Debatai tarp kandidatų į Seimą Pasvalio-Pakruojo apygardoje

Iniciatyva “Žinau, ką renku” organizuoja Pasvalio-Pakruojo apygardos debatus, kurie vyks rugsėjo 30 d., 17:30 val., Pasvalio krašto muziejuje. Iniciatyva veikia nešališkai, todėl debatuose dalyvauti kviečiami visi Pasvalio-Pakruojo rinkimų apygardos kandidatai. Savo dalyvavimą patvirtino Modestas Barauskas (išsikėlė pats), Vytautas Liepa (Darbo partija), Neringa Trinskienė (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Rūta Sausienė (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai)), Nijolė Matulienė (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Saulius Margis (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Antanas Matulas (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai). Debatus moderuos žurnalistė, politikos apžvalgininkė Indrė Makaraitytė.

Artėjant 2016 m. Seimo rinkimams Pasvalio ir Pakruojo miestų gyventojai vėl rinks savo atstovą. Šiemet Pasvalio-Pakruojo apygardoje rinktis reikės net iš 10 kandidatų! Kaip ir kaskart prieš rinkimus visi kandidatai kalba apie nuveiktus darbus ir dalija pažadus rinkėjams, todėl išsirinkti nėra lengva.

Siekiant padėti apsispręsti, kur šiais metais dėti kryžiuką rinkimų biuletenyje, nacionalinė politikos stebėsenos iniciatyva “Žinau, ką renku” kviečia Pasvalio ir Pakruojo gyventojus į priešrinkiminius debatus, kuriuose kandidatai į Seimą diskutuos Pasvaliui, Pakruojui ir visai šaliai aktualiomis temomis, atsakys į dalyvių klausimus, taip pat debatų metu kiekvieno kandidato bus klausiama, ką jis žada Pasvaliui, Pakruojui bei valstybei, o jo atsakymai fiksuojami.

„Esu labai dėkinga organizatoriams, kad pakvietė prisijungti prie debatų. Kiekvienam žurnalistui galimybė prisiliesti prie rinkimų kampanijos proceso yra labai svarbi. Ir ypač, kai debatus galima moderuoti regionuose. Juk ne kasdien lankaisi Mažeikiuose ar Pasvalyje, ne kasdien susiduri su mažesnių miestų realijomis. Man asmeniškai taip pat labai svarbu žinoti, kad mano žinios ir patirtis gali būti naudingos jūsų bendruomenei, padedant geriau susipažinti su kandidatais į Seimo narius” – sako debatų moderatorė Indrė Makaraitytė.

Dažnas Lietuvos gyventojas pasipiktinęs ir nusivylęs šiandieniniais politikos veidais, tačiau ar išdrįstume savęs paklausti, kaip mes patys prisidedame prie valstybės formavimo? Ar mes stengiamės kažką pakeisti teigiama linkme? Kokį indelį galime įnešti kiekvienas? Mūsų iš pradžių menkai įžiūrimos iniciatyvos gali išaugti į realius pokyčius. Kiekvienas turime pradėti nuo savęs, todėl ambicingų moksleivių komanda kviečia Jus stebėti debatus, aktyviai dalyvauti diskusijoje ir drąsiai žvelgti į ateitį“ – sako „Žinau ką renku“ Pasvalio iniciatyvinės grupės narė Agnė Griniūtė.

Debatai organizuojami kartu su akcija “Balsuok atsakingai”, todėl debatų dalyviai gaus specialias rinkėjų atmintines, kuriose ras patarimų kaip formuluoti klausimus kandidatams.

Iniciatyva „Žinau, ką renku“ tai nešališka jaunimo politikos stebėsenos iniciatyva, kuri jau trečius metus vykdo priešrinkiminę stebėseną ir siekia, kad rinkėjai aktyviai ir sąmoningai dalyvautų rinkimuose bei sustiprėtų informuotas dialogas tarp politikų ir rinkėjų. Tuo tikslu organizuojami priešrinkiminiai debatai bei veikia virtuali platforma www.zinaukarenku.lt, kurioje rinkėjai gali tiesiogiai užduoti klausimus politikams. Iniciatyva įgyvendinama pagal Erasmus+ projektą.

