Padėkota labiausiai nusipelniusiems šalies darbdaviams

Daugiausia naujų tikslinių darbo vietų 2015 metais sukūrusiems šalies darbdaviams Lietuvos darbo birža balandžio 14 dieną surengė nominacijų teikimą. Šis renginys vainikavo Europos darbdavių dienų akciją Lietuvoje – įvairių sektorių darbdaviai dvi savaites dalyvavo diskusijose, pokalbiuose, pažintiniuose ir praktiniuose renginiuose, svarstė kaip gerinti nedirbančių gyventojų įsidarbinimo galimybes. Nuo 2008- ųjų kasmet už bendradarbiavimą dėkojama darbdaviams, labiausiai prisidėjusiems sprendžiant užimtumo klausimus šalyje.

Renginyje dalyvavę darbdaviai buvo pristatyti keturioms nominacijoms.

Už iniciatyvą pradėti ir plėtoti verslą (buvusio Darbo biržos kliento 2015 metais įkurta įmonė ir į įsteigtas neterminuoto darbo vietas įdarbinti biržoje registruoti asmenys).

Už naujų darbo vietų sukūrimą didžiausio nedarbo teritorijose (sukurtos naujos neterminuoto darbo vietos ir į jas įdarbinti darbo ieškantys žmonės).

Už socialiai pažeidžiamų asmenų integraciją į darbo rinką (nuolatiniam darbui įdarbinti asmenys su papildomu rėmimo požymiu, ypač neįgalieji ir ilgalaikiai bedarbiai).

Už jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimą (neterminuotam darbui įdarbinti jaunuoliai iki 29 metų).

Į visas nominacijas buvo atrenkami darbdaviai, daugiausiai įdarbinę nedirbančių žmonių nenaudojant subsidijų.

Darbdavių atranka nominacijoms vyko dviem etapais: teritorinių Darbo biržų vertinimo komisijos atrinko darbdavius aptarnaujamose teritorijose, o Lietuvos darbo biržos vertinimo komisija, kurioje buvo ir darbdavių organizacijų bei profsąjungų atstovai – nominuojamus šalies mastu. Vykstant antrankai buvo atsižvelgiama į darbuotojų kaitą įmonėse, darbo sąlygas, neterminuotų darbo sutarčių su naujai priimamais darbuotojais sudarymo skaičių, įsiskolinimų valstybei nebuvimą ir įmonės prestižą.

Galutinei atrankai Lietuvos darbo biržai buvo pristatytos 56 šalies įmonės, vykdančios veiklą prekybos, logistikos, statybos, maisto pramonės ir kitose srityse. Iš jų atrinkta ir minėtoms nominacijoms pristatyta 21 įmonė. Nominuoti darbdaviai veiklą vykdo Kaune, Alytuje, Mažeikiuose, Šiauliuose, Marijampolėje, Šakiuose, Jonavoje, Tauragėje, Utenoje, Visagine, taip pat Telšių, Širvintų, Klaipėdos, Panevėžio, Švenčionių, Biržų, Joniškio, Vilkaviškio ir Pasvalio rajonuose. Jie pernai sukūrė 312 naujų darbo vietų ir įdarbino 754 teritorinėse darbo biržose registruotus darbo ieškojusius žmones.

Už jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimą padėkota ir UAB „Ustukių malūnas“. Jos direktoriui Giedriui Uždaviniui nominaciją įteikė Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko pavaduotojas Valerijus Simulikas.

Edvardas BALČIŪNAS

Visą straipsnį skaitykite 2016-04-26 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.