Apie vaikų sveikatą – specialistų žvilgsniu

Vaikų dvasinė ir fizinė sveikata šiandien turbūt yra viena iš populiariausių diskusijų, seminarų ir kitų renginių temų. Ne todėl, kad apie tai madinga kalbėti – įvairūs tyrimai byloja, kad augančios kartos prastėjančia sveikatos būkle nebeužtenka susirūpinti – reikalingi praktiniai žingsniai. Tačiau vargu ar įmanoma juos žengti be profesionalų, šios srities specialistų konsultacijų, patarimų, rekomendacijų.

Prieš savaitę Visuomenės sveikatos biuras pakvietė mokytojus, vaikų darželių auklėtojas, socialines darbuotojas į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje organizuotą seminarą „Vaikų sveikata – mūsų ateitis“.

Seminaro dalyvius konstruktyviam darbui nuteikė muzikinė įžanga, kurią pianinu atliko Pasvalio muzikos mokyklos fortepijono mokytojos Daivos Grincevičienės auklėtinės seserys dvynės Miglė ir Laura Krivickaitės.

Sveikinimo žodį tarusi Savivaldybės gydytoja Dalia Vasiliūnienė pasidžiaugė gausiomis renginio dalyvių gretomis. Ji augantį vaiką palygino su daigeliu, kuriam pirmiausia reikia šeimos meilės ir dėmesio. „Visi žino kaip auginti vaikus, išskyrus tuos, kurie jų turi“, – Visuomenės sveikatos biuro direktorė Vilma Jankevičienė priminė dažnai minimą sparnuotą amerikiečio pedagogo P. J. O‘Rourke frazę. Anot direktorės, bendromis pastangomis tėvai, mokytojai, socialiniai pedagogai gali nuveikti kur kas daugiau nei dirbdami atskirai. Visuomenės sveikatos biuro vadovė minėjo, kad didžiausia organizacinė seminaro našta gulė ant vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistės Simonos Pyragytės pečių. Renginio rėmėjais tapo Sveikatos apsaugos ministerija ir rajono Savivaldybė.

Seminaro organizatorė S. Pyragytė, prieš supažindindama susirinkusiuosius su rajono mokyklose atliktų tyrimų rezultatais ir jų išvadomis, priminė veiksnius, lemiančius vaikų sveikatos būklę. Tai visiems gerai žinomi dalykai – genetinis paveldimumas, fizinė ir socialinė aplinka, gyvenimo būdas, maistas, medicinos lygis. Mokinių sveikatos pažymėjimų analizė byloja, kad nemažai mūsų rajono vaikų turi regos, skeleto-raumenų, kvėpavimo ir nervų sistemos sutrikimų, skundžiasi dantų ligomis. Dar viena nedžiuginanti tendencija – daugėja nutukusių, antsvorio turinčių vaikų, ypač vyresnėse klasėse.

Nuotraukoje: Taikomosios fizinės veiklos specialistė Jūratė Upskutė-Šeporaitienė apie judėjimo naudą ne tik kalbėjo.

Sigitas KANIŠAUSKAS

Visą straipsnį skaitykite 2016-11-10 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.