Pakerėti kelionių magijos

Amazonės džiunglėse sutikta simpatiška beždžionėlė.

Keliauja be tarpininkų

Artėja vasaros atostogų metas, tad kelionių mėgėjai turbūt jau sudėliojo savo maršrutus. Vieni renkasi turizmo firmas, o kiti, naudodamiesi visagaliu internetu, keliones planuoja patys.

Turbūt šiemet, kaip įprasta, svarbiausiomis užsienio kelionių kryptimis toliau liks Turkijos, Egipto, Graikijos kurortai.

Tačiau retas kuris pasvalietis gali pasigirti plaukęs Brazilijoje Amazonės upe ar iš savo rankų Australijoje maitinęs kengūras.

Kelionių džiaugsmą po šias mums tolimas ir egzotiškas šalis yra patyręs Kiemeliuose gyvenantis Savivaldybės tarybos narys Vladas Linkevičius. Jis mielai sutiko pasidalinti su „Darbo“ skaitytojais įsimintiniausių išvykų įspūdžiais.

Prieš pradėdamas pasakojimą pašnekovas minėjo, kad keliaudamas po įvairias šalis visuomet laikosi vienos taisyklės – niekuomet neužsisako kelionių per jas siūlančias firmas. Pašnekovas įsitikinęs, kad už kainą, kurią siūlo ekskursijų firmos, galima pamatyti kur kas daugiau individualiai keliaujant.

Į daugumą kelionių jis leidžiasi su 36 metų sūnumi Giedriumi. Puikiai anglų kalbą mokantis sūnus visą reikalingą informaciją apie būsimą kelionę – lankytinas vietas, viešbučių, motelių, lėktuvų reisų, automobilių nuomos kainas suranda internete ir užsako paslaugas.

Tai, kad palandžiojus interneto platybėse galima pusvelčiui užsisakyti kelionę, byloja nesenas pavyzdys. Sausio mėnesį Vladui skrydis lėktuvu iš Tenerifės į Vilnių su persėdimu Amsterdame atsiėjo tik 25 eurus.

Gyveno Amazonės džiunglėse

Iš didžiausią įspūdį palikusių aplankytų šalių, Vladas Linkevičius kiek pagalvojęs išskyrė Braziliją. Šioje didžiausioje Pietų Amerikos žemyno šalyje jis su sūnumi Giedriumi buvo prieš trejus metus. Į tolimą kelionę išsiruošė vasarį, kuomet Brazilijoje buvo pats vasaros įkarštis.

Pietų Ameriką keliautojai pasiekė su tarpiniais lėktuvų nusileidimais Barselonoje ir Majamyje, kur praleido kelias dienas. Šiame amžinos vasaros vadinamame Floridos valstijos didmiestyje taip pat daug ką spėjo pamatyti – nuo šalia kelio, tarytum numestas rąstas, drybsančio krokodilo iki pomidorų laukų.

Pažintis su Brazilija prasidėjo nuo buvusios jos sostinės (iki 1960 m.) Rio de Žaneiro arba sutrumpintai – Rio. Mūsų odisėjai apsigyveno kone miesto centre esančiame viešbutyje. Tolumoje, ant kalvos, matėsi favelos – Rio lūšnynų kvartalai, kurių vengia net policija. Į šį rajoną ir norėdamas taip paprastai nepateksi, nes prie vartų stovi sargybiniai. O patekus, didelė tikimybė nebegrįžti.

Sigitas KANIŠAUSKAS

Visą straipsnį skaitykite 2017-04-08 „Darbe“

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Oho, tikras drąsuolis. Suprantu, jog pažintinę kelionę tarkime Europos šalyje, tikrai galima susiplanuoti savarankiškai, tačiau leistis į egzotinę kelionę be jokių tarpininkų tikrai neišdrįsčiau. Juk yra vietų, kuriose nežinodamas subtilybių, gali nesijausti saugiai. Keliauti į tokias nuotykių kupinas keliones vis tik rinkčiausi tik su gidu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.