Kviečiame į susitikimą su charizmatiškuoju istoriku, televizijos laidų vedėju

www.facebook.com nuotrauka.

Didelio populiarumo sulaukusių knygų serijos apie Antrąjį pasaulinį karą autorius, intelektinių žaidimų kūrėjas ir organizatorius, televizijos laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vedėjas, Nacionalinės ekspedicijos dalyvis, buvęs sporto komentatorius – tai toli gražu ne visa Roberto Petrausko, charizmatiškojo 43 metų trijų dukterų tėčio, kuriam jaunystėje yra tekę naktimis miegoti daugiabučio namo koridoriuje ant radiatoriaus, o pragyvenimui užsidirbti prekiaujant Maskvos Lužnikų turguje, veikla. 

Besidomintieji Antruoju pasauliniu karu turbūt jau spėjo perskaityti bent vieną iš trijų jo parašytų monografijų apie prieš aštuonis dešimtmečius Europoje įsiliepsnojusį milžinišką karo gaisrą. R. Petrauskas trilogiją pradėjo „Trečiojo Reicho triumfu“, po to sekė „Lemtingi sprendimai“ , o praėjusiais metais pasirodė „Barbarosa“. Pirmosios dvi trilogijos dalys buvo parduotos rekordiniu 21 tūkst. egzempliorių tiražu. 

„Tai reiškia, kad ši knygų serija apie Antrąjį pasaulinį karą turi savo ištikimą skaitytoją ir jie visi nesutilptų į „Žalgirio“ areną“, – kalbėjo autorius praėjusių metų gruodį Vilniaus istorijos „Nemuziejuje“, pristatydamas 720 puslapių „Barbarosą“. R. Petrausko parašytų knygų sėkmės priežastis – įdomus, įtraukiantis, dokumentiniais faktais paremtas stilius. Anot šiaip jau retokai pagyras žarstančio žurnalisto Rimvydo Valatkos, „Barbarosą“ drąsiai galima cituoti Londone, Vašingtone ar Paryžiuje. 

Didelius savo gerbėjų būrius turi R. Petrausko vedama LRT laida „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“. Žiūrint kitą populiarią LRT laidą „Nacionalinė ekspedicija“, visuomet įdomu klausytis R. Petrausko istorinių įžvalgų ir pastebėjimų. 

Spalio 9 d., trečiadienį, 17 val. charizmatiškasis istorikas, laidų vedėjas kviečia pasvaliečius į susitikimą Pasvalio Mariaus Katikiškio bibliotekos konferencijų salėje (3 a.). Svečias pažadėjo atsivežti ir minėtų knygų, tad norintieji galės jų įsigyti. Renginį ves laikraščio „Darbas“ redaktorius Viktoras Stanislovaitis. 

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.