Naujieji Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios vargonai ruošiami kelionei į Pasvalį

Vokietijos Gluckstado miesto bažnyčioje dirbanti vargonų ardytojų komanda. Pirmas
iš kairės – Rimvydas Mitkus. Asmeninio albumo nuotrauka.

„Darbas“ jau ne kartą rašė apie iniciatyvą pakeisti šimtamečius, smarkiai puvėsio ir kinivarpų pažeistus Pasvalio bažnyčios vargonus. Naujo instrumento kaina – daugiau nei milijonas eurų, todėl buvo nuspręsta ieškoti pigesnio varianto. 

Puikios būklės vargonus mūsų kraštietis Rimvydas Mitkus surado Vokietijos Gluckstado miesto bažnyčioje. Vokiečiai nusprendė turimus neobarokinio stiliaus vargonus pakeisti romantinio stiliaus instrumentu. 

Gluckstado bažnyčios vargonai yra trisdešimties registrų (Pasvalio bažnyčios – trylikos), tad puikiai tarnaus ne tik liturgijai, bet ir koncertinei veiklai. 

Už vargonus buvo sumokėti 35 tūkst. eurų. Juos skyrė Savivaldybė. 

Nuo praeitos savaitės Vokietijos Gluckstado mieste darbuojasi Rimvydas Mitkus, kuris kartu su keliais kolegomis, vargonų specialistais, ardo instrumentą ir ruošia jį kelionei į Pasvalį. 

– Darbo daug. Detalės sunkios, kai kurios sveria net 600 kilogramų, tad tenka gerokai paprakaituoti, – „Darbui“ telefonu sakė R. Mitkus. 

Muzikantas tikisi, kad ardymo darbai per šią savaitę bus baigti ir vargonai jau penktadienį pajudės link Lietuvos. 

Tiesa, pasidžiaugti naujo instrumento skambesiu pasvaliečiai dar negalės. Laukia vargonų choro balkono pertvarkymo darbai, nes dabartinė jo erdvė naujam, už senuosius vargonus gerokai masyvesniam instrumentui bus per ankšta. Pertvarkyti choro balkoną ir sumontuoti naujuosius vargonus prireiks maždaug pusmečio. 

Darbų sparta taip pat labai susijusi ir su finansiniais ištekliais, todėl visi, norintys ir galintys paaukoti kilniam ir prasmingam tikslui, kad mūsų šventovėje suskambėtų nauji vargonai, savo aukas gali pervesti į specialią sąskaitą LT 424010051001829836 arba atnešti į bažnyčią, kur yra pildomi tikslinės aukos lapai.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.