Jauki pėsčiųjų oazė tarp dviejų mokyklų

Po rekonstrukcijos iš esmės pasikeitė Petro Vileišio gatvės vaizdas. Aidos GARASTAITĖS nuotr.

Artėja į pabaigą Pasvalio miesto dalies Petro Vileišio gatvės rekonstrukcija. Tarp Petro Vileišio gimnazijos ir „Riešuto“ mokyklos esanti 67 metrų gatvės atkarpa tampa jaukia pėsčiųjų alėja, kurioje bus galima ne tik prisėsti ant suoliukų pailsėti, bet ir žaisti šachmatais, šaškėmis bei stalo tenisu. 

Pagal buvusio rajono architekto, dabar Savivaldybės administracijos vietinio ūkio ir plėtros skyriuje mentoriumi dirbančio Kęstučio Klivečkos parengtą projektą, dalis P. Vileišio gatvės išgrįsta trinkelėmis. Iš karto krenta į akis dvi 64 spalvotomis trinkelėmis papuoštos šachmatų ir šaškių „lentos“, skirtos šių populiarių žaidimų mėgėjams. Projekto autorius K. Klivečka sakė, kad lauko šachmatų ir šaškių figūras buvo pažadėjusi parūpinti „Riešuto“ mokykla, o Petro Vileišio gimnazija įsipareigojo pėsčiųjų alėjoje pastatyti stalo teniso stalą, panašų, koks yra Svalios parke. Tad abiejų ugdymo įstaigų garbės reikalas yra tesėti pažadus. Juolab kad dažniausiai jaukioje alėjoje lankysis jų auklėtiniai. 

Prie projekto prisideda ir miesto seniūnija, užsakiusi dailius suoliukus ir šiukšliadėžes. Penkiose klombose bus pasodinti dekoratyviniai krūmai. Šiam darbui vadovaus Vietinio ūkio ir plėtros skyriaus teritorijų planavimo (kraštovaizdžio) specialistė Joana Grincevičienė. 

P. Vileišio gatvės atkarpą trinkelėmis išklojo UAB „Svalex“ darbininkai. Šie darbai atsiėjo per 8 tūkst. eurų. 

jų mokyklų

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.