Pakeiskite išimamus dantų protezus į šiuolaikiškus protezus ant implantų ir naujai atraskite gyvenimo džiaugsmą! Tikra istorija apie susigrąžintą šypseną

Tamara, kaip ir dauguma Lietuvos senjorų, gyveno su išimamais dantų protezais. Jau daugiau negu dvejus metus moteris nešioja neišimamus protezus ir sutiko pasidalinti savo istorija ir išgyvenimais apie įvykusius pokyčius. 

– Sakykite, nuo ko viskas prasidėjo, kodėl nusprendėte imtis kardinalių pokyčių? 

– Penkiasdešimties metų dėl paradontozės praradau visus nuosavus dantis, tad ilgiau negu dešimt metų nešiojau išimamus protezus – dantų plokšteles. Viršutinio žandikaulio plokštelę dar galėdavau kuriam laikui pritvirtinti protezų klijais, apatinė plokštelė laikėsi visai prastai. 

Turbūt daug senjorų mane supras, ką reiškia nuolatinė protezų priežiūra, nuospaudos ant dantenų ir nuolatinė įtampa. 

Tikrai esu turėjusi gėdingų nesusipratimų viešose vietose, kai plokštelės krito. Nesumeluosiu sakydama, kad jaučiausi apgailėtinai. 

– Kas pastūmėjo ryžtis operacijai – dantų implantacijai? 

– Su išimamais protezais neįmanoma normaliai valgyti: gerai sukramtyti maisto beveik neįmanoma. Nakčiai plokštelės yra valomos ir išimamos iš burnos. Ką reiškia vien psichologinė būsena būti be dantų? Aš jaučiausi ne laiku pasenusi, dantys atrodė dirbtinai, o veidas liūdnas, nes lūpų kampučiai buvo nusileidę. Pasitarusi su šeima, tvirtai nusprendžiau, kad noriu pokyčių ir visaverčio gyvenimo. Šešiasdešimties gyvenimas nesibaigia, todėl ko nors imtis man atrodė būtina. 

– Papasakokite, kokia buvo gydymo eiga? 

– Visų pirma išsirinkau gydymo įstaigą, kurioje norėčiau gydytis ir galėčiau pasitikėti specialistais. Nusprendžiau visą gydymą patikėti Implantologijos ir odontologijos klinikos „Šypsena“ komandai, kuri pirmiausia ištyrė ir įvertino mano burnos būklę. Nusprendėme kiekviename žandikaulyje sriegti po keturis implantus, ant kurių bus fiksuojamos neišimamos plokštelės. Kadangi išimamus protezus nešiojau ilgiau negu 10 metų, per tiek laiko žandikaulio kaulas sunyko, tad vienu metu buvo atliekama ir kaulo augmentacija. 

Implantacija praėjo be nesklandumų, suteikta profesionali pooperacinė priežiūra, viso gijimo laikotarpiu jaučiausi saugiai, nes vyr. klinikos gydytoja Lina Pauliukonienė ne tik sudarė aiškų ir finansiškai įkandamą gydymo planą, stebėjo gydymo eigą, bet ir prižiūrėjo pooperaciniu laikotarpiu. 

Labiausiai bijojau skausmo ir kad mano amžiuje implantai neprigis. Mano baimės pagrindo neturėjo – esu nustebusi, kad jau po keleto dienų jaučiausi puikiai, nors operacija buvo didelės apimties. Nors stebėtis nereikėtų, mano pasirinktoje klinikoje dirba chirurgai iš Vilniaus Žalgirio klinikos, kurie yra tikri profesionalai. 

Daugiausia emocijų sukėlė nuolatinių dantų uždėjimas. Protezų kokybė, išvaizda ir priežiūra pranoko visus mano lūkesčius ir didžiausias svajones. Ant implantų pritvirtintų protezų nereikia išimti nei miegant, nei valant. Tiesiog periodiškai lankausi pas savo gydytoją profilaktinei apžiūrai ir kasdien tinkamai prižiūriu dantis. Džiaugiuosi, kad klinikoje dirbantys specialistai geranoriškai reaguoja į mano klausimus, galiu bet kada kreiptis. 

– Kokie didžiausi pokyčiai? 

– Jau daugiau negu dvejus metus nešioju neišimamus protezus. Labiausiai mane džiugina, kad išnyko psichologinis barjeras šypsotis, juoktis, natūraliai reikšti emocijas. Valgau įvairų visavertį maistą nesibaimindama, kad negalėsiu atkąsti, sukramtyti ar pamesiu protezą. Išsisprendė ir virškinimo problemos, maistą dabar sukramtau daug geriau negu prieš tai. 

Kiti pliusai – tai estetiškai atrodanti šypsena ir komfortas. Aš pastebiu ir veido formos pokyčius, jaučiuosi jaunesnė ir sveikesnė. Žinau, kad gydymo kaina gali pasirodyti nemaža, tačiau įvertinant, kad tai – ilgalaikė investicija į sveikatą ir kasdienę savijautą, argumentų prieš nebelieka. 

Implantologijos ir odontologijos klinikoje „Šypsena“ Panevėžyje galite registruotis nemokamai konsultacijai dėl burnos ir dantų būklės įvertinimo ir gydymo plano sudarymo.
Kontaktai pasiteirauti ir registruotis: tel. 8 640 17 473, el. paštas info@sypsenaok.lt

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.