Lietuvoje koncertuos legendinė grupė „Ottawan”, pagal diskų pardavimus lenkusi net „Boney M“ 

WP5DP7 Patrick Jean-Baptiste and Annette Eltice of Ottawan in concert at Top Of The Top 2019 Sopot Festival in Opera Lesna (Forest Opera) in Sopot, Poland. A

Prie legendų muzikos festivalyje Lietuvoje koncertuosiančių grupės „Modern Talking“ lyderio Thomas Anders, „nemirtingųjų“ vokiečių „Alphaville“ jungiasi po pirmųjų trijų karjeros metų pagal diskų pardavimus legendinę „Boney M“ aplenkusi grupė „Ottawan“!  Liepos 22 dieną legendos surengs pasirodymus Biržų rajono Kilučių ežero pusiasalyje. 

Pagal Kanados sostinę Otavą

Praėjusią vasarą nuostabų Kilučių pusiasalį sudrebinęs žvaigždės Chriso Normano koncertas tebuvo tik pradžia. 2023 metų liepos 22 dieną lauks dar vienas muzikinis desertas – prie jau savo dalyvavimą patvirtinusių „nemirtingųjų“ ir „amžinai jaunų“ vokiečių „Alphaville“, nekart topų viršūnėse karaliavusio Thomas Anders iš grupės „Modern Talking“ prisideda dar viena praeityje itin populiari grupė – „Ottawan“!

Prancūzų disko muzikos dueto solistas Patrickas Jeanas Baptiste jaunystėje apsigynęs diplomą norėjo tęsti muzikinę karjerą, todėl Paryžiuje įsidarbinęs garsioje kompanijoje „Air France“ įkūrė grupę „Black Underground“ ir pradėjo muzikuoti sostinės baruose. 

Čia į jį dėmesį atkreipė su Dalila, „Sheila B.&Devotion“, „The Gibson Brothers“ (ir vieno iš „Duft Punk“ dalyvio Thomas Bangalter tėvas) dirbęs vadybininkas Daniel Vangarde, kuris pasiūlė dalyvauti dar pavadinimo neturėjusiame muzikiniame disko projekte kartu su šokėja bei vokaliste Annette Eltice.

Ir jau Kanados sostinėje Otavoje (grupės pavadinimas „Ottawan“ ir kilo nuo šios šalies sostinės) prancūzų bei anglų kalbomis įrašytas pirmasis singlas „D.I.S.C.O.“ sudrebino visą Europą ir pateko ne tik į Prancūzijos, Šveicarijos, Austrijos, Nyderlandų ir Norvegijos topus. 

1980 metais šis singlas pateko ir į muzikoje išlepintų britų topus, kur išsilaikė 18 savaičių ir tais pačiais metais užėmė penktą vietą tarp visų Didžiosios Britanijos singlų pardavimų. 

Sužavėjo ir Bolivudą

Antrasis anglų bei prancūzų kalba išleistas „Ottawan“ singlas „You’re OK“ kitose šalyse itin neblizgėjo, tačiau tapo topu tėvynėje, dešimtuke išsilaikė 16 savaičių ir pagal visus pardavimus užėmė 37 vietą. 

Po albumo „D.I.S.C.O“, sėkmės sulaukė ir naujas jų singlas „Haut les mains“ (donne moi ton coeur).  1981 metų kovą dienos šviesoje ji nuskambėjo angliškai „Hands Up (Give Me Your Heart)“, Vokietijoje pateko į antrą topų vietą, kur hit paraduose užsibuvo 20 savaičių ir tik išgirdus šiuos žodžius, norisi pasinerti į aštuoniasdešimtųjų vakarėlius. 

1981 rugsėjį daina šoktelėja į trečią vietą D.Britanijoje, kur topuose išsilaiko 15 savaičių, Švedijoje pasiekia antrą, o Norvegijoje ir N.Zelandijoje pirmąją vietą, o hitų paraduose karaliavo beveik pusę metų!  

„Ottawan“ hitas sėkmės sulaukė Šveicarijoje, Austrijoje, Nyderlanduose ir kitose pasaulio šalyse. Populiarumo nestokojo ir antrasis jų ilgai grojantis muzikinis albumas „2“. 

Grupės populiarumas sklinda kaip virusas įvairiose pasaulio šalyse, daina „You’re OK“, pervadinta į „Jimmy Jimmy Jimmy Aaja“, Indijoje išverčiama į hindi kalbą ir nuskamba dainininkės Parvati Khan lūpomis didelio populiarumo sulaukusiame Bolivudo filme „Disko šokėjas“. 

Grupės „Ottawan“ lyderis: „Nekart net esu prabudęs dainuodamas“

Per pirmus trejus savo karjeros metus „Ottawan“ pardavė daugiau nei 17 milijonų diskų ir aplenkė net „Boney M“.

Paklaustas, ar nesulaukė kolegų pavydo, Patrickas Jeanas Baptiste, šypsosi: „Oi, ne, ne. Mūsų profesijoje nėra pavydo. Mes draugai, atliekame tą patį darbą, o pinigai visiškai neturi įtakos. Mes nekreipiame dėmesio į pinigus. Mums svarbiausia tai, ką mes darome.“

Vasarą į Lietuvą atvyksiantis prancūzas atvirauja, kad ir Lietuvoje nuskambėsianti daina „Crazy Music For Crazy People“ yra ir apie jį: „Taip, tai – mano gyvenimas, tiksliau gyvenimo būdas jaunystėje. Nesvarbu ar tai „Crazy Music For Crazy People“, ar „Hands Up“ – tai jaunystė.“

Pats jaunystėje jis „augo“ su Otis Redding, James Brown, Michael Jackson, Edita Piaf ir kitų garsenybių dainomis.

Liepos 22 dieną Kilučiuose koncertuosiantis ir dabar įvairiose pasaulio šalyse populiarios grupės „Ottawan“ lyderis paklaustas, kiek laiko gali pragyventi ramybėje, neklausydamas muzikos ar nedainuodamas, nedvejojo nė akimirkos:

„Mažiau nei sekundės, nes aš visuomet dainuoju. Muzika nuolat skamba mano galvoje ir nekart net esu prabudęs dainuodamas.“

Daugiau informacijos: UAB „Biržiečių žodis“ direktorius Kęstutis ISAKAS, tel. 8 620 79852, elektroninis paštas: direktorius@birzietis.lt 

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.