Ugnis sunaikino švobiškiečių namus

Sudegė švobiškiečiui Romualdui Mažyliui ir jo šeimai priklausantis namas. Autoriaus nuotr.

Švobiškyje atvira liepsna degė vieno aukšto namas su mansarda. Gaisrą gesino penkios ugniagesių autocisternos, o savo turtą gelbėti bandžiusiems švobiškiečiams prireikė medikų pagalbos.

Gyveno dvi šeimos 

Sudegęs namas priklauso 69 metų Romualdui Mažyliui, kuris čia gyveno su žmona Vitalija bei dukros Jurgitos šeima. Iš viso tą vakarą stogo virš galvos neteko šeši asmenys. – Aš pats kilęs nuo Rokiškio krašto, o Vitalija vietinė – iš Nakiškių. Šitą namą 1987 metais mums davė kolūkis. Nuo tada čia ir gyvename, – pasakoja Romualdas.

Dabar padegėliai glaudžiasi gretimame name pas Romualdo sūnų Laimį. Iš namo mansardos, kurioje gyveno Jurgita su vyru ir dviem sūnumis, neliko nieko. 

– Vakare, apie puse aštuntos, sėdėjome kieme. Aš jau ruošiausi eiti suvaryti į tvartą avių, kai staiga atbėgo anūkas ir suriko „Degam!“ Užbėgom į antrą aukštą, o ten jau viskas degė atvira liepsna. 

Autoriaus nuotr.

Nelaukdama ugniagesių šeima puolė gelbėti turtą – bandė pilti vandenį, nešti lauk brangesnius daiktus. 

Nors pavyko išgelbėti šaldytuvą, šaldymo dėžę, televizorius, dokumentus, kova su liepsnomis buvo pralaimėta. O ir tas gelbėjimas nepraėjo be pasekmių – Romualdas apdegė rankas, veidą, į pagalbą atskubėjęs sūnus stipriai susipjaustė ranką. Abiem prireikė medikų pagalbos. 

Ugniagesiai gaisrą užgesino per pusantros valandos. Vienas ekipažas budėjo per naktį. 

– Atrodo, jau viskas buvo baigta, tačiau paryčiais vienas kampas vėl ėmė svilti. Spalių geruoju neužgesinsi, – sako Romualdas. 

Vyras vedžioja po vandeniu permirkusį pirmą aukštą: 

– Likom kaip stovim – nei baldų, nei drabužių, nei knygų. Išnešėm keletą daiktų. Iš pradžių galvojom, kad išdžiovinsim ir bus galima naudoti. Bet vandens čia buvo kone iki kelių, tad dabar jau abejoju, ar pavyks ką nors daugiau išsaugoti. Rytoj turi atvažiuoti draudimo ekspertai, kai jie viską apžiūrės, bandysime į lauką išnešti skalbyklę, dujinę viryklę. Gal jos dar veiks. 

Autoriaus nuotr.

Švobiškietis pasakoja, jog, pirminiais duomenimis, gaisro priežastis – netvarkinga elektros instaliacija: 

– Laidai pas mus buvo nekeisti nuo pat 1987 metų, kai pradėjome čia gyventi. 

Namas buvo draustas, tad Romualdas tikisi, jog gaus draudimo išmoką: 

– Bandysime tvarkyti, valyti, džiovinti. Pirmo aukšto grindys dar liko, tik jų paviršius iškilnotas vandens, lubos taip pat į vidų nesukrito. Gal dar bus galima atstatyti. Viskas priklausys nuo to, ką pasakys ekspertai. Labiausiai bijau, kad jie nustatys, jog namo konstrukcijos nebetinkamos eksploatuoti ir lieps jį nuversti. Statyti naują namą neturėsime iš ko.

Neatsisveikino su broliu 

Nors vyras vis bando valdyti emocijas, kartkartėmis jo balsas išdavikiškai sudreba, o akyse pasirodo ašaros. Susijaudina prakalbęs ir apie kaimynų pagalbą: 

– Sulaukėm daug palaikymo ir pagalbos. Atnešė rūbų, batų, pinigų aukoja. 

Su dėkingumu apie kaimynus kalba ir Romualdo dukra Jurgita: 

– Neliko nieko – viskas sudegė. O kas nesudegė, buvo sulieta. Esu nepaprastai dėkinga visiems, kas mums padeda. 

Moteris pasakoja, kad dėl gaisro labai išgyvena jos jaunėlis sūnus. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos moksleivis labiausiai jaudinasi dėl sudegusių vadovėlių bei drabužių. 

Bandydamas iš liepsnų gelbėti turtą, Romualdas apdegė rankas ir veidą. Autoriaus nuotr.

Prakalbus apie patirtus išgyvenimus, paaiškėja ir dar vienas sukrečiantis faktas. Šeštadienį Rokiškyje turėjo būti laidojamas Romualdo brolis. Tragedija namuose sutrukdė vyrui su juo atsisveikinti. 

Norintys ir galintys padėti Romualdo Mažylio šeimai, gali tai padaryti bankiniu pavedimu. 

Gavėjas: Romualdas Mažylis 

Sąskaitos Nr.: LT587300010184509987 

Mokėjimo paskirtis: Labdara nukentėjus nuo gaisro.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.