Sveikatą tikrino… buhalterė, bet „ligų“ rado daug

Jau keletas pasvaliečių Seimo nariui, Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojui Antanui Matului yra išsakę savo abejones dėl vadinamosios „elektrosferinės kompiuterinės sveikatos diagnostikos“ ar „viso organizmo sveikatos patikrinimo“ paslaugų efektyvumo ir teisėtumo. Juo labiau kad skelbimuose apie panašias paslaugas paprastai iš anksto nenurodoma nei kas jas teiks, nei kur jos bus teikiamos. Parlamentaras šiuos nusiskundimus paprašė patikrinti ir pasvaliečių abejones patvirtinti arba išsklaidyti Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos specialistų.

Patikrinimas parodė, kad žmonės tokių paslaugų teisėtumu abejojo ne veltui.

„Kontrolės metu nustatyta, kad 2015 m. spalio 14 d. UAB „Vėjažolė“ darbuotojos N. Venclovienė ir A. Mankevičienė asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikė licencijoje nenurodytu adresu – Taikos g. 20, Pasvalys. Įstaigos vyr. buhalterė N. Venclovienė, naudodama medicinos prietaisą, diagnozavo ir teikė gydymo patarimus, neturėdama tokių paslaugų teikimui reikalingos licencijos, t. y. neteisėtai vertėsi sveikatinimo veikla“, – rašoma Valstybinės akreditavimo tarnybos išvadose. Reikia pasakyti, kad adresu Taikos g. 20 įsikūrusi „D. Bagdžiūnaitės įmonė“ minėtų paslaugų neteikė – tik suteikė patalpas UAB „Vėjažolė“. Pacientus registravo pagal sutartį su „Vėjažole“ dirbanti S. Bagdonienė. Sutartyje nurodyta, kad „Paslaugos gavėjas (pagal verslo liudijimą dirbanti S. Bagdonienė) organizuoja Paslaugos teikėjui (UAB „Vėjažolė“) darbo vietą, pritaikytą teikiamų paslaugų specifikai, pati savarankiškai nustato konsultacijų kainą ir vykdo atsiskaitymus su pacientais, o Paslaugos teikėjui už vienam asmeniui suteiktą paslaugą sumoka 120 Lt“.

Toma GIEDRYTĖ

Visą straipsnį skaitykite 2015-12-03 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

3 Comments

  1. bet tai šis „ligų diagnozavimas” vyko jau keleri metai ir niekam nekliuvo. Skelbdavosi viešai, pinigus imdavo nemažus už tą pasėdėjimą su virgulėmis ir basomis kojomis bliūde +papildų prikišdavo (gal bent jie ne skliapo darbo-kaži niekas nenusinuodijo??) ir niekam niekada neužkliuvo…kaži kodėl? kažkas vadinasi savo darbo nedirbo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.