Sprendimas pacientams, kurie prarado daugumą arba visus dantis  

Lina ir Julius.

Dar palyginti neseniai pacientams, praradusiems daugumą arba visus dantis, buvo siūloma kramtymo funkciją atstatyti išimamomis plokštelėmis. Šiandien tokiems pacientams galima pasiūlyti unikalų dantų atstatymo būdą vos ant keturių implantų neišimamais protezais.

Kaip teigia Implantologijos ir odontologijos klinikos „Šypsena“ vyr. gyd. odontologė Lina Pauliukonienė, jeigu netekote daugumos ar visų dantų, protezas ant keturių implantų yra pažangiausias bedančių pacientų kramtymo funkcijos atstatymo metodas. Paprasčiau tariant –  tai tokia sistema, kuri leidžia visą dantų tiltą pritvirtinti vos ant 4 implantų. 

Galima išskirti dažniausiai pacientams kylančius klausimus dėl protezavimo neišimamais protezais. Pacientams vis dar kelia nuostabą, kaip vieno vizito klinikoje  metu įsriegiami implantai, ant kurių tvirtinamas laikinas dantų protezas tą pačią parą po operacijos. Pacientas vėl gali šypsotis, kramtyti ir grįžti kasdienę veiklą. 

Gyd. odontologė Lina Pauliukonienė pastebi, kad nuolatiniu neišimamu protezu pacientas gali džiaugtis maždaug po 4-6 mėnesių, kai implantai pilnai prigiję, ir yra saugu fiksuoti nuolatinį protezą. Tačiau gijimo laikotarpiu pacientas jaučiasi komfortiškai ir stabiliai – jis nešioja laikiną protezą, kuris pagaminamas dar pirmąją parą po operacijos.

Gyd. odontologė Lina Pauliukonienė

Dažnai sulaukiame pacientų nuogąstavimų, kad dėvint tradicinius išimamus protezus yra sunku kramtyti, protezas nėra stabilus burnoje ar pritrina žaizdeles gleivinėje, kas sukelia didelių nepatogumų kasdieniame gyvenime. Būtent neišimamas protezas, kuris fiksuojamas ant keturių implantų, yra itin stabilus ir tvirtas, jo nereikia išimti miego metu. Gyd. odontologė Lina Pauliukonienė išskiria pagrindinį neišimamo protezo privalumą – komfortą. Pacientas pamiršta įtampą kalbant, kramtant maistą ar juokiantis. Nėra jokios tikimybės, kad protezas iškris, o šis faktorius psichologiškai veikia ypatingai teigiamai. Pacientai gali aktyviai judėti, sportuoti, laisvai bendrauti, valgyti kietą maistą, dainuoti ar į valias juoktis. 

Šis protezavimo neišimamais protezais būdas pacientui suteikia tokį jausmą, kaip būtų su nuosavais dantimis. Taip pat yra svarbu išskirti ne tik fiziologinius pojūčius, bet ir šypsenos estetiką – dantys atrodo itin natūraliai. Mūsų klinikos pacientai po gydymo dažnai teigia, kad atgavus šypseną, atgavo ir gyvenimo kokybę, atsipalaidavo ir jaučiasi gražesni. 

Prieš ir po.

Gyd. odontologė Lina Pauliukonienė priduria, kad neišimamų protezų priežiūra taip pat mažai skiriasi nuo nuosavų dantų priežiūros. Protezas valomas įprasta dantų pasta ir šepetėliu, patariame papildomai naudoti vandens irigatorių. Profesionalią burnos higieną rekomenduojame atlikti kartą per 6 mėnesius, o kontrolinį apsilankymą pas prižiūrintį specialistą – kartą per metus. Tinkamai lakantis burnos higienos ir vizitų pas prižiūrintį specialistą grafiko, dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą.  Apibendrinant, toks protezas yra patogus, ilgaamžiškas ir estetiškas.

Pasak gyd. odontologės Linos Pauliukonienės, apskaičiuota, kad protezavimui ant keturių implantų tenka geriausias kokybės ir kainos santykis. Tai unikalus dantų atstatymo metodas, kai vietoje tradiciškai 6-8 implantų įsriegiami tik 4 implantai. Tad jau chirurginės dalies kaina yra 40-60 proc. žemesnė lyginant su tradicine dantų implantacija 6-8 implantais.  Šiuo metu tokia šypsenos atstatymo metodika yra neabejotinai vienas geriausių sprendimų tiems pacientams, kurie yra praradę daugumą arba visus dantis. Implantologijos ir odontologijos klinikoje „Šypsena“ Panevėžyje ne mažiau nei kartą per savaitę konsultuoja ir operuoja tretinio lygio specialistas –  gyd. burnos chirurgas Julius Jankauskas, todėl užtikrinamas kokybiškas gydymas ir priežiūra nuo gydymo plano sudarymo iki pilno sugijimo.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.