Mūsų keramikų kūriniai keliavo į Vilnių…

Lietuvos mokinių keramikos konkurse „Kitas 100“ dalyvavo Pasvalio muzikos mokyklos Dailės skyriaus jaunosios kūrėjos Dominyka Stuknytė, Urtė Baltrušiūnaitė, Egidija Giedraitytė, Austėja Petrušauskaitė, Laura Tamošiūnaitė, Paulina Vilaišytė, Gabrielė Briedytė, Rugilė Paliukėnaitė (nėra Domanto Vareikos, bet nuotraukoje dešinėje yra jo darbas), mokytoja – keramikė Nerutė Čiukšienė. Aidos DULKIENĖS nuotrauka.

– Keramikos kūrinyje „Mano gimtinė“ norėjau pavaizduoti savo aplinkos gamtą. Gyvenu Pasvalyje, parke, ir viską, ką nulipdžiau, pati mačiau. Ant kalno, kuriam reikėjo daug molio, patupdžiau porą kiškių ir du žiogus, o ant medžio – paukštį. Ir tam panaudojau dešimt spalvų, – apie savo keramikos darbą pasakoja Pasvalio muzikos mokyklos Dailės skyriuje trečius metus besimokanti aštuonmetė Paulina Vilaišytė, tapusi Lietuvos mokinių keramikos konkurso „Kitas 100“ laureate.

Mergaitė prisipažįsta, kad sunkiausia buvo nulipdyti žiogo kojytes. Teko žiogelį pasigauti ir ištyrinėti. Nelengva išraityti ir sparno ornamentą. O smagiausia buvo kurti paukštį ir kiškį…

Keramikos darbų konkurse iš visos Lietuvos šiemet dalyvavo beveik šimtas jaunųjų keramikų. Juos vertino profesionalų komisija, vadovaujama dailininko keramiko, Lietuvos dailininkų sąjungos Keramikos sekcijos pirmininko Gvido Raudoniaus.

Buvo atrinkta penkiolika geriausių keramikos kūrinių, po penkis iš kiekvienos amžiaus grupės. Pasvalietė Paulina Vilaišytė laureate tapo 7–10 metų keramikų grupėje.

Nugalėtojai buvo apdovanoti laureato diplomais, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro prizais, rėmėjų atminimo dovanomis.

– Dovanų gavau ir tris gabalus molio – juodo, balto, rudo. Mano mamytė sako, kad labai norėtų paminkyti molį. Dabar duosiu ir jai, – šypsosi Paulina.

Pernai ji taip pat dalyvavo Lietuvos mokinių keramikos konkurse, ir apskritai daug lipdo, daug piešia

– Visos palangės namuose keramikos darbais nustatytos. Man labai patinka lipdyti. Keramiką lankysiu, aišku, kol baigsiu mokyklą. Sužinoję, kad šiemet konkurse laimėjau, apsidžiaugė ir mamytė, ir tėtis. O dvejų metų brolis Majus lipdo iš plastilino. Molį nuo brolio slepiu…

– Šiemet Lietuvos keramikų konkurse dalyvavo devyni mūsų skyriaus mokiniai. Ir visų jų darbai verti dėmesio, tikrai gražūs. Tik iš vyresniųjų grupės niekas nepanoro dalyvauti. Nors ir konkurso tema „Kitas 100“ nebuvo lengva, – pastebi Dailės skyriaus vadovė keramikė Nerutė Čiukšienė.

Dailininko keramiko Gvido Raudoniaus anotacijoje parašyta:

– Lietuva išgyvens dar šimtą ir daugiau, jei būsime kūrybingi.

Į apdovanojimų ceremoniją Vilniun suvažiuoja darbų autoriai ir jų mokytojai. Visiems organizuojama pažintinė ekskursija į Dailės akademiją, kur demonstruojama keramikos technologinė bazė, žaismingi studentų sukurti filmukai.

Be to, per apdovanojimus koncertavo Balio Dvariono mokyklos mokiniai.

Nuvažiavę į sostinę, pasvaliečiai nepraleidžia progos aplankyti ir parodas.

– Dailininkų sąjungos galerijoje apžiūrėjome Dianos ir Tomo Rudokų tapybos darbus, „Arkos“ galerijoje užsukome į grafikos parodą, – pasakojo Nerutė Čiukšienė.

– Dabar galvoju, ką įdomaus galėčiau nulipdyti Kalėdoms, – atskleidžia Lietuvos mokinių keramikos konkurso „Kitas 100“ laureatė Paulina Vilaišytė, Pasvalio Svalios progimnazijos antrokė.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.