Pasvalio baikerius vienija broliška jėga

Į Mūšos gatvėje esančias klubo patalpas baikeriai renkasi kiekvieną ketvirtadienį. Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

Važiuojantieji Pasvalio Mūšos gatve turbūt jau atkreipė dėmesį į ant buvusio „Mūšos“ naktinio klubo pastato kabantį reklaminį stendą su anglišku užrašu „Brothers Power MCC“. Kiekvieno ketvirtadienio pavakare į aikštelę įriedantys motociklai su juodomis liemenėmis ir odinėmis striukėmis vilkinčiais vyrais išduoda, kad čia yra baikerių susirinkimo vieta ir jų buveinė.

Baikerių klubas, kurio pavadinimas lietuviškai skamba „Broliška jėga“, savo veiklą pradėjo praėjusių metų rudenį. Visi klubo nariai vienaip ar kitaip susiję su Pasvalio kraštu – jame gimę ir augę ar dabar čia susiradę darbo vietas.

Klubo idėja buvo subrandinta

Apsilankyti „Brothers Power MCC“ klube Mūšos g. mus pakvietė vienas iš klubo steigėjų pušalotietis Justinas Grigaliūnas, kurį bičiuliai įvardino neoficialiu klubo atstovu ryšiams su visuomene. Belaukiant atvykstančių kitų baikerių, Justinas parodė iš verslininko, Savivaldybės tarybos nario Rimo Želvio nuomojamas patalpas. Jų interjerą Pasvalio baikeriai atnaujino taip, kad įėjusiam nereikėtų ilgai spėlioti, kuo užsiima čia atvykstantys vyrai. Išradingi baikeriai iš variklio stūmoklių net baro šviestuvus pasidarė. „Štai čia anksčiau buvo praėjimas į virtuvę. Mes jį užmūrijome ir pasidarėme nedidelį pasitarimams skirtą kambarį. Trūksta tik baldų“, – vedžiodamas po patalpas, aiškino pašnekovas. Skoningai perdažytas sienas puošia klubo atributika.

Pasvalietiško baikerių klubo idėja kilo ne spontaniškai, o buvo subrandinta. Gana ilgą laiką J. Grigaliūnas, Simas Daunys, Arūnas Baltrulionis, Arūnas Samulionis, Martynas Norvaišas, Darius Petrėnas ir Ramūnas Jasiūnas kartu važinėdavo į įvairius baikerių renginius. Šie septyni vyrai ir tapo naujo klubo steigėjais bei valdybos nariais. Prezidentu išrinktas iš Tetirvinų kilęs, dabar Panevėžyje gyvenantis verslininkas A. Baltrulionis, viceprezidentu – A. Samulionis.

Klubo emblemos fone – vienas iš steigėjų Justinas Grigaliūnas. Aidos DULKIENĖS nuotrauka

J. Grigaliūnas paaiškino, kad kiekvieną naują klubą turi pripažinti Lietuvos baikerių kongresas. Pirminę klubo emblemos idėją pasiūlė prisiekęs baikeris, „Harley Davidson“ klubo narys Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos dailės mokytojas Balys Tuskėnas. Du sugniaužti kumščiai simbolizuoja klubo narių vienybę, pertraukta grandinė – brolišką jėgą, viduryje pavaizduota skiriamoji kelio juosta – laisvę ir nepriklausomumą. Visus šiuos emblemos simbolius gaubia stilizuoti jaučio ragai – aliuzija į Pasvalio herbą. O pavadinimą „Brothers Power“ pasiūlė klubo prezidentas A. Baltrulionis. Angliškas pavadinimas pasirinktas pirmiausia dėl praktinių sumetimų – baikeriai dažnai važiuoja į užsienio tarptautinius renginius, tad nebereikės niekam aiškinti, ką reiškia šis pavadinimas. Tiesa, yra ir išimčių. Pavyzdžiui, vienas neseniai įsikūręs Žemaitijos baikerių klubas pavadintas lietuviškai „Septyni vėjai“.

Pasvalio baikerių klubą „Brothers Power MCC“ minėtas kongresas oficialiai pripažino praėjusių metų rugsėjo 9 d. Visus naujus Aukštaitijos regiono baikerių klubus, tarp jų ir mūsiškį, globoja Panevėžio baikerių klubas „Iron X“. Beveik šimto svečių iš šešių baikerių klubų pasvaliečiai sulaukė gegužės 12 d. per oficialias buveinės atidarymo iškilmes.

Pirmas baikerio skiriamasis ženklas – juoda liemenė. Ant jos telpa klubo, miesto pavadinimas, asmens vardas. Visus septynis steigėjus galima atpažinti iš specialios prisiūtos juostelės. Po metų skiriamuosius ženklus turės klubo prezidentas, iždininkas ir kiti tam tikras pareigas užimantys nariai. Kiekvienus klube praleistus metus taip pat žymi specialus antsiuvas. Pagal taisykles tik po trejų metų „Brothers Power MCC“ narių liemenių nugaras galės puošti klubo emblema.

Klubo nariai važinėja įvairių markių motociklais. „Klubo nedomina nei gamintojas, nei metai. Mums svarbiausia – kas sėdi ant vienos ar kitos markės motociklo“, – tvirtino Justinas.

