Kokio tipo kaitlentę pasirinkti?

Tikriausiai net nekyla klausimų dėl kaitlentės svarbos virtuvėje – tai vienas pagrindinių įrenginių, kurio dėka galime pasigaminti gardžiausius patiekalus. Prekyboje dabar galima rasti pačių įvairiausių kaitlenčių, todėl pasirinkti tinkamiausią gali būti pakankamai sudėtinga. Geriausia, jeigu paieškas pradėsite nuo pažinties su skirtingais jų tipais, nuo kurių priklauso ir tam tikros kaitlenčių ypatybės. Šį kartą aptarsime populiariausius jų tipus ir paminėsime svarbiausius jų trūkumus bei privalumus.

Dujinės kaitlentės

Galbūt daug kam tokios kaitlentės primena senus laikus, tačiau šio tipo buitinė technika iki šiol nepraranda savo populiarumo. Liepsną galime matyti, patogu ją valdyti, o gaminimas yra pakankamai ekonomiškas. Tiesa, šis aspektas priklauso nuo dujų kainos. Visgi, prieš apsvarstydami tokios kaitlentės kandidatūrą, turėtumėte pasidomėti, ar į Jūsų namą yra tiekiamos dujos. Priešingu atveju patiems teks pasirūpinti dujų balionu, kuris užims papildomą vietą virtuvėje ir dažnu atveju tikrai netaps žaviausiu jos akcentu.

Taip pat reikėtų turėti omenyje, kad teks šiek tiek palaukti, kol įkais kaitinami indai, o baigus gaminti teks luktelėti, kol atvės įkaitęs kaitvietės paviršius – priešingu atveju galima skaudžiai nusideginti. Kadangi tokių įrenginių degikliai yra išsikišę, jų valymas taip pat nebus pats paprasčiausias. Visgi, jeigu šių trūkumų neišsigąsite, tokią įrangą galėsite įsigyti itin palankiomis sąlygomis. Daug dėmesio susilaukia dujinės Electrolux kaitlentės – jas apžiūrėti bus galima Pigu.lt el. parduotuvėje.

Elektrinės kaitlentės

Šio tipo įrenginiai galės pasiūlyti dar gausesnį privalumų sąrašą. Reikėtų pradėti nuo to, kad elektrinių kaitlenčių paviršius yra lygus, tad jų priežiūra tampa kur kas paprastesnė. Tiesa, po gaminimo įjungta kaitvietė kurį laiką vis dar bus šilta, o jeigu gaminant ant jos užkris maistas, prikepusius likučius bus ganėtinai sunku nušveisti. Šio tipo įranga vertinama dėl to, jog įkaisti gali vos per keletą sekundžių, o temperatūra yra valdoma labai paprastai. Be to, gamintojai tokias kaitlentes vis dažniau aprūpina dar didesnį gaminimo komfortą užtikrinančiomis funkcijomis.

Kaip ir galima suprasti, šių įrenginių veikimui yra reikalinga elektros energija, tad ilgą laiką jie buvo laikomi mažiau ekonomiškais nei dujiniai. Visgi, keičiantis šių išteklių kainoms, situacija taip pat gali pasikeisti. Jeigu norisi gaminti kuo pigiau, reikėtų pasidomėti dabartinėmis jų kainomis ir ateities perspektyvomis. Dar viena išeitis – susipažinti su paskutiniuoju kaitlenčių tipu.

Indukcinės kaitlentės

Nors tai gali skambėti kaip drąsus pareiškimas, iš tiesų indukcinės kaitlentės pelnytai gali būti vadinamos ekonomiškiausiomis. Šiam tipui taip pat yra reikalinga elektros energija, tačiau jis išsiskiria savo efektyvumu. Jį lemia pati technologija: šiuo atveju kaista patys indai, o ne kaitvietės, tad procesas yra kur kas spartesnis. Be to, nebelieka šansų nusideginti ir nebereikia šveisti prisvilusio paviršiaus – dėl to priežiūra nekelia jokių papildomų rūpesčių, o saugumo lygis yra kur kas aukštesnis. Tokios kaitlentės taip pat gali pasiūlyti įvairiausių papildomų privalumų, užtikrinančių dar malonesnį gaminimo procesą.

Tačiau turėtumėte žinoti, kad tokiems įrenginiams reikalingi specifiniai, geležinį pagrindą turintys indai, tad perkant šią kaitlentę pirmą kartą, teks gerokai atnaujinti savo virtuvės reikmenų arsenalą. Be to, ir pačios kaitlentės nebus pačios pigiausios. Visgi, investavę šiek tiek daugiau, galėsite mėgautis sparčiu ir ekonomišku maisto gaminimu, tad pirminės išlaidos netruks atsipirkti.

Akivaizdu, kad kiekvienas kaitlentės tipas gali pasiūlyti savų privalumų. Svarbiausia, kad išsigrynintumėte, kokioms savybėms Jūs patys teikiate pirmenybę – tuomet sprendimą priimti bus kur kas paprasčiau.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.