Odontologai neigia mitą, kad dantų tiesinimas taikomas tik jaunuoliams: į juos kreipiasi vis daugiau suaugusiųjų

Dantys tiesinami skaidriomis kapomis (kairėje) ir breketais (dešinėje)

Vaikystėje, paauglystėje didelį dėmesį kreipiame į kiekvieną kreivai išdygusį dantį. Tačiau jei nieko nedarome, galiausiai su tuo susitaikome ir nebepastebime. Tačiau kreivi dantys yra diskomfortas, lydintis visą gyvenimą ir sukeliantis tiek fizinių, tiek psichologinių sunkumų. „Kasdien matome, kaip pacientai išgyvena dėl netaisyklingo sąkandžio, o kalbėdami prisidengia burną ranka“, – pasakoja odontologas Gotfridas Krujalskis. Deja, bet daugelis jų vis dar klaidingai mano, kad dantų tiesinimas atliekamas tik jaunuoliams.

Dantų tiesinimas suaugusiems

Šiuolaikinė ortodontija yra plačiai pažengusi ir siūlo naujus efektyvius dantų tiesinimo sprendimus, tinkamus ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Daugelis pacientų pirmą kartą išgirsta, kad nei 40, nei 50 metų nėra tas amžius, kuomet vėlu turėti taisyklingą šypseną. Bet labiausiai jie nustemba, kai jau po viso gydymo supranta, kiek daug diskomforto anksčiau kėlė netaisyklingas sąkandis ir kreivai išdygę dantys. „Išsilyginus šypseną pagerėja ne tk dantų būklė, burnos higiena, bet ir psichologinė savijauta – žmogus ima mažiau kontroliuoti save ir daugiau džiaugtis gyvenimu“, – pacientų patirtimis dalijasi G.Krujalskis.

Nepastebimas dantų tiesinimas 

Odontologas atskleidžia, kokia yra viena pagrindinių priežasčių, sulaikanti nuo dantų tiesinimo: „Suaugusieji nepageidauja dėvėti ryškiai matomų metalinių breketų ar plokštelių. Jie nenori, kad kiti žinotų apie gydymą“. Tačiau šiandien yra alternatyvų. Skaidrios kapos yra šiuolaikinė dantų tiesinimo technologija, leidžianti švelniai, diskretiškai bei efektyviai ištiesinti kreivus dantis. 


Dantys tiesinami skaidriomis kapomis

Prieš pradedant šį gydymą, odontologas apžiūri pacientą, atlieka 3D kompiuterinę tomografiją ir specialia programa suplanuoja gydymo eigą. Pacientas gali matyti, kaip keisis jo dantų padėtis ir sąkandis. Tuomet pagal šias projekcijas yra pagaminamos skaidrios kapos, kurias reikia keisti kas kelias savaites, pagal gydytojo nurodymą. Kapos pacientui pateikiamos iš karto, todėl gerokai sumažėja ir apsilankymų pas gydytoją skaičius. Tai dar vienas privalumas skubantiems ir dirbantiems žmonėms. Taigi, dantų tiesinimas dabar yra gerokai paprastesnis nei anksčiau ir pritaikytas ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų poreikiams. 

 Dantų tiesinimas kapomis atliekamas klinikoje „Dantų meistrai“, Gedimino g. 27, Kupiškis

Daugiau informacijos: www.dantumeistrai.lt, Tel. +370 615 666 55

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Didžioji dalis kreivų dantų problemų yra ateinantys iš estetikos, visi norime būti gražūs, simpatiški, neatstumti kitų ir padaryti pirmą gerą įspūdį. Nenuostabu, kad ne tik jaunimas nori būti gražus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.