Tačiau norint tapti Pasvalio baikerių klubo „Brothers Power MCC“ nariu, nepakanka turėti vien tik motociklą. Įstojimo sąlygos su kiekvienu kandidatu aptariamos individualiai. Ne paslaptis, kad klubas saugo savo reputaciją ir, kaip sakoma, nenori pirkti katės maiše. Pašnekovai paaiškino, kad kiekvienas baikerių klubas turi savo vidaus taisykles, kurių privalu laikytis. „Ką sutariame, lieka tik klubo viduje, šiapus durų“, – sakė baikeriai.

Dabar klubui, kartu su keturiais vyrais,turinčiais krosui skirtus motociklus, priklauso per 20 narių. Nors „krosistai“ gatvėmis nevažinėja, tačiau dalyvaudami varžybose jie vilki klubo atributika paženklintą aprangą ir jose atstovauja Pasvalio baikeriams. Kol kas „broliška jėga“ vienija tik vyrus, tačiau į savo gretas jie mielai priimtų ir dailiosios lyties atstoves.

„Automobilis yra susisiekimo priemonė, o motociklas mums – gyvenimo būdas“, – šyptelėjo „Brothers Power MCC“ baikeriai, išgirdę banalų klausimą, kodėl pasirinko būtent tokį pomėgį. „O ant mano garažo sienos užrašyta, kad gali nusipirkti tik motociklą, o ne laimę“, – pridūrė Justinas.

Gavo prestižinius sertifikatus

Nors „Brothers Power MCC“ dar neatšventęs nė pirmo gimtadienio, tačiau ant klubo sienų kabantys diplomai, sertifikatai byloja, kad mūsų baikeriai ne iš kelmo spirti. Simas Daunys, Aidas Giedrikas, Ramūnas Jasiūnas ir Arūnas Samulionis didžiuojasi pernai vasarą gavę vienus prestižiškiausių baikerių „Iron butt“ („Geležinis užpakalis“) sertifikatus. Norint jį gauti, per parą be sustojimo motociklu reikia nuvažiuoti tūkstantį mylių – 1,6 tūkst. kilometrų. Tai didelis ištvermingumo iššūkis ir patyrusiems baikeriams. Įveikto nuotolio patvirtinantys dokumentai – tikslus maršrutas ir degalinėse gauti čekiai – siunčiami į Jungtinėse Amerikos Valstijose įsikūrusią „Iron butt“ asociaciją. Minėti keturi mūsų baikeriai tūkstantį mylių sugebėjo nuvažiuoti Lietuvos ir Lenkijos keliais. Važiavimą organizavo minėtas pasvaliečių klubo globėjas – Aukštaitijos sostinės baikerių klubas „Iron X“.

„Brothers Power MCC“ nariai jau išmaišė ne tik Lietuvą, Latviją, Lenkiją, bet ir Skandinavijos šalis. Šiltuoju metų sezonu baikeriams veiklos – į valias. Gegužės pradžioje „Brothers Power MCC“ buvo galima išvysti Pasvalyje, Smegduobių parke organizuotoje tradicinėje šventėje „Mes važiuojam!“. „Stengiamės, kiek įmanoma, dalyvauti daugelyje renginių. Jei negali visi klubo nariai, važiuoja keli atstovai“, – toliau apie klubo šiokiadienius pasakojo J. Grigaliūnas. Klube „Brothers Power MCC“ buveinėje lankėmės gegužės 24-osios vakare, o kitą dieną į Baltarusiją, Bresto mieste organizuojamą kasmetinį tarptautinį baikerių suvažiavimą išvažiavo penki jo nariai – abu Arūnai, Simas, Martynas ir Darius. Į šį renginį iš įvairių šalių suvažiuoja net apie 10 tūkst. baikerių. Tą pačią dieną turėjo atvykti Kraštų bendruomenės atstovai pasitarti dėl kaime organizuojamos vasaros šventės.

Vasarą beveik kiekvieną savaitgalį viename ar kitame šalies kampelyje vyksta koks nors renginys, kuriame laukiami baikeriai. Tačiau klubo veikla neapmiršta ir žiemą. Šiemet du baikeriai kaimyninėje Latvijoje, spaudžiant 18 laipsnių šalčiui, senais sovietiniais „Iž“ ir „Dnepr“ („emka“) markės motociklais išbandė žiemos ralio trasą.

„Brothers Power MCC“ prezidentas A. Baltrulionis ir J. Grigaliūnas, pasakodami apie klubo veiklą, akcentavo jo socialinę misiją. Ne paslaptis, kad baikeriai yra didelis autoritetas vaikams, ypač berniukams. Pernai vasarą Pasvalio baikeriai lankėsi Raubonyse organizuotoje vaikų stovykloje. Prieš kelias dienas „Brothers Power MCC“ nariai kartu su kitų trijų baikerių klubų atstovais pradžiugino Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro vaikučius – ne tik pristatė plieninius žirgus, bet ir jais pavežiojo.

Klubo „Brothers Power MCC“ narių susirinkimai vyksta kiekvieną ketvirtadienį nuo 19 val. „Durys atviros visiems. Kiekvienas besidomintis miestelėnas gali užsukti – parodysim patalpas, pasakosime apie klubo veiklą“, – atsisveikindamas tarė J. Grigaliūnas. Su klubo veikla taip pat galima susipažinti feisbuke ir internetinėje svetainėje www.brotherspower.lt

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.