Prieš atvykstančius atlikėjus, kolektyvus jau nebereikia raudonuoti

„Teatras prasideda nuo rūbinės“, – yra pasakęs garsusis rusų teatro aktorius ir režisierius Konstantinas Stanislavskis. Šis kiek perfrazuotas teatro klasiko posakis tinka ir kalbant apie visas kultūros įstaigas. Prieš kelerius metus Pasvalio kultūros centras pasipuošė nauju fasadiniu rūbu. Tačiau modernus, tviskantis fasadas viduje slėpė niūrias sovietmečio interjero madas. Tačiau per pastaruosius metus, kaip sakoma, „ledas pajudėjo“ – žingsnis po žingsnio modernybė ateina ir į pastato vidų. Kultūros centro remonto darbai etapais finansuojami per Kultūros ministeriją Valstybės investicijų programos lėšomis. Remonto darbus atlieka UAB „Svalex“.

Pasivaikščiojimą po palaipsniui atsinaujinantį Kultūros centrą pradėjome nuo jo vadovo Roberto Lavicko kabineto. Šviesiomis spalvomis tviskantis direktoriaus kabinetas – erdvus, jaukus ir reprezentatyvus. R. Lavickas paaiškino, kad jis skirtas taip pat dalykiniams pasitarimams, posė- džiams. Neseniai jame direktorius R. Lavickas ir Pasvalio mišraus choro „Canticum novum“ vadovas Rimvydas Mitkus susitiko su svečiais – berniukų ir jaunuolių chorų „Ąžuoliukas“, „Varpelis“, „Dagilėlis“ vadovais: prof. Vytautu Miškiniu, Ksaveru Plančiūnu, Remigijumi Adomaičiu. Buvo aptarti kitąmet Pasvalyje vyksiančio antrojo Šiaurės Lietuvos chorų festivalio organizaciniai reikalai.

Šalia įsikūrę direktoriaus pavaduotojas Rytis Vaičaitis ir informacinių technologijų specialistas Mantas Lenkas. Šiame kabinete ant sienos kabo didžiulis darbo kalendorius, kuriame surašytas salės užimtumo grafikas ir artimiausi renginiai. Atnaujintomis patalpomis taip pat patenkintos jų kaimynės – vyriausioji buhalterė Barbora Ladygaitė ir kultūrinės veiklos koordinatorė Skirmantė Tirilytė.

R. Lavickas pasidžiaugė, kad dabar jau negėda priimti į Kultūros centrą atvykstančius profesionalius meno kolektyvus ir atlikėjus. Sutvarkyti ne tik sanitariniai mazgai, bet ir abu persirengimo, grimo kambariai, kuriuose įrengtos dušo kabinos. Jais liko patenkintas neseniai naują programą Pasvalyje pristatęs dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“. „Visada lengviau kalbėti su kolektyvų, atlikėjų vadybininkais, kuomet yra tinkamos sąlygos juos priimti. Turiu omenyje ne tik persirengimo kambarius, bet ir salės apšvietimą, įgarsinimą. Jau sutarėme dėl „Keistuolių teatro“ pasirodymo gruodžio mėnesį“, – kalbėjo direktorius. Kol žvalgėmės po sceną, garso ir šviesos inžinierius Vainius Pelegrimas pademonstravo modernių reguliuojamų sceninių šviestuvų galimybes. Tik pradėjus dirbti R. Lavickui, garso ir šviesos aparatūra atnaujinta Savivaldybės biudžeto lėšomis.

Kitas didelis savo eilės laukiantis Kultūros centro modernizacijos etapas – 435 vietų žiūrovų salės rekonstrukcija. Jau parengtas jos vizualinis projektas. Atvykę specialistai patarė įrengti reguliuojamą salės akustiką, kuri tiktų įvairių žanrų renginiui: spektakliui, chorui, orkestrui. Šiam darbų etapui tikimasi gauti lėšų iš minėtos Valstybės investicijų programos.

Vido DULKĖS nuotraukoje: Kitas darbų etapas – žiūrovų salės atnaujinimas.

Sigitas KANIŠAUSKAS

Visą straipsnį skaitykite 2016-10-27 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Gražu. Bet gal reikėjo pradėti pirmiausia nuo salės – tai kas yra svarbiausia kultūros namuose, o poto tik direktorių, pavaduotuotojų, buhalterių kabinetų….O tai gali ir pinigų ar noro nebeužtekti 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.