Mažosios Viktorijos įkvėpta knygelė vaikams tvirtina: „Viskas bus gerai“!

Jurga Baltrukonytė ir knygą iliustravęs fotografas Algis Kriščiūnas. Vygaudo JUOZAIČIO nuotrauka.

Maža besišypsanti „garbanėlė“ kartu su būriu vietoje nenustygstančių vaikų nuoširdžiai besidžiaugianti gyvenimu. Lyg ką tik jai visai nebūtų tekę patirti milžiniškų iššūkių… Tokia pasirodė mažoji Viktorija Tamulionytė, kurios sunkią, bet ne vienam stiprybės įkvėpusią kovą su liga sekė ne tik Pasvalio ir jo apylinkių, bet ir visos Lietuvos žmonės. Šiandien iš pirmos pažiūros nė nesimato pėdsakų tos sunkios kovos, kuri įkvėpė netgi knygos atsiradimą – ką tik pristatyta žurnalistės ir rašytojos Jurgos Baltrukonytės knygelė vaikams „Viskas bus gerai“.

Leidinio atsiradimą organizavo „Happimess“ labdaros vaikams iniciatyva, kuri rūpinasi onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais. Kasmet „Happimess“ remia penkias šeimas, auginančias onkologinėmis ligomis sergančius ligoniukus. Kaip naujosios knygos pristatymo renginio pradžioje pasakojo viena „Happimess“ iniciatyvos įkūrėjų Jolanta Pupkevičienė, jiems pradėjus savo veiklą buvo ir tokių žmonių, kurie skeptiškai stebėjosi: „Rūpinsitės onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais? Kaip banalu…“ Tačiau, kaip susigraudinusi teigė pati J. Pupkevičienė, ar banalu tai mamoms vaikų, kurie iš ligoninės grįžta į malkinės dydžio kambarėlį be patogumų? Ar banalu tai mamoms, kurios jau neteko savo vaikų?..

Visgi knygos pristatymo renginys buvo pilnas ne liūdnų minčių, o nuoširdaus džiaugsmo – būtent to siekia ir knygelė „Viskas bus gerai“. Kaip minėjo J. Pupkevičienė, ji nė neįsivaizdavo, kad knygą vaikams apie onkologinę ligą, kuri išties galėtų pakelti ūpą, rašytų kitas žmogus, o ne Jurga. Savo ruožtu pati naujosios knygos autorė tvirtino, kad, sulaukusi pasiūlymo sukurti knygą tokia tema, iš pradžių patyrė „atmetimo“ reakciją, tačiau vėliau suvokė, jog tai iššūkis, kurio privalo imtis. Panašiai jautėsi ir knygą iliustravęs fotografas Algis Kriščiūnas, prisipažinęs, kad pirmąkart perskaitęs „Viskas bus gerai“ susigraudino, tačiau išties patikėjo, kad, kaip bebūtų, galiausiai išties viskas bus gerai…

Ryškiu, geltonos spalvos viršeliu akį traukianti knygelė pasakoja apie šuniukų šeimyną, kurios kiekvienas narys – personažas, kokių galime kasdien sutikti ir tarp mūsų, žmonių. Knygelėje rašoma apie gydytojus, vaikštančius su tikra varlyte ant kaklo, geruosius robotus, laiką, praleistą ligoninėje, nepaprastai mylinčius rūpestingus senelius. „Bendraudama su Viktorija, sužinojau, kad, pasirodo, vaikai ligoninėje aparatus vadina „robotais“, o kad būtų smagiau, juos visaip išpuošia“, – pasakojo knygelės autorė J. Baltrukonytė. Jai antrindama, knygos pristatyme viešėjusi vaikų onkohematologijos skyriaus vedėja Sigita Stankevičienė prisiminė, kad Viktorijos „robotas“ visuomet būdavo išpuoštas labiausiai iš visų. „Ji visuomet buvo mūsų mažoji princesė, ar ne, Viktorija?“ – šypsojosi gydytoja. Prieš tai, pačioje pristatymo pradžioje, ji retoriškai susirinkusiųjų klausė, ar jie galėtų pasakyti, kuri iš daugybės Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų skaitykloje besišypsančių mergaičių buvo ta, kuriai dar visai neseniai teko iškęsti ir sekinančią chemoterapiją ir sudėtingą kojytės operaciją?

Knygos pristatyme dalyvavo ir mažoji Viktorija (dešinėje). Vygaudo JUOZAIČIO nuotrauka

Be kita ko, su minėta operacija susijusi ir viena smagi istorija, kurią papasakojo J. Baltrukonytė. Esą, kai knygelę perskaitė Viktorijos mamytė Irena, knygos kūrybinio proceso metu buvusi viena svarbiausių rašytojos patarėjų, šuniukų šeimynėlės istorija jai pasirodė labai artima vienam tikram įvykiui. Kai Viktorijai operavo kojytę, ji kurį laiką negalėjo, o vėliau – net ir prisibijojo vaikščioti. Tuo metu ji gavo dovanų mažą šuniuką. Vieną dieną, Viktorijos mamytei kepant blynus, mažoji sėdėjo ant kėdės, o šalia jos buvo naujasis draugas. Po kiek laiko mama atsisukusi pamatė, kaip Viktorija jau seka paskui šuniuką – taip po truputį ji ir vėl žengė pirmuosius žingsnius.

Nepaprastos šilumos kupina knygelė „Viskas bus gerai“ – tai unikalus padrąsinimas tiek vaikams, tiek jų tėveliams. Visgi džiugiausia, kad ją įkvėpusios mažosios Viktorijos istorija tai liudija ne tik knygos puslapiuose, bet ir realiame gyvenime.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.