Europos komisaras Virginijus Sinkevičius: „Mes žinome, kaip konkrečiai padėti Lietuvai“

Pasvalyje apsilankiusiam, į Europos Parlamentą kandidatuojančiam Europos Komisijos nariui Virginijui Sinkevičiui nesunkiai pavyksta pakeisti dalies gyventojų nuomonę: esą, į EP kandidatuojama dėl gero atlyginimo ir ramaus gyvenimo. Tokią nuomonę lietuviai galėjo susidaryti pastebėję mūsų europarlamentarų neveiklumą. Pastarąjį teiginį mėnesio pradžioje patvirtino ir didžiausias Briuselio politikos apžvalgos portalas „Politico“, paskelbęs, jog Lietuvos deleguoti Europos Parlamento nariai pasyviausi ir atsidūrė lentelės apačioje. 

V.Sinkevičius Pasvalio ir šalies gyventojams atnešė gerų žinių: tinkamai atstovaudami Lietuvai Europos Sąjungos institucijose, aktyvūs politikai gali Lietuvą padaryti saugesne, sumažinti ar panaikinti kai kuriuos akis bandančius skirtumus tarp Lietuvos ir ES šalių.

Dar vienas mitas, kurį išsklaidė su pasvaliečiais susitikęs V.Sinkevičius, skelbė, neva mes esame maži, ir todėl niekas nuo mūsų nepriklauso. V.Sinkevičius yra Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ sąrašo Europos Parlamento rinkimuose lyderis. Šis jaunas, perspektyvus politikas visko pasiekė pats, nes augo tik su mama, neturėjo įtakingų  giminių, kurie užtikrintų karjerą ir saugią, be rūpesčių ateitį. Politikas puikiai žino, kiek daug ir atkakliai reikia mokytis, dirbti, kad kažką apčiuopiama pasiektum ne tik sau, bet ir atstovaujamiems žmonėms. V.Sinkevičius tapo jauniausiu  Lietuvos istorijoje ekonomikos ministru, vėliau – Europos komisaru, atsakingu už aplinkos apsaugą. V.Sinkevičius ir kiti Demokratų Sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatai į Europos Parlamentą  pasiryžę Lietuvos žmonėms sugrąžinti pasitikėjimą politika, nes žodžius parėmė konkrečiais darbais.

Dirbdamas Europos Komisijoje, V.Sinkevičius atstovavo 27 valstybių interesams pasaulinio lygmens susitarimuose, ir tai darė žinodamas, kad vienintelė jo klaida gali palikti pasaulį be rezultato. Tačiau jis gerų rezultatų pasiekė. 

Pasvalio, kaip ir visos šalies, gyventojus labiausiai jaudina klausimai, susiję su Lietuvos saugumu, kai Ukrainoje vyksta nuožmus karas. Ar mus užpuls Rusija? Į tai demokratai „Vardan Lietuvos“ atsako paprastai. Europa kartu su Lietuva turi vystyti karo pramonę, kad galėtų apsiginti prireikus, o taip pat – padėti Ukrainai. V.Sinkevičiaus ir demokratų pozicija vieninga: gynybos stiprinimas turi vykti nuosekliai, žingsnis po žingsnio einant į tikslą, o visuomenė neturi būti be reikalo gąsdinama ir keliamas stresas tada, kai pagrindo nei panikai, nei dideliam nerimui nėra. Taip pat turi liautis tautos skaldymas, ir pagrindinės žinios iš valdžios turi būti apie jos nuveiktus konkrečius darbus, o ne šiurpinančiai ir tuo pat metu bejėgiškai skambantys šūkiai.  

Gyvenimas Lietuvoje gali ir turi būti saugesnis, geresnis, išmintingai veikiant su jau turimais politiniais įrankiais bei naudojantis kompetencijomis. Ir tų įrankių visiškai pakanka. Europos Sąjungos institucijos mūsų šalies atstovų ir išklauso, ir girdi argumentus, ir galima derėtis bei sutarti įvairiais klausimais. Pasvalio ir kitų rajonų ūkininkams iki šiol valdančiųjų įteigta mintis, neva vos ne viską liepia ar viską draudžia Europos Sąjunga, yra absoliučiai neteisinga. Įvairiose gyvenimo srityse, ne tik susijusiose su ūkininkavimu, dabartiniai politikai mėgdavo prisidengti nieko nesakančiais teiginiais, neva „kalta Europos Sąjunga“. Dažniau būdavo, kad niekas ES ir nesiteiravo vienu ar kitu Lietuvos gyventojams aktualiu klausimu, nes dabartiniai EP nariai pasižymėjo ypatingu neveiklumu.

V.Sinkevičius yra įsitikinęs, kad jo sukaupta patirtis, užmegzti ryšiai padės efektyviai atstovauti Lietuvos interesams.

Pasvalio gyventojams, be išvardytų aukščiau, buvo aktualūs šie klausimai: laiku gauti kokybiškas sveikatos paslaugas, nusipirkti reikalingų vaistų, senatvėje – gauti tokią pensiją, kokią gauna kitų ES šalių atstovai. 

Virginijus Sinkevičius su kitais politinės partijos Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ kandidatais į Europos Parlamentą identifikavo didžiausias šalies problemas ir ketina jas spręsti europiniu mastu. Šiuo metu Lietuvos vaistinėse, lyginant su kitomis ES šalimis, kur kas mažesnė vaistų pasiūla. Beje, kalbama ne tik apie žmonėms gydyti skirtus efektyvius vaistus, bet ir apie veterinarinius preparatus, kas aktualu ir ūkininkams bei augintinių turėtojams. Kai kurie to paties pavadinimo vaistai Lietuvoje kainuoja kelis kartus brangiau nei kitose šalyse. Dalies pavadinimų efektyviai gydančių vaistų mūsų gyventojai iš viso negali įgyti, nors kitose šalyse jais prekiaujama. Šis ir kiti gyvybiškai Lietuvos žmonėms svarbūs klausimai jau guli ant demokratų darbo stalų, įtraukti į jų rinkimų į Europos Parlamentą programą. Demokratai taip pat ketina pasiekti, kad mūsų senjorų pensija atitiktų „europinę“.

Lankydamasis Pasvalyje, Europos komisaras V.Sinkevičius su gyventojais susitiko Pasvalio krašto muziejuje. Tai įvyko Europos dienos išvakarėse. Gyventojus domino, kaip Europos Parlamente priimami klausimai konkrečiai gali liesti Pasvalį, vyko diskusija apie Lietuvos lyderystę įvairiose tarptautinėse derybose. Kandidatas į EP aplankė bioetanolį gaminančią Pasvalio įmonę „Kurana“, taip pat – Pasvalio alaus daryklą.  

Politinė reklama bus apmokėta ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ EP rinkimų kampanijos sąskaitos. Užsakymo Nr. 98

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.