Atlaikė konkursų maratoną

Su mokytoja Lolita Trepekūniene prie Vilniaus rotušės, kur Gabrielei buvo įteiktas konkurso „Grand prix“.

Pasvalio muzikos mokyklos pianistė Gabrielė Kavaliauskaitė (mokytoja Lolita Trepekūnienė) dalyvavo antrajame respublikiniame jaunųjų atlikėjų ir kamerinių ansamblių konkurse, kurį organizavo Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų ir Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos.

Per tris konkurso dienas pasirodė 137 atlikėjai, grojantys pačiais įvairiausiais instrumentais.

Tarkim, mūsų penktokės pianistės Gabrielės kategorijoje varžėsi ir akordeonininkai, smuikininkai, fleitininkai, kanklininkai, saksofonininkai.

– Ir visų atlikėjų buvo bendras vertinimas, todėl komisiją sudarė įvairių specialybių profesionalai, – paaiškino mokytoja Lolita Trepekūnienė. – Taigi konkursas sudėtingas, tačiau iš karto jautėm, kad Gabrielei pavyko neblogai pagroti.

Nors toks įvertinimas per kuklus, nes publika mūsų atlikėją palydėjo ovacijomis, o komisija Gabrielei skyrė pirmo laipsnio laureatės diplomą.

Vertinimo komisijai vadovavo profesorius Adomas Kontautas.

Pianistė Gabrielė Kavaliauskaitė konkurse atliko du kūrinius – Mocarto „Sonatą“ ir Galos „Noktiurną“.

Gabrielei taip pat buvo įteiktas diplomas už geriausią klasicizmo epochos kūrinio atlikimą. – Buvom pakviestos į konkurso laureatų koncertą, kuris vyko Vilniaus rotušėje, – prisiminė mokytoja, kaip sostinės rotušėje pasirodė aštuoniolika ne tik šių, bet ir praėjusių metų laureatų, o Gabrielė grojo paskutinė.

Vienintelė Gabrielė Kavaliauskaitė laimėjo „Grand prix“, kuris ir buvo įteiktas Vilniaus rotušėje. Mūsų pianistė dovanų gavo Dainos Rakšnienės tekstilės paveikslą. Konkurso nugalėtoją sveikino tėveliai ir visas būrys giminaičių.

– Jau vien pakliuvimas koncertuoti rotušėje – didelis įvykis. O čia dar įteiktas pagrindinis prizas, – emocijų neslepia mokytoja Lolita Trepekūnienė.

Visą straipsnį skaitykite 2017-05-11 „Darbe“

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.