Su mokyklos bendruomene susitiko Jogaila Morkūnas

Valanda su Jogaila Morkūnu neprailgo.

Televizijos žurnalisto Andriaus Tapino projektas „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ penkiasdešimt šalies mokyklų suteikė galimybę kovo–gegužės mėnesiais svečiuose sulaukti žinomų šalies žmonių: televizijos, pramogų verslo atstovų, žurnalistų, atlikėjų. Projektas sulaukė milžiniško populiarumo. Vien per dvi pirmąsias registracijos dienas gauta net 650 anketų. Tarp laimingųjų, tapusių projekto dalyviais, pateko ir Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla. Kovo viduryje mokyklos bendruomenė – mokiniai, mokytojai – bendravo su Lietuvos radijo ir televizijos žurnaliste Rita Miliūte, o praėjusį trečiadienį į susitikimą atvyko taip pat žinomas televizijos žurnalistas, Viešosios įstaigos „Pirmoji kava“ vadovas Jogaila Morkūnas.

Apie mokyklinius laikus

„Mylėjau ne mokyklos pastatą, kurio vestibiulį puošė trys kolonos, o jame praleistą laiką. Kiekvieną rytą sakydavau, kad noriu eiti į mokyklą, nes troškau naujų žinių, norėjau susitikti su draugais, su protingesniais už mane žmonėmis – mokytojais“, – sau įprasta greitakalbe žodžius bėrė J. Morkūnas. Televizijos pramogų verslo atstovas prisipažino, kad nesistengė prikimšti galvos istorinėmis datomis, chemijos, fizikos, matematikos formulėmis. Svarbu, anot jo, žinoti bendrus dėsnius, principus, suvokti visuomenės raidos tendencijas.

Vienas mėgstamiausių dėstomų dalykų mokykloje jam buvo geografija. Už tai pirmiausia dėkingas savo mamai. Ji namuose ant sienos buvo pakabinusi didžiulį pasaulio žemėlapį. Svečias prisipažino, kad chemija, fizika jam taip ir liko „kosmosu“, nors įlipdamas į vonią dažnai prisimena Archimedo dėsnį. „Niekas neprivers žmogaus daryti tai, ko jis nenori. Svarbu yra noras pažinti, domėtis“, – įsitikinęs 43 metų televizijos žurnalistas.

Svečias šypsodamasis prisiminė vadinamąjį mokinių „profesinį orientavimą“. Po apsilankymo sostinės „Pergalės“ saldainių fabrike pusė klasės iš karto tvirtai nusprendė dirbti šioje įmonėje, kurioje iki soties prisivalgė saldainių ir sausainių. Pats Jogaila iš pradžių norėjo tapti kranininku, nes aukštai sėdint atsiveria puiki panorama, tolesnėse svajonėse buvo kino mechaniko, advokato, gydytojo, lėktuvų konstruktoriaus profesijos.

Sigitas KANIŠAUSKAS

Visą straipsnį skaitykite 2017-04-11 „Darbe“

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Pateikta informacija nėra tiksli. Paraiškų buvo 900 atrinko 60 laimingų mokyklų viena iš jų yra Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos VALAKĖLIŲ SKYRIUS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.