčiais produktais. Tai nėra lengva. Maitintis „švariais“ produktais reikia valios, bet, jei norite turėti gražią odą, tai yra būtina. Tai savotiškas organizmo „perkrovimas“, paleidimas iš naujo. 

Investicijos į save atsiperka 

Didžioji dalis „AVI studio“ klientų – moterys. Tos, kurios grožio salono duris varsto žinodamos, jog čia gaus profesionalias kosmetologijos, nagų, vizažo, blakstienų priežiūros, veido ir kūno depiliacijos paslaugas. 

„AVI studio“ gegužės mėnesį švęs trejų metų veiklos sukaktį. Studijos įkūrėjos – dvi draugės bei partnerės – Agnė Mackevičiūtė ir Violeta Gaspariūnaitė. 

– Viskas vyko labai greitai. Turėjome idėją, atsirado patalpos, supratome, jog tai – galimybė pradėti bendrą verslą, – pradžią prisimena Agnė. – Per tuos darbo metus nė karto nepasigailėjome dėl savo sprendimo. Iš tiesų mums sekėsi. Kodėl? Todėl, kad neskaičiuodamos valandų daug ir nuoširdžiai dirbome bei investavome į žinias. 

– Nieko neprašėme iš kitų. Viską, ką uždirbome – investavome į verslą. Užuot gautą uždarbį investavusios į buitį, mes kūrėme sau darbo vietą, – tikina Violeta Gaspariūnaitė. – Žmonės dažnai įsivaizduoja, kad sėkmė laukia kažkur toli – užsienyje. Tačiau sėkmingą verslą galima kurti ir Pasvalyje. Tiesiog reikia daug dirbti. 

Pradėjusios dviese, šiandien „AVI studio“ išsiplėtė iki penkių kokybiškas grožio paslaugas teikiančių kvalifikuotų specialisčių. 

Greta Violetos ir Agnės dirba vizažo meistė Urtė Beržinskė, blakstienų priauginimo meistrė Vesta Bujakova ir nagų dizaino meistrė Vaida Brazdžionienė. 

Vizažo meistrė Urtė Beržinskė klientams teikia kokybiškas antakių
ir blakstienų tvarkymo, makiažo, kūno ir veido depiliacijos paslaugas. Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

Visos darbuotojos nuolat lanko geriausių savo srities specialistų kursus bei seminarus ir kelia kvalifikaciją. 

– Naujos žinios visuomet atsiperka, – įsitikinusi Agnė, kuri šiuo metu tęsia medicinos kosmetologijos studijas. 

Studijos įkūrėjos neabejojo savo sėkme. Didėjantis lojalių klientų būrys bei nuoširdžiu darbu užsitarnautas pasitikėjimas leidžia joms drąsiai planuoti ateitį. 

– Tikime, kad ir po 10 metų būsime stiprus, gerokai prasiplėtęs, daugiau įvairių procedūrų siūlantis kolektyvas, – įsitikinusios grožio specialistės. 

Išskirtinis požiūris į klientą 

Grožio salono duris varsto ne tik pasvalietės. Klientų sąraše – Panevėžio, Biržų, net Vilniaus gyventojos. – Mūsų stiprybė – išskirtinis požiūris į klientą. Didžiuosiuose miestuose įprastas valandinis atsiskaitymas. Tai yra, mokama už per tam tikrą laiką atliktas paslaugas. Todėl ten dažnai skubama ir tai tikrai ne į naudą klientui. Labai dažnai „taupoma“ to paties grožio sąskaita. Mes niekur neskubame, visuomet prisitaikome prie kliento (jei reikia – priimsime ir 22 valandą) ir skiriame būtent tiek laiko, kiek jo reikia suteikti maksimaliai kokybiškoms paslaugoms, – „AVI studio“ sėkmės paslaptimis dalinasi Agnė Mackevičiūtė. 

„AVI studio“ lankėmės pačiu „karščiausiu“ metų laiku – gruodžio mėnesį. 

– Juokaujame, kad vienuolika mėnesių mes taikomės prie savo klientų, o gruodį prašome prisitaikyti prie mūsų, – šypsosi Violeta, vartydama užsakymų knygą, kurioje visos gruodžio mėnesio dienos užimtos. Nuo ryto 8 iki 20 valandos vakaro. 

Ar užtenka jėgų po tokios intensyvios dienos aptarnauti paskutinį klientą? 

– Jokio skirtumo – pirmas ar paskutinis. Kiekvienas klientas vienodai svarbus. Dirbu šį darbą septynerius metus ir niekada nebuvo tokios dienos, kad sakyčiau – šiandien neisiu į darbą, tingiu, pavargau, nenoriu, tegul eina kitur. Saugau ir branginu savo klientus ir dirbu tiek, kiek pageidauja, ir tada, kada jiems patogiausia. Kaip atsipalaiduoju po darbo? Namie manęs laukia maža dukrytė, ji tikrai nesuprastų, jei mama pasakytų, kad yra truputį pavargusi. Tad grįžus namo tenka ir valgyti gaminti, ir žaisti, ir piešinius kartu piešti, – pasakoja Violeta Gaspariūnaitė. 

Nuotrauka ant… nago 

Apie piešimą Violeta užsiminė ne atsitiktinai. Manikiūro specialistė – diplomuota dailės ir technologijų pedagogė. 

– Visuomet mėgau piešti. Kaip žmonės sako, turiu tam ranką ir jaučiu „cinkelį“. Prieš keletą metų atradau dar vieną pomėgį – trumpalaikes tatuiruotes (kūno piešinius) su chna dažais. Vilniuje susiradau mokytoją, kuri ne tik paaiškino, kaip piešti, bet ir visas šio meno subtilybes bei technologiją. Piešiu įvairių švenčių proga, dalyvauju stovyklose, gimtadieniuose. Tai labai įtraukianti veikla. Kviečia dviem valandoms, o užtrunku visą dieną, – smagiai atsidūsta Violeta. 

Dar vienas jos atradimas ir labai neįprasta veikla – nuotraukų perkėlimas, o tiksliau – perpiešimas ant nago. Šio subtilaus ir didelės kantrybės reikalaujančio meno Violeta išmoko seminare, skirtame nagų dizaino meistrams, besiruošiantiems dalyvauti konkursuose. 

– Paimi dirbtinį nagą, ploną teptuką ir sluoksnis po sluoksnio, potėpis po potėpio dėlioji detales. Rezultatas matomas po 5–8 valandų darbo… 

Violeta neatmeta galimybės ir pati kada nors išbandyti jėgas panašiose varžytuvėse. Tačiau kol kas visas jos ir kolegės Agnės gyvenimas sukoncentruotas į verslą, kurio sėkmės paslaptis labai paprasta – mėgti tai, ką darai. 

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Gal dar reikejo pradet is kur pinigai pradžiai 😉 pvz iš kokių pinigų mašina, ka veikia draugas, ar jie legalūs? ar vogti? 🙂 dar parašykit kad tai reklaminis straipsnis, užsakomas, dauiau nieko 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.