Šiųmečiai Pasvalio šventiniai simboliai – kėnis, „Kalėdųmobilis“, nykštukai

Aidos GARASTAITĖS nuotraukos.

Antradienį, į tradicinę vietą – Vytauto Didžiojo aikštę – atvežtas ir pastatytas artėjančių Kalėdų ir Naujųjų metų simbolis žaliaskarė eglė. Tiksliau balteglė arba kėnis. Skirtingai nei paprastos eglės, kėnio spygliai visiškai neduria. Kupliomis šakomis aplipusią gražuolę šiemet Pasvaliui padovanojo Nepriklausomybės gatvėje gyvenanti Marija Šinkevičienė. Ištikima „Darbo“ skaitytoja pasakojo, kad maždaug prieš penkiasdešimt metų kėnio daigą parsivežė iš Rygos turgaus. „Tada Latvijos sostinėje lankiausi kartu su seserimi pasvaliete Ona Baliūniene. Patiko turguje matytas visais metų laikais žaliuojantis medelis, tad ir nusprendžiau jį pasisodinti namo kieme“, – pasakojo pasvalietė. Iš Rygos parvežtam kėniui patiko Pasvalio žemė ir per kelis dešimtmečius jis smarkiai išsistiebė į viršų bei plotį. Tiek, kad, įsisiūbavus vėjui, linguojančios medžio šakos pradėjo grasinti namui. M. Šinkevičienė paaiškino, kad kėnis pasodintas priesmėlio dirvožemyje, tad pagrįstai baiminosi, jog stiprus vėjas gali su šaknimis išversti medį tiesiai ant namo stogo. 

Sodybas puošiantys medžiai tampa tarsi jose gyvenančių šeimų dalimi. Ar negaila buvo skirtis su kėniu? „Antradienio rytą, kai miesto seniūnijos darbininkai atvažiavo nupjauti kėnio, suskaudo širdį. Juk šitiek metų medis augo ir prie jo buvau pripratus. Bet, kaip minėjau, labai neramu būdavo, kuomet smarkus vėjas judindavo šakas. Tad atėjo laikas išleisti kėnį papuošti miestą“, – kalbėjo M. Šinkevičienė. 

Pasvalietės dovanotą kalėdinį simbolį puoš dailės mokytojo Boleslovo Tuskėno vadovaujama Pasvalio kultūros centro darbuotojų komanda. Kultūros centro direktorius Robertas Lavickas minėjo, kad šis procesas gali užtrukti iki dviejų savaičių. 

Kalėdų ir Naujųjų metų simbolį miestui šiemet dovanojo pasvalietė Marija Šinkevičienė. Aidos GARASTAITĖS nuotraukos.

Šėlstančios koronaviruso pandemijos ir besitęsiančio karantino fone kalbėti apie tradicinę Kalėdų eglutės įžiebimo šventę šiemet, deja, nėra prasmės. Paprastai tokia ceremonija vykdavo per Pasvalio miesto įkūrimo dieną – gruodžio 6-ąją. Tačiau tai nereiškia, kad šventinės dvasios, išskyrus papuoštą eglę, mieste nebus. Jaunatviška energija pasipildęs sumanus ir kūrybingas Pasvalio kultūros centro kolektyvas parengė pasvaliečiams ne vieną malonų siurprizą. Apie juos jau buvo užsiminta antradienio „Darbe“. Direktorius R. Lavickas patikslino, kad gruodžio 10–11 dienomis į įstaigų ir daugiabučių namų kiemus užsuks spalvingas nykštukų „Kalėdųmobilis“. „Pagal iš anksto sudarytą grafiką, kurį skelbsime feisbuke ir internetinėje svetainėje, gruodžio 10 d. „Kalėdųmobilis“ aplankys įstaigų kiemus, o gruodžio 11 – daugiabučių namų kiemus. Žinoma, į visus fiziškai neįmanoma bus užsukti. Šios atrakcijos detalių nenorėčiau atskleisti – tegul lieka šventinis paslapties šydas. Viliamės, kad pro daugiabučių langus mus sutiks daug besišypsančių pasvaliečių“, – sakė R. Lavickas.

 Kultūros centro vadovas kviečia visus tapti kalėdinio Pasvalio puošėjais. Juk nereikia didelių pastangų, norint elektrinėmis girliandomis, žaisliukais padabinti langus, medžius. Primename, kad po minėtos akcijos papuoštų namų, butų, įstaigų, kavinių langus, kiemų nuotraukas Pasvalio kultūros centras prašo siųsti į šios įstaigos feisbuko profilį. 

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.