Daugiau informacijos apie renginį: https://www.facebook.com/events/570894016427253/

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

2 Comments

 1. Neringa Trinskiene verta i seima.,jauna,energinga……..o kiti senienos,tegu eina dar pasimokinti,cia tokiu yra,kad is viso nenusituokia apie politika,lenda,……nereikia tokiu,kad toliau sedetu ir nieko neveiktu…Mes uz permainas,!!!!!!!!!!!

  1. Mes irgi už permainas, tačiau kas tada „organizuos“ turgaus laiptelių betonavimo darbus, kaimo kultūrnamio pečiaus pamūrijimą ar, pagaliau, kas prisipirks šaukštelių užsienio „blusynuose“ ir vaikiškai pakrykštaus beveik pasiekęs Gineso rekordą?!? Atsitiktinai kalbėjomės su vieno miestelio senbuviais ir, žinot, ką išgirdome? „Užkonsevuoti“ čia mes kaip Lepšynės grybai „slojikuose“. Vilčių, kad kas pasikeis – kaip vandens Mažupėj liepą…“. Tataigi…
   Gerb. rinkėja, dar kartą perskaitykit 2016 10 06 „Darbą“. Matot, kiek čia panegirikos TS – LKD kandidatui, pačių partiečių įvertintam tik (o gal net…) 37 numeriu?! Beje, kai kurios „agitkos“ tame laikraštyje – be „Užs. Nr.“ (?!?), o tai verčia galvoti, jog „Darbas“ yra, kaip anksčiau sakydavo, TS – LKD partijos vietinio skyriaus (kuopelės) „organas“, tik apsišaukęs Pasvalio rajono laikraščiu!.. Nepralenktas čia yra visuomenininkės ponios Z. Magelinskienės ditirambas trisdešimtseptintajam; neprastai atrodo ir vieno vietinėje valdžioje dar nuo praeito amžiaus devyniasdešimtųjų metų sėdinčio pono sekimas pasakėtininku Krylovu. Šis, beje, partijos bendramintį net vardu vadina, „podružkė“, tskant, kaip blizgūs žurnalai parašo … O gal ir visai nieko: Paduva (toks miestelis Italijoje) turi savo šv. Antaną, tai kodėl Pasvaliui tokio vardo neįteisinus?.. Juolab, kad šv. Antanas buvo moterų ir sužadėtinių globėjas! Pavydėtinas sutapimas tų Antanų: šv. Antano Paduviečio ir (kol kas nešvento…) Antano Pasvaliečio!
   Dar vienas „beje“. Tas trisdešimtseptintas (jaunimas sako trimseptintas) numeris 5 – ą (penktą!) kartą veržiasi į Seimą. 4 metai X 5 = 20 metų (!!!). Priminsim tik, kad toks TSRS laikų anekdotų herojus Brežnevas (Leonidas Iljičius, jei ką…) valdžioje išbuvo „tik“ 18 metų; visi jie tada išeidavo tik (be kabučių) kulnais į priekį… Tataigi…
   Dėl p. N. Trinskienės. Galėjo ji (kaip buvusi, regis, kaunietė) papasakoti žmonėms, kaip lengviau atsikvėpė kauniečiai, savivaldybių rinkimuose nuvertę konservatorius su visais jų „auksiniais“ WC, tiesiogine ir perkeltine prasme duobėtais keliais bei gatvėm ir nieko nevertais pažadais… Vėloka, sakot?…
   Vis tik nauja šluota visada geriau šluoja! Tą supranta ir valstietis, ir miestietis!
   Sėkmės ir AČIŲ.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.