Rajono ūkininkai rinkosi į metų šventę

„Metų ūkio 2022“ vardą pelnė Zvanagalos ūkininkas Mantas Vegys. Šalia – draugė Sofija Griauzdaitė. Jaunąjį žemdirbį sveikina: (iš kairės) rajono meras Gintautas Gegužinskas, ūkininkas Vilhelminas Janušonis, LŪS Pasvalio skyriaus pirmininkė Lina Židonienė ir rajono ūkininkų partneriai, rėmėjai. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Gruodį vieni kitiems dažniau dėkojame, kviečiame susitikti, norime užbaigti metų darbus… Tradiciniai įmonių ir kolektyvų pokyliai, kasmečiai renginiai taip pat dažnai vyksta būtent paskutinį metų mėnesį. Redakcija sulaukė kvietimo į vieną iš jų – Lietuvos ūkininkų sąjungos Pasvalio skyriaus „Metų ūkio 2022“ apdovanojimus. Gausią rajono ūkininkų ir jų partnerių svitą priėmė kaimo turizmo sodyba „Lėvens brasta“.

Pagerbti geriausi metų ūkininkai 

„Metų ūkio“ laimėtojai paskelbti jau vasarą, o apdovanoti baigiamajame metų renginyje praėjusį penktadienį. Šiemet komisija pirmą vietą skyrė Zvanagalos viensėdžio (Vaškų seniūnija) ūkininkui Mantui Vegiui, antrą – Kalno kaimo ūkininkams Augustui ir Snieguolei Juzeliūnams, trečią – Valakėlių ūkininkams Alvydui ir Editai Baliūnams. Pasvalio rajono savivaldybės padėkos raštai bei rėmėjų dovanos šių ūkių šeimininkams įteikti už pažangų ūkininkavimą, siekiant gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros geriau besitvarkant ūkyje.

„Metų ūkio 2022“ antrąja ir trečiąja vietomis apdovanoti Augustas ir Snieguolė Juzeliūnai (Kalno k.),
Alvydas ir Edita Baliūnai (Valakėliai).
Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Mantas Vegys, pelnes „Metų ūkio“ vardą, savarankiškai ūkininkauja šešerius metus, darbuojasi ir su tėčiu Tautvydu. Augina rapsus, kviečius, pupas, taiko pažangias technologijas, ieško naudingų naujovių. Mantas kukliai pasidžiaugė, kad kai kuriais atvejais jau ir tėtį gali šio to išmokyti. Į apdovanojimų šventę jaunasis žemdirbys atvyko su drauge Sofija Griauzdaitė, taip pat kilusia iš Pasvalio krašto ūkininkų šeimos. 

Dainos, padėkos ir problemos 

Be lauktų apdovanojimų, ūkininkų renginys buvo pilnas ir kitų šventinių akcentų. Visus nustebino Linos Židonienės gyvai atlikta Sauliaus Petreikio daina „Bruoli“. Ją ūkininkų pirmininkė skyrė visiems, kurie padėjo nukentėjusiems nuo Rusijos karo Ukrainoje bei jų šeimoms. Drebančiu balsu, bet tvirta širdimi Lina dėkojo Pasvalio žemdirbiams už žmogiškumą. 

Lietuvos ūkininkų sąjungos padėka aktyviam, visuomeniškam Vaškų krašto ūkininkui Aurimui Garlauskui. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Vieną svarbiausių rajono grandžių – ūkininkus – sveikino ir meras Gintautas Gegužinskas, vicemeras bei pats ūkininkas Stanislovas Kiudis, Seimo narys Antanas Matulas ir Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas, LŪS vicepirmininkas Ignas Hofmanas. „Man labai patinka pasvalietiška tarmė. Manau, kol turėsim tarmišką kalbą, kaimai gyvuos. Nepaisant valdžios norų ją sunaikinti“, – sakė svečias. Džiaugtasi ir, kad ūkininkų gretas pildo nauja, veržli karta – gražesnių kaimų viltis. 

Seimo nario Antano Matulo padėkos raštais apdovanotos rajono ūkininkų šeimos: (iš kairės) Vaida ir Vigintas Ilgučiai, Irena ir Edmundas Ilgučiai bei Inga ir Gintautas Aglinskai. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Šventės fone išsakytos ir problemos, iššūkiai: pokyčius nešantis žaliasis kursas, neatsakingi Vyriausybės „žaidimai“ su žemės ūkiu, per greitas Europos Sąjungos reikalavimų įgyvendinimas ir kt. A. Matulas užsiminė, kad kitų metų pradžioje Pasvalyje organizuosimas susitikimas su žemės ūkio ministru, kuriame ūkininkai turės progą su vadovu susidurti akis į akį. „Aš jam sakiau, kad Pasvaly gali būt pačiam riesta. Reikės atvykti su gera komanda, kad galėtų atsakyti arba įsiklausyti“, – kalbėjo Seimo narys. 

Rajono ūkis – daugybės žmonių ir darbo valandų rezultatas 

Po ilgesnės pertraukos susitikus, įteikta ir nemažai padėkų nusipelniusiems Pasvalio rajono ūkininkams. LŪS pirmininkas Raimundas Juknevičius perdavė pagarbą Vaškų seniūnijoje žemdirbiaujančiam Aurimui Garlauskui už aktyvią visuomeninę veiklą, pagalbą organizacijai, sumanų ūkininkavimą, derinant tradicines ir gamtą tausojančias technologijas. Pasveikinta ir naujoji pirmininkė Lina Židonienė, džiuginanti nuoseklumu bei logika. 

Rajono ūkininkų pirmininkė Lina Židonienė visus nustebino atlikdama dainą. Ją skyrė teikusiems paramą karo Ukrainoje aukų šeimoms. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Simboliniai narystės ženkleliai papuošė ūkininkus, prisijungusius prie LŪS Pasvalio skyriaus: Alvydą Baliūną, Algimantą Sirbikę, Vaidutį Gegiecką, Liną Gegieckienę, Kristiną Židonytę. 

Seimo narys Antanas Matulas savo ruožtu padėkos raštu apdovanojo Vilhelminą Janušonį už ilgametį vadovavimą Pasvalio ūkininkams ir tris rajono ūkininkų šeimas: Vaidą ir Vigintą Ilgučius, Ingą ir Gintautą Aglinskus bei Ilgučius Ireną ir Edmundą už darbštumą, kantrybę, pareigingumą, žemdirbiškų tradicijų saugojimą ir pažangių naujovių plėtrą, už gražios kaimynystės ir bendruomeniškumo puoselėjimą, aktyvią visuomeninę veiklą, meilę žemei, ištikimybę savo kraštui ir sunkų triūsą, kuris stiprina ir turtina Lietuvą. 

Kasmetis ūkininkų pokylis kaimo turizmo sodyboje „Lėvens brasta“ subūrė krašto žemdirbius ir jų partnerius. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Dovanomis pagerbti ir ilgamečiai Pasvalio ūkininkų rėmėjai, partneriai, prisidėję ir prie „Metų ūkio apdovanojimų“ šventės: UAB „Pasvalio agrodileris“, UAB „Medicinos bankas“, UAB „Väderstad“, UAB „Dotnuva Baltic“, UAB „Tepalita“, UAB „Naftėnas“, Pasėlių savidraudos fondas „VH Lietuva“, UADBB „AgroRisk Brokers“, Pasvalio kredito unija, LŽŪKT Pasvalio biuras.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.