Ilgas gyvenimas – spalvingas: nuo bufetininkės iki daržininkės

12281942_1099124533433236_523644217_o
Jubiliatę Teodorą Vaivadaitę-Prėnienę 90-mečio proga sveikino giminaičiai.

Lauke draskosi vėjas, purškia lietus, viską apgaubusi niūri tamsa, o salotietės Teodoros Vaivadaitės-Prėnienės namuose ramioje Brastos gatvelėje smagus sujudimas ir jaukus vakarojimas prie turtingo vaišių stalo, vis ką nors prisimenant iš savo ilgo amželio.

Proga neeilinė: lapkričio 15-ąją Teodorai Prėnienei – devyniasdešimt metų. Suėjo, suvažiavo artimiausių giminaičių būrelis, jubiliejine juosta apjuosė Saločių seniūnas Algimantas Mašalas ir bendruomenės pirmininkė Danutė Uogintienė. Gėlės, šampanas, sveikinimai, linkėjimai…

Teodora Prėnienė – santūri, rami ir be galo darbšti. Iki šiol namuose viena sukasi. Ir vaišių pati priruošusi, pyragų prikepusi. Jaunėlė sesuo Aldona padėjo, nors ir jai jau 81-eri.

– Labai džiaugiamės, kad teta Aldona grįžo į Saločius gyventi. Taigi ateina, padeda, – prisipažįsta vilnietė vienturtė Jubiliatės dukra Laima, irgi jau pensininkė, o vienturtis anūkas Andrius gyvena Danijoje.

Pati Teodora kilusi iš visai artimo kaimo:

– Tėvelis Jonas Vaivada, kaip Lietuvos kariuomenės savanoris, gavo dešimt hektarų žemės ir kūrėsi Murziškyje. Dar pamenu, kaip tėvelis užtraukdavo „Mes be Vilniaus nenurimsim…“

1925-ųjų lapkričio 15-ąją gimusi Teodora buvo vyriausias vaikas. Šeimoje augo trys seserys ir trys broliai. O dabar likusios tik su seserimi Aldona.

Mokėsi Teodora Saločių pradinėje mokykloje, kur šiuo metu įrengtas kultūros centras. Prisimena mokytojus Morkvėną, Kielaitę, Palaimą, kleboną Štombergą…

Tačiau 1940-aisiais šeima neteko tėvelio ir mama liko viena su šešiais vaikais. Mokslai nutrūko, teko daugiau padėti ūkyje. Vakarinėje mokykloje Teodora mokėsi jau gerokai vėliau.

Asta BITINAITĖ

Visą straipsnį skaitykite 2015-11-19 „Darbe“.

Komentuok su Facebook

Ar skaitėte?

2 Comments

  1. Vėjas nudraskė visus lapus (tiesa, liko vienas kaip toje žinomoje pasakoje pririštas „bovelniniu“ siūlu ties sergančio berniuko langu…), lietus išsipurškė kaip tualetinis vanduo VERSUS Versace ir liko tuščias balionėlis, o niūriai juoda ir suvis nejauki tamsa it peteliškė pleveno prie žibalinės lempos…
    Dovanokit, sukaktuvinio straipsnio autore, bet kažkoks smagus sujudimas privertė mane Jus pasveikinti, tobulai įvaldžiusią literatūrinius štampus! Tegyvuoja anie, tskiant, škia!
    P. S. Nuoširdžiausi linkėjimai poniai Teodorai Prėnienei! 100 – o metų sulaukti jai! Be ligų, be purškiančių lietų ir besidraskančių vėjų. Ir kad Lietuvėlėn sugrįžęs anūkas tvirtai tvirtai apkabintų močiutę!
    P. P. S. Autorei sufleruoju artėjančios priešrinkiminės kovos opuso pavadinimą: „Nuo bufetininkės – iki „Draugystės“ šeimininkės“ /gūdžios komunistų grimasos/. Dėkoti nereikia – dykai Jums…

  2. Bonjour,Tout le descriptif tunichqee du Teodora est sur la fiche tunichqee internet. Si vous souhaitez le voir, nous avons un modc3a8le en exposition c3a0 notre show-room.Ainsi que des poc3aales similaires en fonctionnement.Oui la prise d air peut (et doit) se faire c3a0 l extc3a9rieur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.