Ištikimų diktanto rašytojų gretos retėja

Praėjusį šeštadienį buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Šį kartą LRT radijo žurnalistas Paulius Šironas skaitė prozininkės Danutės Kalinauskaitės tekstą „Sugrįžimas“, kurį, su rašybos ir skyrybos paaiškinimais, galima rasti Savivaldybės internetinėje svetainėje www.pasvalys.lt. skiltyje naujienos. Pasvalio rajono gyventojai savo raštingumą pasitikrino rašydami Nacionalinį diktantą.

Su dvejų metų pertrauka pasitikrinti lietuvių kalbos žinias gyventojai kviečiami nuo 2006 metų. Kelerius metus buvo jaučiamas didelis susidomėjimas šiuo pilietiškumą ir pagarbą lietuvių kalbai skatinančiu projektu. Mūsų rajone rašyti diktanto gyventojai susirinkdavo ne tik Pasvalyje, Savivaldybės administracijos pastato salėje, bet ir visose seniūnijose. Kaip paprastai būna su projektais, bėgant laukui susidomėjimas palaipsniui blėso. Tad jau keleri metai Nacionalinio diktanto idėjos svarbiausiu ramsčiu lieka mokyklos.

Švietimo ir sporto skyriaus vyriausios specialistės Vidos Stokienės pateiktais duomenimis, vasario 27 d. mūsų rajone diktantą rašė 48 suaugusieji ir 130 moksleivių. Gausiausia auditorija susirinko į Pasvalio Petro Vileišio gimnaziją – 64 gimnazistai ir 4 suaugusieji. Diktantą rašiusių moksleivių ir suaugusių gyventojų sulaukta Daujėnų, Joniškėlio, Krinčino, Pušaloto, Pumpėnų, Saločių, Vaškų mokyklose ir Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje.

Sigitas KANIŠAUSKAS

Visą straipsnį skaitykite 2016-03-03 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

1 Comment

  1. Neblėsta, tik gal trūksta daugiau reklamos ir iniciatyvos ir organizuojančių. Tekstas buvo tikrai įdomus, tik lektorius galbūt nepakankamai raiškiai ir šiek tiek per greitai diktavo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.